Čtečky e-knih

DISKUZE » Volná diskuze


cecetka
cecetka 17.07.2016 v 20:17

1. Kindle nevim, ale u PocketBook si vse tridim, pojnenovavam apod. pres PC, kdy se ctecka zobrazuje jako dalsi disk, protoze je to rychlejsi nez ve ctecce.
2. PB Ultra nebo TL 3 maji moznost dotyku i tlacitek (Ultra i tlacitka na boku ctecky). Osobne jsem si oblibila dotyk. Mame doma oba typy, TL 3 ma belejsi displey, ale je o neco vetsi a tezsi. Fakt nevim, ktera je lepsi, libi se mi obe.
3. Ctecky nemaji podsviceni, ale nasviceni. U PB se da zcela vypnout. U Kindle jsem cetla, ze ne, ze vzdy minimalne sviti (nemam osobne odzkousene). Osobne mi vice vyhovuje klasicke svetlo a ctecka s vypnutym nasvicenim. Ale treba v dppravnich prostredcich je nasviceni super.

Zvolili jsme doma PB i z duvodu velkeho typu souboru, ktere lze cist, vcetne pdf.

Pulking
Pulking 17.07.2016 v 20:40

Děkuji za bleskovou odpověď. Jdu to okouknout na internet.

Klamm
Klamm 17.07.2016 v 22:03

PocketBook má také výhodu, že neotravuje s žádnýma reklama a registracema. Prostě zakoupíš čtečku, připojíš přes kabel k PC, zobrazí se jako nový disk, přetáhneš do něho složku s knihou, pak odpojíš a čteš. Formátů zvládá dostatek, takže žádný problém s převodem, komprimací atd.
Nasvícený displej se dá vypnout úplně a nebo nastavit intenzita. Tato funkce byla u mě při výběru podmínkou a vřele to mohu doporučit.

Pulking
Pulking 17.07.2016 v 22:12

Pročítám recenze u PocketBooků a mám trochu obavu s praskání displeje, které tam párkrát zmínili. Nikdo tu takovou zkušenost nemá ?

radomir8224
radomir8224 17.07.2016 v 22:27

Displey praska na vsech cteckach uplne stejne, jen pokud chces hazet spinu na PB napr. tak napises na net ze displey prasknul z niceho nic ackoliv byla ctecka zavrena v trezoru a nikdo na ni nesahal, proste hodne duveryhodne recenze. http://ebookexpert.cz/jak-je-to-s-temi-praskajicimi-displeji-u-ctecek-pocketbook/

bamba
bamba 17.07.2016 v 22:49

rozmlátila som niekoľko displejov v rámci rodiny - jeden pád kindla na schody, jeden úder lakťom a asi dva razy odkráčal displ. z bližšie neuvedených dôvodov - časť obrazovky ukazovala stály obrázok ...Pokaziť sa môže aj chladnička...


Pulking
Pulking 17.07.2016 v 22:59

Tak sem to celý přelouskal a mám v tom víc jasno, jen si myslím že dotykový displej vydrží míň než klasický, ale mám stejně dilema jakou čtečku bych vlastně chtěl :D. Stačila by mě bezdotyková, bez wifi, 6", ale PB sem našel jen typ 614 a pokud se strany přepínají tím prostředním tlačítkem tak s toho moc nadšenej nejsem. Kindle je pouze dotykovej a zbytek PB taky (pokud se nepletu). Nevím jak moc je hezčí vyšší rozlišení, ale 800x600 sem v ruce měl jako Kindle Keyboard což mě přišlo v pohodě, tak nevím co se sebou :).

bamba
bamba 17.07.2016 v 23:07

dotykový displ. je vynikajúci v kombinácii so slovníkom. Na ťuknutie prekladá.

Text příspěvku byl upraven 17.07.16 v 23:07

cecetka
cecetka 18.07.2016 v 10:53

Pulking: 614 a 624 nemaji osvetleni. Jinak u PB se muzou stranky otacet i tlacitky. PB 626 se ted prodavaji i s hezkym polstrovanym pouzdrem. Jsou i jine ctecky ne jen Kindle a PB. Jsou i ctecky s otevrenym Android systemem, do ktetych lze nahrat vlastni readry (pokud knihovna nabizi evypujcky, tak je to super).
Na ebookexpert.cz funguje i poradna ohledne vyberu ctecek.

bh69
bh69 18.07.2016 v 12:55

Pekna kozenkova pouzdra s plastovou "vanickou" do ktere se nacvakne ctecka se daji koupit za cca 160-180Kc u cinanu na ebay. Mam pro PB 614 a spokojenost.

EvaTurner
EvaTurner 19.07.2016 v 09:20

Pocketbook má více vychytávek než Kindle, ale na Kindle se lépe čte. Proto doporučuji Kindle.

Hana H.
Hana H. 27.07.2016 v 22:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

furunkl
furunkl 28.07.2016 v 07:23

Já mám toto: http://www.ebooky.cz/kindle-paperwhite-3-2015-recenze/, a jsem spokojen.

cecetka
cecetka 28.07.2016 v 08:18

Myslim, ze doba bezdotykovych pomalu mizi. Ale jak uz jsem psala, zatim je spousta ctecek kombinovanych. Kdo chce dotyk, pouziva dotyk, kdo tlacitka, pouziva tlacitka. Zpocatku jsem na Ultre pouzivala taky bocni tlacitka (abych si neupatlala displej), ale casem jsem zjistila, ze dotyk je jednodussi. A displej cas od casu pretru hadrikem.
Myslim, ze celkove je to dotykove ovladani jednudussi a intuitivni.
Na Kindle mi vadi predvsim to, ze uzivatelske rozhrani neni v cestine (pro starsi generaci je to dulezite) a taky omezene formaty eknih. Epub se sice prevede v PC do mobi (ale proc, zabira to cas), ale prevest pdf je problem. PB cte i pdf. To jsou duvody, proc jsem pri vyberu vyradila Kindle.

jirihumplik
jirihumplik 04.08.2016 v 16:30

Dobrý den, rád bych si koupil e reader, a tak se chci zeptat na doporučení nějakého zahraničního obchodu, kde vychází nejlevněji, a popř. o tip na tu nejlepší v cenové kategorii +- 1000 Kč. Děkuji mnohokrát

krtica
krtica 20.08.2016 v 14:03

Dobrý den,půjčuje si někdo elektronické knížky z knihovny z eReadingu?Mám čtečku eReading Start 2 a mám problém se zasíláním do čtečky pomocí wifi.Může mi někdo poradit?

cecetka
cecetka 20.08.2016 v 15:32

Krtica: Ano, pujcuji. Ale mam klasicky android tablet. 1. V online knihovne zvolim evypujcku. 2. Spustim v tabletu apku eReading a dam nacist knihy. Kniha se sama nacte. Po trech tydnech se sama vymaze.

cecetka
cecetka 20.08.2016 v 16:08

Binysek: Myslím, že antikvariát eknih určitě neexistuje. Vždyť ekniha se nemá jak opotřebovat, fyzicky neexistuje, jsou to jen data.

krtica
krtica 20.08.2016 v 16:38

Cecetka:čtečka funguje jinak,nemá android.Z asi pěti výpůjček se mi podařilo dostat do čtečky jenom jednu.

krtica
krtica 20.08.2016 v 18:20

Můžete ji přemístit z jedné čtečky do druhé pomocí kabelu a počítače.Půjčená kniha za 21 dní ze čtečky zmizí.Stačí se zaregistrovat v té knihovně,která podporuje půjčování eknih.

cecetka
cecetka 20.08.2016 v 18:48

Binysek: Tak jak pise krtica. A pokud bys ji nestihla ptecist, tak si ji na 21 dni vypujcis znovu. Nase knihovna poskytuje evypujcky uz druhym rokem.
Eknihy ve ctecce mas urcite ulozene v interni pameti nebo na sd karte. Kdyz ctecku propojis s PC, mela by se chovat jako externi disk. A pak uz nuzes se soubory pracovat. Osobne doporucuji si knihy nekde zalohovat pro pripad, ze by se se cteckou neco stalo.

Krtica: Ctecky eReading pouzivaji operacni system android. Ale nikdy jsem ji v ruce nemela, tak nevim, jaka je realita.

cecetka
cecetka 20.08.2016 v 18:58

Krtica: Ted jsem se podivala na navod ke ctecce ereading. Mate v ni tu samou apku, jakou jsem si instalovala do tabletu. Takze vypujcite knihu pres knihovnu nebo na webu ereading, a po otevreni apky ereading (s kockou) si knihu stahnete do apky a muzete cist. Zatim se mi nestalo, ze by se mi kniha do apky nenacetla. Zkuste kdyz tak zakaznickou podporu ereading.

krtica
krtica 20.08.2016 v 19:03

Cecetka:děkuji za radu,ještě to zkusím.

martina.tim
martina.tim 21.08.2016 v 20:21

Zdravím. Jdu sem pro radu. I když jsem si přečetla větší část diskuze, tak přesto se poptám. Jakou doporučujete? Delší dobu už tak sonduju a pročítám různé diskuse a tak, ale pořád nejsem v obraze. Líbí se mi čtečka PocketBook Touch Lux 3 jak vzhledově tak i funkčně, ale tam mě odrazuje velká náchylnost k prasknutí displeye, (je mi jasné, že nepraskne jen tak sama od sebe) ale nechce se mi riskovat, přece jenom to nejsou malé peníze. U Kindlu je sice display odolnější, ale tam mě odrazuje často zmiňovaná nepřehlednost v menu a i menu v cizím jazyce. Dále se nabízí BOOKEEN Cybook Muse Frontlight co říkáte na tuto čtečku?

Text příspěvku byl upraven 21.08.16 v 20:33

mumin63
mumin63 22.08.2016 v 14:20

Nedejte moc na recenze u Heuréky - četla jsem článek na netu - http://ebookexpert.cz/jak-je-to-s-temi-praskajicimi-displeji-u-ctecek-pocketbook/ - a udělala jsem si obrázek. Já PocketBook Touch Lux 3 mám a jsem maximálně spokojená - přehledné menu, řazení do složek, snadné ovládání, snad jen trošku pomalejší rozjezd. Když si na ni koupíte slušné pouzdro, tak si myslím, že nic nehrozí. Já ji tahám po taškách, v kabelce a v pohodě



Vložit příspěvek