Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 31.03.2019 v 18:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 31.03.2019 v 18:58

Já tedy ze zkušeností z naší velké politiky - a vlastně i z té naší malé politiky, bych byl velmi opatrný. Výjimka ovšem potvrzuje pravidlo. Alekis, to máš pravdu, já myslím, že tyhle práce rozhodně ženám sluší lépe. Alespoň my pak máme více času řešit ty opravdové problémy - hihi

R.E.M.
R.E.M. 31.03.2019 v 19:02

denib: díky za čtenářské téma.

Tři měsíce jsem nekoupila žádnou knihu. Přírůstky byly způsobeny dary. Nedávno se moje čtenářské já utrhlo a nakoupilo v knihkupectvích 7 knih mj. Emmu, Paralelní světy, Nové teorie všeho, Astronomie a fyzika - Souvislosti, Mansfieldské panství. Poslední jmenovanou jsem přečetla, nebyla špatná, ale očekávání úplně nesplnila. Dalších 7 jsem koupila v knihovně.

denib
denib 31.03.2019 v 19:07

R.E.M.: Trochu mi tu ta čtenářská témata chybí. Ne snad že by se nemohlo diskutovat i o něčem jiném :-)

Emmu mám taky doma, ale četla jsem to už hrozně dávno.

R.E.M.
R.E.M. 31.03.2019 v 19:12

denib: Na Emmu se v nejbližší době chystám. Ostatní knihy půjdou asi do pořadníku. I když z Astronomie a fyziky jsem pár kapitol už přečetla.

A Ty? Nakupovala jsi? Která kniha Tě potěšila, překvapila?

Text příspěvku byl upraven 31.03.19 v 19:14

denib
denib 31.03.2019 v 19:26

Jak jsem psala, dvě jsem si teď objednala. Předtím jsem dostala Malého prince a Chlapec a hvězdy a obojí samozřejmě skvělé.
Naposledy jsem z už přečtených knih asi koupila Viditelnou temnotu od Styrona. Bylo to sice dobré, ale čekala jsem něco jiného. Trošku jsem zklamaná, protože jeho popis deprese a především léčby se tak úplně neshoduje s mojí zkušeností. Ale každý samozřejmě prožíváme věci jinak.


Dudu
Dudu 31.03.2019 v 19:29

Já tedy až se prokoušu tou německou krimoškou, kterou právě čtu, tak si rozhodně dám něco od Sartre. Dlouho se na tohoto autora chystám, abych se ujistil, že kolega, který o něm tenkrát tolik básnil, nekecal.

denib
denib 31.03.2019 v 19:42

Je fakt, že Sartra jsem taky ještě nezkusila. A jak nad tím teď tak přemýšlím, tak bych vlastně ráda. U nás v knihovně od něj mají Slova a Mouchy. Tak až tam časem zase začnu chodit, půjčím si je. Hned si to jdu dát do seznamu :-)

Eicherik
Eicherik 31.03.2019 v 21:14

Vodník 1/3 *****

Marika Vanova
Marika Vanova 31.03.2019 v 21:49

Ahoj všichni - ještě k tomu manželovi prezidentky, jednou jsem slyšela, že velvyslankyni oslovovali Frau Vašáryová a manžela (Lasica) Her Vašáryová :-)

denib - jako poslední knihu jsem si objednala z KK Žítkovské bohyně od Tučkové, sice už je mám dlouho přečtené, ale chtěla jsem je mít, protože to se mi líbí hodně, takže spokojenost.

denib
denib 31.03.2019 v 21:54

Marika: Taky se mi moc líbily :-)

denib
denib 01.04.2019 v 10:02

Čtu Zlatého hocha a už několikrát se mi stalo, že jsem se ztratila v dialogu. Myslím tím, že jsem špatně odhadla, která postava co říká. A až v půlce nebo na konci jsem najednou zjistila, že takhle to je blbost a že to zřejmě vnímám "obráceně". A teď podruhé mi to dokonce nedává smysl, ani když se vrátím a čtu to znovu. A to jsem přečetla teprve cca 50 stránek. Je to dost nepříjemné. Taky se vám to někdy stává?

Marika Vanova
Marika Vanova 01.04.2019 v 18:33

denib - někdy se to s nějakou knihou stává, ale pak mě napadá, že kdybych ji četla v jiném rozpoložení, tak to bude v pohodě.

Eicherik
Eicherik 01.04.2019 v 18:51

Dneska se mi podařil v pouliční knihovně velký úlovek. Ulovil jsem Nástup od V. Řezáče. Mám rád knihy z konce války a tohle jsem ještě nečetl. Bude to asi hodně rudé počtení, ale jsem na to zvědavej. :-)

braunerova
braunerova 01.04.2019 v 18:54

Já si dnes z nádražní knihovničky odnesl Kratochvílova Osamělého rváče a Belfrageho Můj pán Kolumbus. Někdy jsou tam zajímavé kousky.

Eicherik
Eicherik 01.04.2019 v 19:18

braunerova: Rád se v těch pouličních a nádražních knihovničkách přehrabuji. Najdou se tam často "poklady". :-)

Jass
Jass 01.04.2019 v 21:05

denib: Často se mi stává, že si u dialogů musím ukazovat, kdo co říká... je to nepříjemné. Někdy je to "chyba" knihy - to většinou když jsou to čisté přímé řeči bez nějakého doplnění, jindy si myslím, že je problém ve mě. A jindy je kniha graficky zmršená a má špatně rozdělené řádky - pak je to detektivka... Jinak gratuluju k překonání čtenářského bloku :-)

Eicherik: Řezáč je dobrý, četla jsem teda jen Černé světlo, ale udělal na mě hluboký dojem...

Eicherik
Eicherik 01.04.2019 v 21:16

Jass: Tak to je dobrá zpráva. :-)

denib
denib 01.04.2019 v 21:18

Jass: Děkuju za gratulaci. Taky jsem ráda :-) U Zlatého hocha mi přijde, že je opravdu špatné zalomení odstavců + čistá přímá řeč. Navíc tam spolu mluví převážně jen chlapi, takže ani koncovky mi nepomůžou.

Taky jsem četla Černé světlo. Zajímavý pohled do hlavy "sociopata". Líbilo se mi to.

Eicherik
Eicherik 01.04.2019 v 21:20

Rapl II 13/13 učiněná antická tragédie. Z Lupínka se stal nový Rohan! Chci Rapla III. :-D

Text příspěvku byl upraven 01.04.19 v 21:25

Jass
Jass 01.04.2019 v 21:25

denib: U knih napsaných tímto stylem si vždycky začnu říkat, proč z toho neudělal autor drama :D Hned by to s těmi dvojtečkami bylo jasnější

alekis
alekis 01.04.2019 v 21:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 01.04.2019 v 22:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 01.04.2019 v 22:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 01.04.2019 v 22:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek