Čtečky e-knih

DISKUZE » Volná diskuze


knihomol5555458
knihomol5555458 26.05.2017 v 06:35

Lepšíje bez podsvícení protože to bez posvícení vypadá skoro jako reálná stránka.
Podsvícená čtečka oči kazí.

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2017 v 08:29

knihomole.....nepiš tady nesmysly....podsvícení u čteček nekazí oči
...už jsem to tady vysvětloval několikrát - třeba
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/ctecky-e-knih-1069/str-8

LiLLu
LiLLu 26.05.2017 v 08:36

Já mam uz roky PocketBook s podsvíceným displejem a nemuzu si ho vynachvalit, kdyz jsem v nemocnici kde nechci v noci svitit nebo i doma nechci svitit velkým světlem na čtení, je to k nezaplacení, nebo večer v autě když nekam cestujem. Podsvícení lze regulovat jako u mobilu, takže nevidím problém a navíc je tak jemné že to oči opravdu kazit nemůže:-) A samo jde vypnout uplně. Kdežto čtečku bez podsvícení si těžko rozsvítim že:-D Jinou značku jsem nikdy neměla tak nemůžu posoudit ale ja nikdy neměla se čtečkou zadny problem a vydrží i po tech letech (cca 5,6let) hodne dlouho:-)

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2017 v 08:39

...to že jde podsvícení regulovat není podstata toho, že podsvícení nekazí oči

kenedu
kenedu 26.05.2017 v 08:44

Také mám PocketBook a jsem velmi spokojen. Díky displeji E Ink lze velice dobře číst i na slunci.

fat_man
fat_man 26.05.2017 v 11:14

Pocketbook mám 3,5 roku , a jsem maximálně spokojený. Podsvícení zapínám jen když chci / potřebuji . Světlo je jiné , než z tabletu / TV / počítače , apod. Myslím si , že je dobré mít možnost přisvítit si , když je potřeba.


gladya
gladya 26.05.2017 v 14:05

Mám podsvícený Kindle a maximální spokojenost. Zkušenost mám i s nepodsvíceným Kindle a podsvícení nijak nemění to, že se čte jak z papíru .

Klamm
Klamm 26.05.2017 v 19:23

Užíval jsem pocketbook touch lux 3 asi rok a půl s velikou spokojeností. Jediná věc která mi na ní chyběla, je absence historie slovíček ve slovníku při čtení v AJ. Po objevení čtečky C-TECH Lexis, která jede na androidu a je tedy možno nainstalovat vhodné aplikace, jsem přenechal Pocketbook manželce. Ale to loučení bylo bolestné!!!

Text příspěvku byl upraven 26.05.17 v 19:24

VladiKlaisner
VladiKlaisner 07.06.2017 v 21:58

Mám dotaz: nemá někdo zkušenosti s tím co vydrží čtečka? Jedu k moři a nechci zatěžovat zavazadlo několika knihama, od Vánoc mám čtečku Kindle s podsvícením, ale je to prý velmi citlivé zařízení a tak se trochu bojím aby ji vlhkost a písek a vůbec povětrnostní vlivy včetně 40st veder neublížily.

martina.tim
martina.tim 07.06.2017 v 22:02

No ja jsem momentalne u more s pocketbookem a je to bez problemu. Samozrejme ze ji nechavam ve stinu v tasce mimo dosah primeho slunce pokud jdu radit do vody. Zatim to zvlada.

Sinisalo
Sinisalo 12.06.2017 v 14:27

Já mám už léta Kindle, ještě z éry, kdy měly všechny čtečky nekompromisně nepodsvícené displeje. Tu podsvícenost bych nakonec asi občas ocenila, ale jinak jsem naprosto spokojená, protože si chci na čtečce prostě jen číst. V posledních měsících mě ale napadá rouhavá otázka - pokud si opravdu chci jen číst a neužiju moc žádné jiné funkce čtečky, nestačil by mi na to můj aktuální smartphone? Vzhledem k tomu, jak jsou teď velké displeje mobilních telefonů si myslím, že velmi pravděpodobně stačil, a když si z něho občas skutečně čtu, komfort mi to přináší velmi podobný...

Azizi
Azizi 12.06.2017 v 14:30

Sinisalo: Čítačka je šetrná k očiam rovnako ako papier. Na rozdiel od smatfónov, tabletov, ...

Sinisalo
Sinisalo 12.06.2017 v 14:34

To Azizi: To zcela určitě. Já jsem to nechtěla rozepisovat tak moc doširoka... jednak jsem v současnosti ráda, když si najdu 2 hodiny na čtení za týden, jednak e-booky pořád kombinuju s papírovými. Vzhledem k tomu, že mě technologie živí a pracovně do nich koukám nejméně 5x týdně nejméně 9 hodin, přijde mi ta hoďka týdně navíc už zanedbatelná. A také by mě to zbavilo nutnosti s sebou všude tahat příliš mnoho technologií... Ale ano, šetrnost k očím je největší důvod pro...

cecetka
cecetka 12.06.2017 v 14:53

Sinisalo: tablet ani mobil ctecku nenahradi. Rozdil displeje je jasny, ale i vydrz baterie je u ctecek skvela, coz telefony nemaji. Ctecka se mi i lepe drzi, prestoze je vetsi, a je lehci nez telefon s velkym displejem.
Ctu i na mobilu (5,5"), ale jen nouzove.

radomir8224
radomir8224 14.06.2017 v 15:45

Sinisalo: to že čučíš 9 hodin denně do displayů je dost dobrý důvod proč sebou tahat tu čtečku a číst na ní

Sinisalo
Sinisalo 16.06.2017 v 09:53

cecetka: Ano, s tím souhlasím.

radomir8224: Ano, samozřejmě. Jenže jsem žena, co měří 160 cm. Je otázka, zda je pro mě lepší čučet o hodinu déle týdně do displejů, nebo tahat k tomu všemu, co s sebou tahat musím (a není toho málo, vše potřebuju nezbytně k práci a páteř i přes pravidelné cvičení už není ve 40, co bývala).

Celkově jste asi v přílišné záplavě info nezachytili, že jde cca o hodinu čtení týdně. Tohle úprostě bylo zamyšlení o tom, že někdy může být čtečka i zbytečná... Ale v době, kdy jsem četla 4 a více hodin denně nebyla.

R.E.M.
R.E.M. 18.06.2017 v 10:56

Sinisalo: Viděla bych to podobně. Kvůli hodině čtení týdne je čtečka zbytečná. Podobn3 často čtu e-knihy a používám telefon s velkým displayem, snížím intenzitu osvětlení + v aplikaci čtečka vyberu lehce krémový podklad. Ač jsem měla půjčenou čtečku na vyzkoušení, nekoupila jsem ji, když jsem si uvědomila, že bych ji zas tak moc nevyužila.

PetrC
PetrC 19.06.2017 v 19:23

Dobrý den. Rozhoduji se mezi Kindle Paperwhite 3 a Pocketbook Inkpad 2. Kindle se mi líbí, ale nedokáži si představit číst na něm pdf skripta a skeny knih. Z toho důvodu mám spadeno na Inkpad. Je možné smysluplně knihy v pdf na Kindlu číst? Převod? Děkuji.

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 19:33

...psal jsem to tady několikrát....formát PDF není dělaný pro čtečky .... co chcete ještě víc

PetrC
PetrC 19.06.2017 v 19:47

Potřebuji pdf ke čtení technické literatury se spoustou grafů, vzorců, schémat... Tablet nechci (nikdy - bolí z něj oči = technologie LCD). Proto čtečku. Ale jakou?

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 19:58

.....potřebuješ čtečku co s největším displejem 6″ je málo, 8″ je lepší, 9,7″ mají staré pomalé modely a s větší úhlopříčkou asi neseženete, pokud nejste milionáři.
Proč nebudu vysvětlovat...psal jsem o tom několikrát.
Velký displej se bude hodit obzvláště pro složitější dokumenty, technickou či jinou odbornou literaturu, časopisy, apod.
Ještě přidám, že i na velkém displeji bude formát PDF o větší velikosti /nad 40MB/ velký problém /možná ...
já už nejsem student 45 roků a PDF čtu zásadně na PC, notasu...nebo na tabletu
Pozor však na hardware čteček. Čtečky nejsou výkonné počítače či tablety.
jediná rozumná volba a to čtečka PocketBook Inkpad 2 ......
PDF na této čtečce doporučuji číst na šířku.....
Pokud trváte na šestipalcové, které jsou krásně přenosné a lehoučké, a nechcete se spoléhat na čtení na šířku, tak vybírejte ebook čtečku s funkcí PDF reflow.

Text příspěvku byl upraven 19.06.17 v 20:01

PetrC
PetrC 19.06.2017 v 20:27

Právě mi vadí, že Inkpad 2 je příliš velký, potřeboval bych ho nosit všude s sebou (škola = každý den, dovolená, ...), kdybych si pořídil jinou čtečku, co potom s pdf? To mi ke studiu bude na nic, zřejmě.

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 20:34

človíčku, já dělám s čtečkami x roků /kupoval jsem první čtečky do knihovny - měl jsem v rukách kdeco.... ják ti mám vysvětlit, že PDF se nedělá ku čtení na čtečkách!!!!
PDF se dělají v compu ve formátu A4 / 210 × 297 mm/....kurecpalec čtečka má velikost
90 x 120 mm. .....co si myslíš, že ti na malé čtečce z toho velkého formátu vyleze???
Pokus se ti náhodou zobrazí na 6 palcové čtečce celá strana, tak si budeš muset pozvat ferdu mravence, aby ti to přečetl!!!! víc už o tom psát nebudu.....

Text příspěvku byl upraven 19.06.17 v 20:46

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 20:44

...přece jen ještě jedna věc...o nějakém převodu do mobi /u kindla/ a epub u pocketa/ si nechej zdát. Převedeš, ALE jakákoliv složitější PDF se při konverzi posere a vyjede ti paskvil .... Nejlepší je se PDFkům vyhnout úplně a používat dokumenty ve formátu epub, mobi....pokud se se převod povede..........

Text příspěvku byl upraven 19.06.17 v 20:46

PetrC
PetrC 19.06.2017 v 21:28

Vysoké školy se neptají na formát, který je mně oblíbenějši a o kterd si řeknu. Momentálně nastupuji na VŠ s technickým zaměřením. Tam mají studijní materiály pouze v pdf. Myslel jsem, že čtečka, ze které nebolí oči, jako je to u LCD obrazovek, bude to nejideálnější řešení, jak studovat dlouhé hodiny bez problémů. Píšete, že jste se čtečkama zkušený, pak mi prosím poraďte, jaká by mohla být pro tyto potřeby nejideálnější, rád si nechám poradit, případně doporučit, jelikož o čtečkách nemám žádné zkušenosti, pouze komentáře na internetu, ve kterých jsem četl, že si Inkpad pořizuje velký počet studentů. Nic jiného mi, ač je mi líto, nezbývá...



Vložit příspěvek