Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


denib
denib 21.01.2023 v 05:20

Jsem ve čtvrti Psinec, ale nevím jakého města. Zavedla mě tam dětská Záhada bohatého kocoura. A také si odskakuju do Santa Teresy s detektivkou W... jako western.
Jinak dobré ráno všem :-)

alekis
alekis 22.01.2023 v 14:31

Maličkost pro příznivce "hmyzáčků":
foto seriál o broučcích bude na blogu iDnes pokračovat, jak píše autor. Snadné k nalezení na základě minulých odkazů.
Ale chci nasměrovat pozornost ke knize Rok kráčí přírodou, u které je skvělý informační komentář tatjany 1737. Kniha je nejspíš k mání aspoň v knihovnách :-).
https://www.databazeknih.cz/knihy/rok-kraci-prirodou-256078

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 15:44

Ahojte. Kde častejšie používate DK? Na PC či na mobile? Ja na mobile a preto keď citujem nejakú časť deja či názov v češtine, tak tam chýba občas diakritika, lebo také znamienka nemám v mobile.

Eicherik
Eicherik 26.01.2023 v 19:29

Já v mobilu internet vůbec nemám, takže pouze na PC. :-)

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:35

Eicherik: Vau, to sa už len tak nevidí... máš tlačítkový ešte? Aj ja som veľmi dlho mala, ale nakoniec na môj smartphone nedám dopustiť. Mám ešte Windows Phone, čiže ani aplikácie sa mi tam už nedajú sťahovať a pod., ale ja som spokojná. Pol roka som mala Android a to bola hrôza.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 19:52

Já mám asi vadnej telefon, kterej má všechny znaky :( právě naopak. V pc bych nevěděla, kde se nachází třeba tenhle znak ;


Eicherik
Eicherik 26.01.2023 v 20:06

Azizi: Přesně tak, tlačítkový. Já jsem hodně konzervativní. ;-)

Naias
Naias 26.01.2023 v 20:06

Aj ja mám bezinternetový mobil, tlačidlový. Zato tam mám diakritiky celý kopec, českú, poľskú a ktovie akú ešte.

keri.H
keri.H 26.01.2023 v 20:47

Používám na pc i na mobilu, na mobilu častěji, ale jen proto, že ho mám u sebe, jinak mi víc vyhovuje pc. Se znaky problém nemám, telefon jich má hodně.

Lenka.Vílka: A ten já zrovna používám i na pc. Ale u pc je občas problém, že některá klávesnice má ty speciální znaky jinde.

Text příspěvku byl upraven 26.01.23 v 20:48

keri.H
keri.H 26.01.2023 v 20:55

Vyzvedla jsem si v knihovně rezervovanou knihu od M. Goffy - Ženská na odstřel, které jsem se po třech měsících dočkala. Už se na ní těším. :)
Knihovnice se tak koukla a řekla, že je super a ptala se mě, jestli jsem od něj něco četla, tak jsem jí řekla, že už hodně. Nemít tam lidi, možná bych se s ní i chvíli zapovídala. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 20:58

Keri.H: právě, jak je každá jiná, tak všude hledat, kde je jinde něco... :D to mě nebaví. V telefonu je všechno hezky u sebe :) Ale cokoliv delšího s úpravama je lepší v pc. To se jako holt obětuju a najdu si :O

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 21:04

Ja čítam teraz od Kulhánka Vyhlídku na večnost, som za tretinou knihy a som dosť sklamaná... Ale dávam tomu ešte šancu.

Text příspěvku byl upraven 26.01.23 v 21:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 21:05

Já zrovna čtu Asi to skončím. Sice prvotina, ale vyšlo to až jako druhé od autora. Koukala jsem se na filmografii jedné herečky a koukám, že jedna věc je adaptace. A já koukám dál, že to je podle knihy autora, na jehož jinou knihu jsem se chystala. Tak jsem zjistila, že prvotina je jiná kniha. A potom adaptace. Kouknu.
Mám před sebou posledních 50 stran a potřebovala jsem si udělat pauzu, protože se bojím, že pointa bude vážně to, co si myslím. Takže potřebuji to před koncem...zpracovat a potom na ten zbytek :)

Eicherik
Eicherik 26.01.2023 v 21:29

Já čekám na Josefa Hasila (Návrat Krále Šumavy), ale jelikož stále nedorazil, tak se pustím do další Zdeny Frýbové. Zítra si uvařím pravý policajtský kafe a začtu se do Poldy. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 22:00

Dočteno! Wau! Asi mám poslední dobou divnej vkus, ale mě se to prostě líbilo! :)

Marika Vanova
Marika Vanova 27.01.2023 v 07:57

Azizi - asi napůl - v práci na pc a doma, nebo jinde, na mobilu, doma pc nemám, děti mi ho zabrali a já ho ani nepotřebuju.

Marika Vanova
Marika Vanova 27.01.2023 v 08:01

Teď jsem dočetla pěkný příběh od Barbory Šťastné - Samotářky a musím ji doporučit, je to fajn příběh od padesátých let až po covid. Je tam spousta tajemství a překvapení. Podle obálky se mi tak nezdála.

Eicherik
Eicherik 27.01.2023 v 18:14

Marika: Asi Samotářky taky zkusím. :-)

Eicherik
Eicherik 27.01.2023 v 18:40

Nějak mě ta polistopadová mafie (Polda - Zdena Frýbová) nechytla. Knihu odkládám do nedočtených a zkouším Křížová cesta kočárového kočího od Edy Kriseové. :-)

Naias
Naias 27.01.2023 v 18:48

To už je holt ponovembrová Frýbová, už mohla slobodne ventilovať svoje politické názory a svoje knihy nimi prehltila, čo im nijak nepomohlo. Ďalšie Frýbové nemáš? Napríklad Den jako stvořený pro vážnou známost. Mne sa mi veľmi páčil.

Naias
Naias 27.01.2023 v 18:53

Mimochodom, druhý diel - Polda a jeho soudce - je ešte horší.

Eicherik
Eicherik 27.01.2023 v 19:39

Naias: Den jako stvořený pro vážnou známost jsem si poznamenal. Doma už mám jenom: Falešní hráči a Hrůzy lásky a nenávisti. Jak tyhle dvě knihy hodnotíš? :-)

Naias
Naias 27.01.2023 v 22:16

Falošných hráčov mám najradšej, tam sa autorka sústredí na psychológiu postáv (keďže na politiku sa - v jej prípade našťastie - nemohla) a spolu s jej či už humornými alebo rovno sarkastickými komentármi je nemá chybu. Hrůzy lásky a nenávisti ma nadchli už menej, tej nenávisti je tam na mňa trochu moc. V prvom príbehu nie až toľko, som sa občas aj nachechtala, ale druhý je dosť depresívny.

Eicherik
Eicherik 28.01.2023 v 08:45

Naias: Tak to zní nadějně, díky. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 29.01.2023 v 08:09

Eicheriku asi by se ti to mohlo líbit, myslela jsem na tebe.



Vložit příspěvek