Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Azizi
Azizi 05.08.2023 v 20:33

Lenka.Vílka, no veď mne sa do tej knihy absolútne ani nechcelo... Chcem si teraz objednať Different seasons od Kinga, na to sa veľmi teším. Snáď to zvládnem v tej angličtine :D

Terror
Terror 06.08.2023 v 08:10

Azizi: Knihy, které jsem v různých stádiích nerozvážnosti zakoupil a práší se na ně v osobní knihovně, zásadně dočítám. Proto dávám dost odpadů a jednohvězd. Pokud jde o knihy půjčené, už tak masochistický nejsem a klidně je po pár stránkách odložím. Prostě, co je doma, musí se přečíst. (Jo, párkrát jsem podváděl, když jsem odnesl hromadu knih do knihobudky, abych je nemusel číst. Ale to šlo o kousky, kterými mě zahltili nebožtíci - pozůstalost).

Co se týče hodnocení nepřečtených knih - pokud v komentáři bude jasně napsáno - Knihu jsem nedočetl, protože to byla slátanina a bolela mě z ní hlava, až mi rašilo třetí ucho - beru to. Stejně, jak už tu děvčata podotkla, nelze na celková hodnocení příliš spoléhat. Každý je jiný a těžko lze očekávat, že se romantickému puberťákovi bude líbit stejná kniha jako zapšklému a věčně nasranému starci.

braunerova
braunerova 06.08.2023 v 08:31

Já hodnotím i nedočtené knihy a do komentáře napíšu, proč se mi to nelíbilo. Když si vybírám novou knihu ke čtení, právě takovéto komentáře jsou pro mě důležité vodítko. Knih je moc a času málo, tak prosím pište i negativní komentáře, pomůžete tím jiným čtenářům.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.08.2023 v 08:45

Terror: ale nám dvěma se líbí skoro stejné knihy...

(Vtip, neodolala jsem...)

Marika Vanova
Marika Vanova 06.08.2023 v 08:46

Nedotčené nehodnotím proto, že mi kolikrát v daném čase nesedla. Ale jak jsem psala, asi jedinou jsem hodnotila Okamžiky štěstí od Hartla, protože tam jsem si jistá, že můžu i bez dočtení, že je to příběh špatný, postavy, které mě svým chováním naprosto odpuzují a takhle vykreslený život je sebedestruktivní.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.08.2023 v 08:56

Přesně jak píše Terror: je rozdíl mezi (ne)dočítaním knih, které (ne)jsou naše. Jupí, nejsem jediná s tímhle názorem! :D

Jo, a hezkou neděli všem :)


braunerova
braunerova 06.08.2023 v 09:10

Lenka.Vílka: S tím plně souhlasím, do negativního hodnocení zakoupené knihy promítám i zlost nad ztracenou investicí :)

Azizi
Azizi 06.08.2023 v 10:11

Terror: Ďakujem za komentár :)
Braunerova: Hej, presne takto som to myslela, tiež mi negatívne komentáre pomáhajú pri (ne)výbere kníh.
Lenka.Vílka: Aj tebe peknú nedeľu :)

Eicherik
Eicherik 06.08.2023 v 12:08

Beletrie mimo jiné rozšiřuje naše zeměpisné znalosti. Já teprve nedávno například objevil díky thrilleru Černá rusalka, kde se nacházejí Novohradské hory, o jejichž existenci jsem věděl pouze díky reklamě na jakousi minerální vodu. :-)
Neztratíte se v Česku?

https://1url.cz/FuWl7

8/10 :-)

newtory
newtory 06.08.2023 v 14:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 06.08.2023 v 23:21

Moc jsem tomu nedala 6/10

denib
denib 07.08.2023 v 06:19

Taky 6/10... Mám dojem, že se některá města tajně přestěhovala :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.08.2023 v 08:29

denib - přesně :-)

keri.H
keri.H 07.08.2023 v 13:06

Taky 6/10 a že jsem si u dvou měst říkala, jestli to nebude to druhý, taky že jo. :)

Eicherik: Jeden z důvodů, proč mám ráda české knihy.
Ale hodně míst jsem poznala, když jsem plánovala výlety na naše dovolený. Vždycky mrknu na mapu na okolí a třeba ani místo nenavštívíme, ale v paměti zůstane. :)

keri.H
keri.H 07.08.2023 v 13:10

Marika: Klekánice zatím hodně dobrý, jsem skoro v půlce. Jsem zvědavá, jak to skončí. :)

PanPredseda
PanPredseda 07.08.2023 v 13:26

Quiz 8/10

romusak
romusak 07.08.2023 v 15:24

Já to mám proježděný na kole. Jen v Ústí a Děčíně jsem nebyl.9/10

Eicherik
Eicherik 07.08.2023 v 19:51

keri.H: Já zrovna nejsem cestovní typ, ale když už mě někdo někam dokope, tak jsem ze všeho nadšenej, všude nakukuju a všude vlezu... :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 08.08.2023 v 08:05

keri.H - zatím jsem se ke Klekánici neprokousala, musí si ještě na kopičce knih počkat, ale ráda slyším, že je to dobrý.

To jsou teda slova - slyším (a přitom čtu), včera jsem říkala synovi, no to vidím, že mě neslyšíš, ale přitom jsem řídila, takže jsem na něj nekoukala a podobné obraty mě rozesmívají.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.08.2023 v 13:12

Včera byl mezinárodní den ženského orgasmu (ale to jsem nechtěla rozebírat, protože pro každého to je jako jiný knižní žánr...historický román, fantasy, sci-fi nebo stará dobrá špionáž, kde se musí dobře lhát, nebo klasická červená knihovna), ale dnešek mi přijde na knižní databázi trochu vhodnější. Devátý srpen je dnem milovníků knih. Tak čím a popřípadě jak to dnes oslavíte? A pokud ze včerejška zbylo trochu bublinek, klidně i tak :)
Jaké jsou vaše nejoblíbenější knihy, milovníci? :)

Text příspěvku byl upraven 09.08.23 v 13:13

Marika Vanova
Marika Vanova 09.08.2023 v 16:08

Lenko - to je hezký, že je dnes den milovníků knih. Jakoby to můj muž věděl a dal mi dárek z cesty v Rumunsku, plátěná taška s obrázkem namalovaného lidského srdce, v komorách i chlopních jsou knížky jako na policích a nápis In love with books :-)

Terror
Terror 09.08.2023 v 18:08

Tak já spojím oba svátky a zkusím intenzivní četbou přivést nějakou knihu k orgasmu...

Eicherik
Eicherik 09.08.2023 v 18:35

Já si teda myslím, že je přesvátkováno a spousta svátků jsou strašný kraviny. :-D Nejoblíbenější knihy mám pořád stejné, jsou na mém profilu. Ale uvedu knihu, na kterou se nejvíce těším. Je to Kurupira: zlověstné tajemství. Objevila se ve dvou kouscích v naší knihovní síti a už ji mám doma. :-)

keri.H
keri.H 09.08.2023 v 19:02

Ani nemám přehled, co je za ty dny, nějak to nesleduju, ale dnešek oslavím s knihou Krámek s fantazií. :)
Moje nejoblíbenější knihy jsou Malý princ, Deset malých černoušků a Lev, čarodějnice a skříň.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.08.2023 v 20:03

Já si taky neřekla: Ha! Dnes bys měla přečíst něco pořádného, ať to oslavíš, když normálně čteš takový odpad! Ale hezky se to sešlo se čtením posledního dílu mé oblíbené série :)



Vložit příspěvek