Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 01.10.2019 v 18:35

kapr: Koukám, že hned vedle je i Řásnovka. Tohle mě opravdu dostalo. Zajímalo by mě, jestli ten název ulice Ve Stínadlech je starý a nebo novějšího původu. :-) My jsme v mládí podnikali výpravy na Staré Město, ale na trochu jinou část. Pátrali jsme po zdech po tajných nápisech a do jednoho parku si chodili pro listy Jinanu dvoulaločného. :-)

Eicherik
Eicherik 01.10.2019 v 18:38

newtory: Metalová Gréta mě dostala. Stávám se jejím fanouškem. :-D

Eicherik
Eicherik 01.10.2019 v 19:56

Ulice Ve Stínadlech, Praha 1 (Do té doby bezejmenná pražská ulička byla takto nazvána v roce 2007 u příležitosti 100. výročí narození Jaroslava Foglara.) (Wikipedie) :-)
Líbí se mi, že Stínadelská trilogie "stále pokračuje". Minimálně do té od pana Velinského se rozhodně pustím. :-)

Text příspěvku byl upraven 01.10.19 v 20:03

Eicherik
Eicherik 02.10.2019 v 06:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.10.2019 v 11:14

Celá Greta je na mě moc, natož metalová, sorry to není můj styl. Je mi jí líto, zmanipulovaná rodiči.

reader.007
reader.007 02.10.2019 v 11:20

Marika: máš bezpochyby pravdu, že to není úplně její chyba, jenže třeba já se nedokážu donutit ji litovat, stejně jako nelituji násilníka/vraha když spáchá na někom zlo. A ona té škody dělá poměrně dost.


Marika Vanova
Marika Vanova 02.10.2019 v 11:27

Reader007 - ano, už není malá, je jí 16,jak se říká sladkých 16, ale škoda, že si jich neužívá a to i díky rodičům. Jo jo, souhlas, jsem ráda, že nemusím takovou dívku řešit doma.

reader.007
reader.007 02.10.2019 v 14:12

To "neužívání" patrně souvisí s její poruchou. Jenže životy nás ostatních jsou bohužel příliš krátké, než abychom si mohli dovolit NEUSTÁLE uhýbat těm, kteří zasluhují soucit.

JáJejí
JáJejí 02.10.2019 v 14:44

My poruchoví po vás - z vašeho pyšného pohledu prý - NORMÁLNÍCH nechceme ani uhýbání, ani soucit.
Chceme respekt, žádný paternalismus a vyvyšování.
HOWGH.

Text příspěvku byl upraven 02.10.19 v 14:44

Raksa.A
Raksa.A 02.10.2019 v 15:06

Respekt si, takysimono, musíte zasloužit. Otravováním ostatních ho, dělej co dělej, jaksi nedosáhnete...

reader.007
reader.007 02.10.2019 v 15:43

Nevím v čem spočívá tvoje porucha jájejí/simono, nicméně na našich základních školách se nám rozmohl takový nešvar: neustále couvat před těmi "poruchovými". Vykřikuje při vyučování a ruší výuku? On za to chudáček nemůže. Hlavně že hezky upozorňuje na to jak porušují kázeň ostatní spolužáci. Vlastně je to takový "hodný pomocníček paní učitelky/ředitelky".
Moje osobní zkušenost se stížností na uvedené chování: (v kostce) To není Vaše věc.
A tohle je problém odspoda, protože se tímhle přístupem vychovávají děti - indoktrinuje se jim přístup: nestěžuj si a couvej.

Mám respektovat že se pošlapávají moje práva? Ani H

Sarah01
Sarah01 02.10.2019 v 16:08

Člověk aby se pomalu styděl za to, že je bílá heterosexuální žena bez papíru na hlavu.

newtory
newtory 02.10.2019 v 16:35

Ja hovorievam: "inakosť" nie je cnosť (teda nič čo by malo byť zvýhodňované a nebodaj ešte aj oslavované a velebené).

denib
denib 02.10.2019 v 16:38

Tak teď se stydím, že jsem taky "poruchová". Doufám, že je to ostatními posuzováno individuálně :-) Některé věci moc nezvládám. Ale to nesnižuje mojí zodpovědnost sama za sebe a nemyslím, že by to snad mělo omlouvat moje případné špatné chování vůči ostatním.

A stejně tak si myslím, že integrace dětí se zdravotním postižením nebo znevýhodněním do škol je správná věc. Ale rozhodně ne za každou cenu. I tady by mělo být individuálně posouzeno, nakolik je to schůdné vzhledem k dotyčnému i k ostatním dětem. V něčem se vyjít vstříc dá, v něčem už ne. Hranice se asi hledá těžko. To je ovšem názor člověka, který s tím nemá vlastní zkušenost. Jen znám řadu příběhů z druhé ruky, což samozřejmě není to samé.

newtory
newtory 02.10.2019 v 16:46

https://www.youtube.com/watch?v=IArcCK-2XLk
https://www.youtube.com/watch?v=6cy4jIE-UwI&;t=1588s
https://www.youtube.com/watch?v=53NF4Bp6YEM
Čítajúc Vaše príspevky nemyslím si, že ste "poruchová".
My tu máme na mysli poruchy duše, najmä z etického hľadiska a to nie je Váš prípad.

Sarah01
Sarah01 02.10.2019 v 16:49

denib - ale tady vůbec nejde o to, jestli je někdo "normální" nebo není. Já nemám nic proti gayům, postiženým jak tělesně, tak duševně nebo jinak opožděným atd. Nikdy se nikomu s jinakostí neposmivam, neubližuju, řídím se podle "žij a nech žít", ale co je moc, to je příliš. Jaký respekt a za co?

Text příspěvku byl upraven 02.10.19 v 16:50

denib
denib 02.10.2019 v 16:51

newtory: A co všechno patří do "zvýhodňování"? Když vidíš třeba v tramvaji nevidomého člověka, dopřeješ mu tu výhodu a pustíš ho sednout? :-)

Souhlasím, že by se "inakosť" neměla oslavovat, ale také by kvůli tomu lidé neměli automaticky zatracovat.

denib
denib 02.10.2019 v 16:53

newtory: Jsem, ale děkuju :-) Nepíšu to kvůli svým problémům. Spíš jsem chtěla ukázat, že nějaké "my poruchoví" podle mě neexistuje, každý jsme jiný a nechci, aby za mě někdo mluvil o tom, co od ostatních chci :-)

Sarah01: souhlasím

Text příspěvku byl upraven 02.10.19 v 17:08

newtory
newtory 02.10.2019 v 17:54

Nikto za nikoho nehovorí (že ja blbec som sa ozval).
Nikto nikoho nezatracuje, to že pustím nevidomého sadnúť nie je zvýhodňovanie, ale elementárna slušnosť. To že niekomu kto na to evidentne nemá dávame dobré známky a nakoniec diplom do ruky, len preto že má iný odtieň, alebo "preferuje iný otvor" (ospravedlňujem sa za formuláciu) to je to, o čom tu "točím".
Mal som na mysli základné členenie ako zdravotné postihnutie (fyzické handicapy), poruchy učenia (dnes také rozšírené) a konečne poruchy správania - ktoré nepatria do "normálnych" škôl k ostatným deťom (!)

Eicherik
Eicherik 02.10.2019 v 18:20

denib: Poruchová nebo neporuchová. Máme Tě rádi. :-)

newtory
newtory 02.10.2019 v 18:32

P.S. Ako sme sa do toho vlastne zamotali ?
Á naša milovaná tretia sudička...
P.S.1. denib, možno som niekde vyjadril "nešťastne" ale je ľahké "dotknúť" sa niekoho keď ho nevidíte a prakticky nepoznáte.
A vôbec, zamysleli ste sa niekto nad tým, že vlákno má 504 strán, možno tisíce príspevkov, komunikácia od vidíš do nevidíš a prakticky o sebe takmer nič nevieme...

denib
denib 02.10.2019 v 18:34

newtory: Ale to vůbec nebylo proti tobě. To jsem to pěkně zamotala, omlouvám se. Uživatelka JáJejí psala, co "my poruchoví" chceme nebo ne. Na to se pochopitelně ozvali ostatní. Ozvala jsem se, protože neexistuje "my poruchoví" a rozhodně nechci, aby za mě JáJejí mluvila. A taky jsem se bála, aby nevznikl dojem, že se takto chová každý s nějakou "poruchou". Nechci být v jednom pytli :-) Pak se to už vysvětlilo. A za tou otázkou s nevidomým byl smajlík, který měl ukázat, že to není myšleno úplně vážně ... promiň. Možná mám poruchu srozumitelného psaní :-)) Vše dobré?

Eicherik: Děkuju :-)

denib
denib 02.10.2019 v 18:36

newtory: Teď jsem si všimla, že mi vykáte, kdežto já tykám. Měla jsem za to, že jsme si už tykali. Tak pardon, polepším se.

newtory
newtory 02.10.2019 v 19:10

denib, môžeme si pokojne tykať.
Doteraz som si tykal len s R.E.M. a Eicherikom, tak do tretice.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.10.2019 v 19:20

Poruchoví jsme více méně všichni, neboť nobody is perfect, někdo říkal. Někdo to má pojmenované a někdo zas ne, i když je to divné, dneska má snad všechno své jméno a odborný název :-) Jen by si každý měl uvědomit, že opravdu každý má svou zodpovědnost. To jsem třeba vysvětlovala jednomu desetiletému chlapci, který mlátil svého kamaráda s tím, že on za to nemůže, protože mu to paní psycholožka, ke které chodí, říkala.



Vložit příspěvek