Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 17.11.2021 v 08:00

KristinTj: V lese je fajn. V každé roční době a za každého počasí. :-) Na Kryla dnes taky určitě dojde. :-)

Naias
Naias 17.11.2021 v 08:13

Bola som v lese, keď lialo. Že by som sa zvlášť bavila...

KristinTj
KristinTj 17.11.2021 v 08:31

Eicherik: Člověk si tak nějak připomene, že se má vlastně fajn, navzdory všemu.
Naias: :D Někdy záleží na okolnostech. Když je člověk durch, a v botách mu čvachtá, asi žádnej med.

Naias
Naias 17.11.2021 v 08:52

Durch nie, ani v botách nečvachtalo. Ale všade kaluže, ani zdvihnúť hlavu človek nemohol a rozhliadnuť sa, hneď mal oči plné vody a pokiaľ nestál, zaručene pritom stúpil do blata. Jediná vyhliadka bola na rozbahnenú cestičku plnú klzkých kameňov. To sa rýchlo omrzí.

PanPredseda
PanPredseda 17.11.2021 v 09:06

Zážitek nemusí být nutně pozitivní. Hlavně, že je silný. ;-)

keri.H
keri.H 17.11.2021 v 09:24

Podívám se na nějakou tu pohádku v televizi a když by tam zrovna nic nedávali, tak možná číst. :)


Marika Vanova
Marika Vanova 17.11.2021 v 09:31

denib - Jj moc se mi to líbilo, díky. Mám to stejně.
Terror - tak já tentokrát nemusím do práce, byla jsem 28.10. Klidnou službu přeju.
Eicheriku - něco vyperu, něco poklidím a doufám, že půjdu i na chvilku ven (jak říká paní učitelka ve školce není špatné počasí, ale špatné oblečení) a přijde čas i na knihu, kterou jsem si rozečetla Mlčící fontány.

Eicherik
Eicherik 17.11.2021 v 09:54

KristinTj: Přesně tak. Můj šéf říkával: "Máme se jak na zámku, ať to trvá věčně." :-) No, už to teda neříká. :-D

Marika Vanova: Moudrá paní učitelka. :-)

Naias
Naias 17.11.2021 v 09:56

Pani učiteľka asi nikdy nezažila hurikán, však?

Marika Vanova
Marika Vanova 17.11.2021 v 10:46

To zřejmě nee, ale svým způsobem má pravdu, tak se tím řídíme :-)

Terror
Terror 18.11.2021 v 18:49

Tak se přiznejte, kdo tady pohodil toho chcíplého psa?
Mám otázku: Kdybych si chtěl přečíst naprosto skvělou deduktivní detektivku, co byste mi doporučili? Sherlocka Holmese mám komplet přečteného dvakrát, Poirota a vůbec tetu Agátu nemám rád (nebijte mě!) a nic jiného mě nenapadá. Jsem v detektivkách tak ve druhém ročníku zvláštní školy, no.

encyklopedie
encyklopedie 18.11.2021 v 19:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 18.11.2021 v 19:10

Terror: Já čtu spíše krimi. Na detektivku mám jiné požadavky, takže Ti neporadím. :-)

keri.H
keri.H 18.11.2021 v 19:18

Terror: Ráda bych poradila, ale bohužel nemám, co. Já čtu právě hlavně tu Agathu. :)

Naias
Naias 18.11.2021 v 19:42

Terror, neviem, čo si predstavuješ pod "naprosto skvělou", ale ak by sa ti zachcelo trochu si zadedukovať, môžeš skúsiť Detektíva amatéra od Emmy Orczy (https://www.databazeknih.cz/knihy/sach-kralovne-109391) alebo Kam zmizely tetičky? Aneb čtenář detektivem od Radka Vyhlída.
Apropó, čo konkrétne ťa nebaví na christiovkách?

R.E.M.
R.E.M. 18.11.2021 v 19:58

Terror - ad deduktivní detektivka, zkusil jsi P. D. James?

KristinTj
KristinTj 18.11.2021 v 20:01

Terror: Mě by nevzali ani do první. V pubertě jsem sice přečetla pár Francisů, ale od té doby už jen Černoušky. Víc ani ťuk.

Eicherik
Eicherik 18.11.2021 v 20:02

keri.H: Ke kapučínu jsem se zatím nevrátil. :-)

Lenka.Vílka: Dnes jsem si koupil "čaj" švestka/vanilka/skořice. Jsem totiž ulítlej na skořici. :-D Jo a je dobrej. :-)

Eicherik
Eicherik 18.11.2021 v 20:03

KristinTj: Ty nečteš detektivky??? :-)

Terror
Terror 18.11.2021 v 20:05

Encyklopedie: Od Carra mám Kletbu rodu Campbellů, tak se do ní o víkendu pustím!

Eicherik, Hanka: Tak dík, no... :)

Naias: Radko Vyhlíd tuším píše ty nedokončené případy? Příběhy s otazníkem, jo, ty jsem četl. A taky Úsměv bez tváře. Celkem to šlo. Teta Agáta... Já nevím, mně prostě nebaví ten její styl psaní. Je to jako když čmuchneš k lákavé polévce a pak zjistíš že máš jenom vidličku a nůž. Překrojíš nudli, chvíli ji zkoušíš olizovat a pak to vzdáš. A přitom seriál se Suchetem mám hrozně rád.

R.E.M. : Taky něco od ní mám. Adam Dalgliesh. Znám. Uvidíme.

Kristin: No comment... :)

Text příspěvku byl upraven 18.11.21 v 20:08

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.11.2021 v 20:08

Eicherik: hmm, to zní jako skvělá kombinace :) já mám nevýhodu, že mám hned u baráku Zásilkovnu v obchodě Svíčkárna/Čajovna. Obojího je tedy doma vážně hodně. A ve velkém počtu :) kdybych si tam pořád něco neobjednávala, třeba by toho bylo míň....No, asi ne :D ale stejně je nejlepší máta a meduňka čerstvé. Pivo je ok, ale nic v létě neosvěží víc :)

KristinTj
KristinTj 18.11.2021 v 20:10

Eicherik: No fakt že ne. Buď mě nudí, nebo děsí, často v jejich blízkosti nedokážu usnout. Krvavá červeň Nesbo sbírky v horní polici naší knihovny mi jde vysloveně po krku. Nikdy se tím směrem nekoukám!

Naias
Naias 18.11.2021 v 20:11

Terror, tak to sme na tom naopak. Agathine knihy milujem a zo seriálu som mala občas penu na ústach.

Eicherik
Eicherik 18.11.2021 v 20:17

Lenka.Vílka: Teď jsi mi něco připomněla. Já letos vůbec neměl pivo, ani jedno. Piju jenom točené. Lahvové, v plechovce a nebo v plastu nemusím. Zvláštní rok. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.11.2021 v 20:21

Eicherik: otázka je jiná. A chybělo ti až tak moc? Tím chci říct, že možná zvláštní rok, ale třeba to bylo taky k něčemu dobrý. Snažím se většinou najít alespoň trochu pozitivního na všem. Tak i tady ;)



Vložit příspěvek