Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 27.06.2023 v 08:16

To my jen tři měsíce, prodlužovat se musí nejdéle po měsíci. Mám doma čtrnáct knih a jednu audio z knihovny, je to mánie. Občas si nadávám, protože to nestíhám číst, ale jak vidím zajímavou knihu, hned ji objednávám, rezervuji. Nemohu se tohoto zlozvyku zbavit, nejlíp mi to šlo, když v covidu zavřeli knihovnu.
Taky na mě hodně dotírají pokračování sérií, že já jsem něco rozečítala :-D

Text příspěvku byl upraven 27.06.23 v 08:19

pavlinda
pavlinda 27.06.2023 v 18:20

Tak jsem si udělala ten test na Zříceniny a mám (spíše intuitivně:-) 18/20

Eicherik
Eicherik 27.06.2023 v 18:48

České filmy z posledních let mě nějak neoslovují. Naposledy jsem viděl a s podivem i dokoukal Kdyby radši hořelo (2022) a byla to doslova katastrofa. Teď do kin míří válečný film Tajný zákop. Bartoška, Langmajer, Čermák, Sokol, Kryštof Hádek..... Docela jsem na to zvědavej. :-)

keri.H
keri.H 27.06.2023 v 19:10

Eicherik: Mě, jak které české filmy. Sem tam mě něco baví, něco ne, ale Kdyby radši hořelo mi stačilo vidět kousek a přepínala jsem.
Válečné filmy nemusím, takže to není nic pro mě. Za to mě zaujal seriál Oktopus, který ukazují v televizi. :)

Eicherik
Eicherik 27.06.2023 v 19:18

keri.H: Seriály to je jiná. :-) Oktopus zkusím, mám rád Krobota. :-) Válečné knihy a filmy mám rád. Na nich poslední dobou doslova ulítávám.

Eicherik
Eicherik 27.06.2023 v 19:22

Tuhle jsem nechal v knihobudce román Smrt si říká Engelchen a pak jsem toho litoval. :-)


Eicherik
Eicherik 28.06.2023 v 18:54

keri.H: Dnes jsem Tě dorovnal, už mám doma taky 8 knih z knihovny. ;-) A do konce týdne ještě možná 2 dorazí. :-)

denib
denib 29.06.2023 v 07:06

Naivně jsem si na dovolenou nahrála do mobilu eknihy a audioknihy a ještě si nabalila tři papírové. Ano, v dnešní době i papírové knihy táhnu na dovolenou. Naštěstí autem :-) A víte co? Vůbec nemám čas číst :-)))

Marika Vanova
Marika Vanova 29.06.2023 v 08:26

denib - tak to vypadá na super dovolenou, čtení doženeš, hlavně si odpočiň :-)
Ale chápu, bývám na tom podobně, papírová +čtečka a stíhám většinou prd.

keri.H
keri.H 29.06.2023 v 09:11

denib: Tak to vypadá, že si užíváš skvěle dovolenou. :)
S knihami tě chápu. Taky mám vždy e-knihy a nějakou tu papírovou a číst stíhám jen občas před spaním nebo ráno, když jsem brzy vzhůru.

denib
denib 29.06.2023 v 15:01

Marika, keri.H: Máte pravdu. Je to moc fajn. Budu sem muset asi znovu :-)

Eicherik
Eicherik 30.06.2023 v 16:07

denib: Užívej si dovolenou a knihy nech na doma. ;-)

Eicherik
Eicherik 30.06.2023 v 16:08

A já mám doma už 10 knih z knihovny a už asi končím. :-) Teď si dám karamelovou Jizerku a kafe a pustím se do Démona ze sídliště. ;-)

Text příspěvku byl upraven 30.06.23 v 16:11

keri.H
keri.H 30.06.2023 v 17:58

Eicherik: Pěkné číslo. :) Já myslím, že těch 8 mi bude bohatě stačit, protože do toho mám vždy půjčené ještě tři e-knihy.
Démon ze sídliště, budu o ní uvažovat, počkám si, jak knihu ohodnotíš . :)

Já si dnes chvíli četla v kavárně knihu Leonard a Hladový Paul, což je moc milá, příjemná kniha. A večer asi budu pokračovat v Brokovnici a řešit vraždu s 87. revírem. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 01.07.2023 v 08:18

Mě budou celý víkend provázet Paví hody od Jana Štiftera, kterému jsem přišla na chuť a baví mě.

Eicherik
Eicherik 01.07.2023 v 08:39

Já jsem s partou hodně mladejch kluků v Táboře. Chceme založit kapelu a hrát black metal. Obávám se ale, že se to nepodaří. Potom se pokusíme vyvolat ducha a tady budeme asi úspěšnější. :-) (Démon ze sídliště)

denib
denib 01.07.2023 v 13:42

Jsem v Rusku v roce 1923. Snažím se 500 dětí dovézt do Samarkandu. Živé. Ale už dlouho mají hrozný hlad a některé jsou z toho nemocné. Jako miliony dalších lidí v Povolží. Takový hlad jste nezažili...
(Vlak do Samarkandu - osvědčená autorka Guzel Jachina)

keri.H
keri.H 03.07.2023 v 21:57

Dnes jsem náhodou zašla do Knih Dobrovský a zaujaly mě tam knihy v akci hodně levně cca od 20 do 100 korun. Vybrala jsem si dvě, k tomu jsem přihodila ještě jednu novou knihu, kterou jsem si chtěla kupovat.
A to si pořád říkám, že si budu fyzické knihy kupovat jen od pár autorů, co už znám a zase jsem to nedodržela. :D

Text příspěvku byl upraven 04.07.23 v 10:59

Terror
Terror 04.07.2023 v 10:30

To se mi stává taky. No nekup to, když je to tak levné. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 05.07.2023 v 08:36

Nedávno jsem četla pár knih o Stezce Českem a měla jsem chuť taky vyrazit na tu Stezku a tak jsme to s mužem naplánovali a teď jsme dva dny putovali od Vyššího Brodu do Rakouska a přes nejjižnější bod ČR zase zpět, Studánky a k autu do Vyšáku. A říkám mužovi, tak jsem chtěla na Stezku Českem a ty mě vezmeš do Rakouska :-D a on se smál a že přece jen kousek jsme po ní šli, ale značená tam není, jen to poznáte z mapy.
To je má inspirace knihami, máte něco podobného, k čemu vás knížky inspirovali?

Eicherik
Eicherik 05.07.2023 v 10:01

Částečně mě knihy inspirovali k zájmu o zahrady, které jsou tajemné, nebo se ukrývají za vysokými zdmi. V nějaké knize jsem se kdysi dočetl o dávno zmizelé Andělské zahradě, která se nacházela poblíž Václavského náměstí a vlastním knihu Pavla Čecha O zahradě, která je postavená na kouzlu tajemných zahrad. Nedávno jsem byl navštívit tchyni v Nemocnici Na Františku a byl jsem rád, že jsem mohl podívat na zahradu ukrytou v nitrobloku tohoto areálu. Uprostřed je studna, po stranách jsou tisy a na jednom konci je obrovský "špendlíkovník", nevím, jestli se správně nejmenuje mirabelka. To místo má docela zajímavou atmosféru. :-)

Eicherik
Eicherik 05.07.2023 v 11:49

Před týdnem jsem tady psal, že jsem zvědavý na nový film Tajný zákop (2023). Teď se ukázalo, že se jedná o výmysl a že se jedná o nějaký druh legrace, nějakého Kazmy, jenž je nějakým influencerem. Byla to zkrátka veliká sranda, které nerozumím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.07.2023 v 12:09

Eicherik: velký vtip, který toho hodně ukázal. Z mého pohledu především že paní Spáčilová by už měla jít někam do háje zeleného. To především. Zbytek je mi volný...

Eicherik
Eicherik 05.07.2023 v 12:31

Lenka: Mě je ten svět filmu tak nějak ukradenej. Tím, že se zajímám o druhou světovou válku jsem si nemohl Tajného zákopu nevšimnout. ;-) Tenhle svět je samá faleš, že mě to ještě překvapuje. :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.07.2023 v 12:49

Eicherik: pamatuješ na film Český sen? Já si na to hned vzpomněla...
No, možná jde právě o to. Nejde o nějakou faleš, ale o to že dneska nemůžeš věřit ničemu. A o tom to je.
Ale jo, tajně doufám, že tohle dostane Mirka na recenzi. Jsem holt přející člověk
:) a jak koukám, už se o tom odtajňujícím zážitku stihla vypsat v článku (pomluvy říkají, že odešla dřív, než byl konec a stejně o tom píše. Stejně jako to dělá u filmů, ale to nejsou pomluvy, to ví každý, na novinářkách jsou bohužel furt stejný lidi, takže asi něco jako vzorec). Odkaz sem dávat nebudu, je to placené :(



Vložit příspěvek