Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


kapr
kapr 26.04.2017 v 12:40

Osobní převzetí bývá často výhodou

Marthas
Marthas 26.04.2017 v 12:41

To vathynka: Také apeluji na vaši obezřetnost, vámi přijatelné cenové relace a jejich uživatelé zvlášť, jak jsem koukala ještě nebyli prověřeni. Je to takové divné. Na první obchod, zde a hned taková palba, to je dle mne příliš velký risk.

vathynka
vathynka 26.04.2017 v 13:11

Děkuji vám všem,jste hodní .... ale opravdu mi zatím nikdo z inzerujících neodpověděl,takže asi nic nebude. Ještě jednou díky

Marthas
Marthas 26.04.2017 v 13:58

To vathynka: Ono to odpovědět pořádně může i trvat, já třeba když obchoduju, tak mi trvá v obrysech vykreslit obchod i dobrou půl hodinu - na sepsání - i dýl. Kdyby měli zájemců více nedivila bych se. Tady jde spíše o ta nulová hodnocení, jeden z nich to navíc nahodil ani ne přec třemi dny, kdy už tu asi visel váš dotaz.
A jak říkám, obchodujete tu prvně a hned taková suma a ještě u neprověřených obchodníků.
Nezbývá než-li vám přát štěstí a obezřetnost...

vathynka
vathynka 26.04.2017 v 14:10

Marthas čekám na jejich odpovědi asi 3 dny... zkusila jsem i tu Janinku co hodnocení má... sice za 1200,- ale uvidím

Marthas
Marthas 26.04.2017 v 14:28

To vathynka: Ono taky záleží, zda od té doby byli daní lidé na svém profilu. Víte, jak se to zjišťuje v sekci profil. Mezi profilovým fotem a údajem registrace je takové kolečko, zelené znamená aktivní - připojený ,červené - neaktivní a hned vedle je, kdy byl naposledy připojen, což se dost hodí, k posouzení toho zda na vás někdo kašle.
Mě bylo řečeno, že ne každý je na profilu každý den.-)) Můžete čekat i týden. Někteří sem chodí právě jednou týdně i déle. Ale pouze pokud nejsou aktivní, kdyby byli a přesto neodepisovali, tak máte pech a asi jste narazila na nezdvořilé prodejce.
Koneckoců oni se ani kupující někdy nežinýrují a neodpovídají, i když poptávali.

Záleží na lidech...


Tereza.K91
Tereza.K91 26.04.2017 v 15:58

Ahoj, prosím sháním pohádky kde je nějaká bytost, která se jmenuje Max. Našla jsem zatím dvě, ale myslím že budou i další. Mám tedy Max a kouzelník Albertini a Maxův filmový trhák. Prosím znáte ještě nějaké :)

Tereza.K91
Tereza.K91 26.04.2017 v 16:09

MIREKTRUBAK: děkuji

Rezet
Rezet 26.04.2017 v 18:59

Ahoj, pátrám po názvu dvou knih, které jsem si kdysi půjčil z knihovny a úspěšně zapomněl názvy ;) Ta první se odehrávala za 2. světové, byla poměrně naturalistická a hlavním hrdinou byl německý voják umístěný v Řecku. O té druhé vím víc. V té prohrávající němci zjistili jak cestovat časem a tak vyslali tankovou brigádu s úkolem změnit běh dějin. Tuším, že je vyslali do Cách někdy po smrti Karla Velikého. Ještě si pamatuji, jak čelili tanky nepřátelské jízdě (možná turci?) a kniha snad patří českému autorovi.

Tuvshin
Tuvshin 26.04.2017 v 19:06

Ta druhá kniha bude nejspíš Propast času od Romana Bureše.

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 19:06

Koka
Koka 26.04.2017 v 21:09

Pro TerezaK91:
http://www.databazeknih.cz/knihy/max-a-sasa-aneb-zapisky-z-naseho-domu-27620

Pro Rezet:
ta první hledaná kniha by měla být tato:
http://www.databazeknih.cz/knihy/athenska-domacnost-289676

waltraud5114
waltraud5114 26.04.2017 v 23:29

Dobrý večer. Hľadám dve knihy:
1. je krimipríbeh, ktorý sa odohráva pravdepodobne v Juhoafrickej republike. Hlavný hrdina je zrejme na stope nejakého zločinu, tak ho vezmú na safari a nechajú ho kdesi v buši, bez jedla, bez vody. On si tam však poradí , neumrie a vráti sa do mesta a odhalí páchateľa. Hlavne si pamätám, ako si tam pomocou igelitového sáčku zakopaného v zemi chytal vodu.
2. kniha Je z Anglicka. Mladá stredoškoláčka sa záhadne stratí, po týždni sa zjaví a hovorí, že ju uniesli dve staré dámy, držali ju v dome, presne ten dom popíše, aj tie paničky. Ale nejaký múdry policajt jej neverí a zistí, že slečna si užívala so starším milencom kdesi v meste v hoteli a aby nebol malér, tak si vymyslela túto bajku. Bola to česká kniha tak na 85%.
Vopred ďakujem za snahu.

Litocha
Litocha 26.04.2017 v 23:44

waltraud5114. První mi trochu připomíná Kouřovou clonu od Francise. http://www.databazeknih.cz/knihy/kourova-clona-829
Ale tam byl hrdina uvězněný v autě, takže sáček do země nezakopával. Asi to tedy nebude ono.

Alienor
Alienor 26.04.2017 v 23:46

Druhá by mohla byť táto: http://www.databazeknih.cz/knihy/skandal-v-milfordu-106177
Ako tak nad tým ale rozmýšľam, nie sú tam dve staré dámy, ale jedna stará dáma a jej dcéra.

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 23:48

waltraud5114
waltraud5114 27.04.2017 v 00:10

Milé dámy, vďaka, uhádli ste. Tak starý dobrý Dick Francis? Na toho jediného som nehádala, ten písal väčšinu z Anglie, a kone mi v mojich spomienkach nezostali. Sáčok zakopávali v inej knihe, Strach v hrsti prachu. Skandál som hneď spoznala, podľa Bornovej obálky. Mňa hrozne hnevalo, že si neviem spomenúť na to, ako sa tie knihy volali a kto ich napísal, celkove ma hrozne hnevá, keď si neviem na niečo spomenúť a potom hľadám, hľadám....Darmo, skleróza si nevyberá.
Ešte raz veľká vďaka a dobrú noc.

jamajka99
jamajka99 27.04.2017 v 13:42

to vathynka: Od původní ceny za novou knihu se tedy opravdu cena šíleně liší i jinde. http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=Dlouh%C3%A1+trnit%C3%A1+cesta+z+pekla&search_sub=Hledat

vathynka
vathynka 27.04.2017 v 13:59

Jamajka99 já vím a děkuji, už ji snad mám zamluvenou... za rozumnější peníze...

katy62
katy62 30.04.2017 v 20:55

Ahoj, potřebovala bych zjistit název detektivky. Vyšla někdy v 90. letech, český autor. Byly v ní 3 příběhy, ve všech byla stejná hlavní postava - vysokoškolák Honza (jménem si nejsem úplně tak jistá) a jeho přítelkyně s tiziánovými vlasy. První příběh se odehrává na chatě na horách, kde parta studentů slaví. Ráno je jedna z dívek mrtvá, při vyšetřování se zjistí, že se živila prostitucí. Třetí příběh se odehrává v penzionu, který vlastní známá (též bývala prostitutka) Honzovo přítelkyně, známá se jí pokusí zavraždit. Moc děkuji, ráda bych si ji znovu přečetla.

encyklopedie
encyklopedie 30.04.2017 v 21:41

katy62 - možná koukni tady
http://www.databazeknih.cz/knihy/abchazsky-med-34311

katy62
katy62 01.05.2017 v 00:59

Děkuji moc, ale tohle to není. Hlavní hrdina Honza vypráví všechny tři příběhy, vždy se stane svědkem vraždy a vlastně pokaždé najde vraha. Ještě jsem si vzpomněla, ta jeho přítelkyně se jmenovala Mirka. Děj se odehrává určitě až po převratu, kniha vyšla v 90. letech.

vathynka
vathynka 01.05.2017 v 20:32

Dobrý den.prosím poraďte mi,kdysi jsem četla knihu,jejíž obsah se odehrával na smetišti,kde se rodina rozhodla žít. Teda byl to docela drsný a nechutný příběh, ale vůbec nevím kdo to napsal a jak se kniha jmenovala. Měla jsem zafixované jen smetiště,ale pod tímto názvem jsem na ni nikde nenarazila,tak asi byl název jiný..... děkuji za pomoc

encyklopedie
encyklopedie 01.05.2017 v 20:36

vathynka...zase jenom zkusím
http://www.databazeknih.cz/knihy/bidne-roky-14891

vathynka
vathynka 01.05.2017 v 20:40

enciklopedie - děkuji, nejsem si jistá,ale zkusím kouknout v knihovně.Třeba je to ona. Ještě jednou díky

vathynka
vathynka 01.05.2017 v 20:41

encyklopedie... Omlouvám se :-D

pavlinda
pavlinda 01.05.2017 v 20:54

vathynka-napadly mě také Bídné roky



Vložit příspěvek