Hádejte autory:)

DISKUZE » Volná diskuze


m.gray
m.gray 24.10.2024 v 12:41

Že by Betty MacDonaldová?

soukroma
soukroma 24.10.2024 v 13:11

jasně, je to ona

m.gray
m.gray 24.10.2024 v 16:40

Autorka detektivek, které vycházely podle abecedy.

Hyacintha
Hyacintha 24.10.2024 v 17:11

Sue Grafton?

m.gray
m.gray 24.10.2024 v 17:36

Ano, ta.

Hyacintha
Hyacintha 25.10.2024 v 18:39

Sestra slavnější spisovatelky, která napsala několik humorných knih, většinou s autobiografickými rysy. V nich popisuje život americké ženy v období poloviny 20.století.


m.gray
m.gray 25.10.2024 v 20:46

Mary Bardová ? Betty jsme tu měli včera. Mary mi v Bettyiných knížkách vždycky lezla na nervy, jak pořád všechny organizovala a poroučela.

Hyacintha
Hyacintha předevčírem v 09:58

Je to ona. Mně naopak byla sympatická a moc mne pobavily její příhody z knihy Čtyřicítka no a co?. Dále pak příhody s malými Duběnkami. A život s doktorem byl také dost humorný.

m.gray
m.gray předevčírem v 10:45

Ale ano , její knížky se mi taky líbí. Jen v těch od Betty mi jako postava přijde trochu moc panovačná.

Tak dál: hledá se manželka významného našeho autora a publicisty, která o jejich soužití napsala vzpomínkovou knihu. V emigraci oba pracovali ve Svobodné Evropě.

Koka
Koka předevčírem v 13:42

Slávka Peroutková

Koka
Koka předevčírem v 13:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

m.gray
m.gray předevčírem v 13:55

Ano, je to ona.

Koka
Koka předevčírem v 16:27

Když jsme u té emigrace, mám tady taky takový jeden případ:
narodil se v Maďarsku, žil v Izraeli, zemřel ve Švýcarsku, pohřbený je v Izraeli a jeho první kniha vydaná u nás má v názvu Prahu.

stju
stju včera v 15:58

Nejspíš Ephraim Kishon (Ferenc Hoffman) a Inkognito v Praze.

Koka
Koka včera v 17:16

Úplná a přesná odpověď.

stju
stju dnes v 11:39

Hledaná autorka, která pocházela ze zámožné rodiny prožila dětství a mládí přesně tak, jak bylo obvyklé u dívek stejného původu. Vychovávána byla v dobré soukromé škole a poté rodiči provdána za muže sice zhýralého, ale patřícího do té "správné" společenské třídy. Tím ale skončil její život podle pravidel - rozvedla se a místo, aby spořádaně odešla do kláštera, jak si přáli rodiče, rodinu opustila, zvolila si pseudonym, pod kterým byla brzy známá jako úspěšná herečka a poté i spisovatelka.

Text příspěvku byl upraven 28.10.24 v 11:44



Vložit příspěvek