Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


encyklopedie
encyklopedie 21.06.2017 v 17:28

Marthas .... o téhle knize/ne tedy z LK - tu nemám/ píšu.
Jenže tuti položila otázku - hledám jednu konkrétní knížku na TÉMA Fantom opery -
předpoklad je, že hledá něco jiného o fantomu opery....

Marthas
Marthas 21.06.2017 v 17:33

To encyklopedie: To jsem pochopila, ale jelikož nic takového neznám a stávají se věci mezi nebem a zemí, lidé se i mýlí, tak zkouším pomoci, dokonce jsem ji přesměrovala do jiných sledovanějších vláken, na štítky anebo rovnou na knihy vydané Levnými knihami.
Však uvidíme.-)

Marthas
Marthas 21.06.2017 v 17:38

Prosím moderátory o sloučení s již existujícím vláknem http://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/knihy-po-kterych-patram-poradte-1242/str-62#new
Hlavně pokud se Koka trefila.

Text příspěvku byl upraven 21.06.17 v 17:39

Koka
Koka 21.06.2017 v 17:46

... a pokud jsem se netrefila, tak doporučuji smazat zcela, ať tady ta moje ostuda nesvítí :=)

Marthas
Marthas 21.06.2017 v 17:53

To Koka: Nepředpokládám, že by se něco takového mohlo stát.-))

Koka
Koka 21.06.2017 v 17:59

Marthas - tady se může stát všechno. Jen si vem' tohle vlákno: tazatelka a jeho zakladatelka se dnes na DK zaregistrovala, položila tento dotaz a hned, za pár minut se odhlásila. No jakou to má logiku? Buď žádnou, nebo tu, že je to čtenářka již dávno na DK zavedená, ale na založení nového vlákna a položení hezky a zevrubně formulovaného dotazu musí vystupovat inkognito. To je mi svět .... asi jak v tom anglickém románu, který výše zmiňuji.


Marthas
Marthas 21.06.2017 v 18:18

To Koka: A nebo se jí nechce ti poděkovat.

tsal
tsal 21.06.2017 v 18:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 21.06.2017 v 18:45

tsal , tu první vůbec neznám, u mne je Fantom opery jen jeden - a to originál.
O těch dalších dvou knihách se zmiňuji výše...

stehlicek
stehlicek 23.06.2017 v 10:38

Dobrý den, neznáte prosím nějakou knihu, ideálně detektivku, která se odehrává v mediálním prostředí - televize, rádio? Něco jako Sandra Brown - Zdravím tě temnoto?
http://www.databazeknih.cz/knihy/zdravim-te-temnoto-1312
Díky!!

Edda
Edda 23.06.2017 v 10:47

stehlicek: http://www.databazeknih.cz/knihy/vecerni-zpravy-9191

Text příspěvku byl upraven 23.06.17 v 10:49

encyklopedie
encyklopedie 23.06.2017 v 10:47

...určitě třeba /i když Sandru Brown nečtu, tak nevím vo co go
http://www.databazeknih.cz/knihy/charles-paris-trikrat-v-roli-detektiva-charles-paris-76499
...Detektivní příběhy z prostředí rozhlasu, televize, divadla v bristkém prostředí....

mariva
mariva 23.06.2017 v 11:12

Napadá mě třeba Mary Higgins Clark a její knihy Na viděnou, Tatínkova holčička nebo série Laurie: Nikdy není pozdě, V podezření, Celá v bílém.

Tuti
Tuti 23.06.2017 v 12:54

Děkuju, všem za pomoc (hlavně tobě encyklopedie, abys neměl pocit, že jsem nevděčná).
Jak jsem už psala, je to hodně dávno, co jsem tuhle knížku četla, takže mi v paměti utkvělo prostě jen něco. Pokud je to opravdu zmiňovaná verze Fantoma opery z levných knih, tak všem moc děkuju. Měla jsem prostě utkvělou představu, že celá kniha byla pouze o Persii a cirkusu, max příjezdu do opery. A ne, Fantom od Susan Kay to není, toho jsem četla.

Každopádně jste úžasní a děkuju za další typy na volná pokračování.

Tuti

encyklopedie
encyklopedie 23.06.2017 v 14:12

to Tuti, nejde mi o žádný vděk....ale staří "harcovníci" na DK ti potvrdí moje slova.
Spousta nicků, první den co se registrují, tu zadá nové téma,dotaz,sháním ..... odpovědi jsou, nicméně zadavatel se už nikdy neobjeví...

siena
siena 23.06.2017 v 14:18

Ano, mohu potvrdit...stačí se kouknout do vlákna Sháním knihu...

Tuti
Tuti 25.06.2017 v 10:19

Taky jsem si všimla... každopádně ještě jednou moc dík :3

kaciksupik
kaciksupik 26.06.2017 v 16:08

Dobrý den, pátrám po názvu knihy,proto bych chtěla poprosit zda nebudete vědět jméno knihy sci-fi povídek vydaného někdy kolem 80tých let (možná dříve), přítel ji kdysi četl a moc se mu líbily dvě povídky - jedna byla o konstruktérovi, který stavěl vesmírnou loď (něco jako Noemovu archu), protože planety byly vlastně dračí vejce, ze kterých se na konci vylíhli draci a další byla o krychli-stroji času, do které nějaký zhrzený přítel zavřel svou expřítelkyni a pohybovali se časem vesmírem a viděli rozpad planet, pak velký třesk, zrození planet a v konci s krychlí přistáli v současnosti, kdy viděli že druhá krychle zrovna odlétá. Pokud by jste věděli o jakou knihu se jedná budu velice vděčná. :) Díky :)

Rezolut
Rezolut 28.06.2017 v 13:14

Zdravím, existuje nejaká kniha podobná Sofiinmu svetu od Gaardera, akurát zameraná na východnú filozofiu (Orient), v zmysle akéhosi sprievodcu filozofiou tejto časti sveta? Ďakujem. :)

Text příspěvku byl upraven 08.07.17 v 15:50

Damato
Damato 30.06.2017 v 15:36

Hezký den, s předstihem pár měsíců sháním staré rodokapsy , vydané v 60-70 letech, které bych chtěla, jako překvapení k Vánocům. Nemáte někdo tyhle staré časopisy a nechystáte se jich dobrovolně zbavit? ? Já už si jen matně pamatuji, že to bylo v sešitovém vydání, ale protože jsem tehdá četla naprosto jinou literaturu, tak mi tohle nic neříkalo. Obzvláště sháním - a teď jen podle výpovědi "možná obdarovaného" - měl modročerný obal, na obalu byl černý kočár , obsah by měl být o cestě pouští a střetu kočovného kmene s moderním světem - ale , protože i obdarovaný byl v té době malý kluk a rodokapsy četl ve velkém, mohou se mu děje proplétat. Děkuji i jen za jakýkoli záchytný bod a přeji hezký den

Zrzka1
Zrzka1 30.06.2017 v 16:07

Dobrý den, nemáte doma někdo a nenabízíte div.hru Pavla Kohouta Marie zápasí s anděly? Nemohu ji nikde najít. Děkuji

bamba
bamba 03.07.2017 v 22:41

Dobrý deň, čítala som to v angličtine - je to kúzelná kniha pre deti o postaršej čarodejnici, ktorá upratovala v škole a raz do roka sa zúčastňovala rally na metle medzi dvomi dedinskými kostolmi.Názov, alebo autor ?

Baushka
Baushka 04.07.2017 v 13:40

Nepozná někdo knížku? Jsou v ní vězni (váleční?)" Mamut?" a "Nikola", hrají karty o boty. Víc nevím, četla jsem v metru přes rameno...(stydím se). PS. omlouvám se za opakování, poprvé to skončilo bez úspěchu.

YMM
YMM 04.07.2017 v 21:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

cruzz
cruzz 06.07.2017 v 22:57

Dobry den,
kdysi jsem cetl utlou knizku (maximalne 200 stran) v mekych deskach, jednalo se o pribeh, ve kterem nejaky kriminalnik unesl skupinu asi 5-6 lidi a vysadil je bez prostredku, obleceni, jidla a vody v arizonske pousti. Tam je pozoroval z dalky, jak dlouho preziji a jak si poradi. Vybavuji si, ze ve skupine byla i jedna zena, ktera mela drive pomer s jednim z dalsich unesenych (jedna z hlavnich postav). Vykopali si hluboke diry, aby prezili pres den na slunci. Ziskavali vodu snad tak, ze z nasekanych kaktusu, ktere tam rostly, nechavali pres nejaky kus plastenky srazet odparujici se stavu, chytili v noci poustniho zajice do oka vyrobeneho z dlouheho vlasu te zeny apod. Naakonec se jim snad podarilo utect a prelistit sveho veznitele. Neporadil by mi prosim nekdo, jak se ta knizka jmenuje? Dekuji moc predem.



Vložit příspěvek