Jiří vs Michal

DISKUZE » Volná diskuze


Jacck
Jacck 14.10.2017 v 17:00

Jednoho dne Miloš Zeman vyjde ven z Hradu, začne se toulat po okolí a sbírá přitom kameny, zkoumá je a pak je ukládá do brašny. Dělá to několik hodin, až Ovčáček s Mynářem začnou mít obavy o jeho duševní stav a zavolají do Moskvy, aby se zeptali, co by se v takovém případě mělo dělat. "Ó ne, už zase," povzdychne si Putin, "už zase jsme do Prahy omylem poslali instrukce pro Lunochod!"

kní
kní 14.10.2017 v 17:09

jo, je tam až po ponožky... :)

no ale Prezidentův dárek - pokračování

Pokusme se však rozpitvat onen dáreček. Podle prezidenta Zemana jsou protiruské sankce, uvalené na Moskvu Západem právě pro ony protiukrajinské neplechy, neúčinné, zbytečné, a proto by se měly zrušit. A jako trumf uvádí Kubu, kde přes půlstoleté americké sankce stále vládne Castro. Jenže od sankcí nikdo nečeká, že svrhnou zlotřilou vládu. Jejich smyslem je maximálně ztížit další rejdy sankcionovaného. Castrovská Kuba na vývoz revoluce už nemá, jaderné zbraně nevyvíjí a cizí území neanektuje. Souhlas, sankce by Washington měl zrušit.
Jak sankce "nefungují", měl by se náš prezident zeptat třeba Íránu. Ten pod jejich tlakem podstatně utlumil svůj atomový program. A v Rusku už omezují dokonce i zbrojní rozpočet. Že by to všechno panu prezidentovi jeho poradci zatajili?

Jacck
Jacck 14.10.2017 v 17:17

Putler dojede na to samé na co jeho spolusoudruzi ze SSSR (Putinovým vzorem v KGB byl továryšč Andropov, který založil Prognostické ústavy) - kombinace zbrojení a válek v kombinaci s nízkýma cenama ropy a puterstán se začne hroutit sám do sebe.

Erilenne
Erilenne 14.10.2017 v 17:27

Jaccku, Vy jste solidně tragikomická figurka... Zajímalo by mne, zda se pouze toužíte zesměšnit, či zda se jedná o zvlášť vyhrocenou, řekla bych až patologickou formu solipsismu.

Jacck
Jacck 14.10.2017 v 17:32

Drahá Erilenne, proč mi předkládáte toto falešné dilema? Žádná třetí možnost tam není?

kní
kní 14.10.2017 v 17:41

Prezidentův dárek - závěr

Nápad českého prezidenta, že by Ukrajina mohla svůj Krym Rusku prostě prodat, je tak hloupý a nesmyslný, že jsem chvíli uvažoval, zda nepochází z dílny Mistra Ovčáčka. Copak existuje národ, vážící si sám sebe, který by prodával své hranice a území jen proto, že na ně dostane zálusk mocný soused? Starobylý ukrajinský národ prokázal obdivuhodnou vytrvalost, přinášel a dosud přináší nesmírné oběti, aby se konečně dobyl dnešní skutečné nezávislosti na Moskvě. A tu má potvrdit tím, že jí střelí kus svého území?
Pravda je, že dnes by se ukrajinský Krym dal vrátit Kyjevu jen za cenu všeobecné války. Důležité je ovšem slovo dnes. Napadlo by někoho uprostřed studené války, že by mohly baltské země, anektované Moskvou se souhlasem Hitlera, být opět svobodné? Ani tehdy by to bez světové války nešlo. Dnes však jako svobodné země jsou dokonce členy EU a NATO. A bez války, neboť ruské impérium se prostě rozpadlo vlastní vahou. Kdyby se dnes Ukrajina snížila ke koňskému handlu, navrhovanému Milošem Zemanem, a svůj Krym prodala, bylo by to navždy, nezměnitelné a nezvratné. Baltské země se spravedlnosti dočkaly. Proč by se nemohla dočkat Ukrajina?


kní
kní 14.10.2017 v 22:12

Stejnou záležitost jako pan Hanák komentoval svým sloupkem Kompenzovaná svoboda 12.10.2017 (LN) Břetislav Rychlík - jen kousek začátku a konce:

Inženýr Miloš Zeman vycestoval předstírat funkci prezidenta České republiky před Parlamentní shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku.
(...)
... Starci s vydrancovaným svědomím to je lhostejné. Příště vykompenzuje za vodku a klobásu naši svobodu. Když mu to dovolíme.

Jacck
Jacck 14.10.2017 v 22:48

Antonín Sova
STARCI

Zamlklí starci, mám vás rád,
když jdete v slunných dnech
na podzim přes vyprahlý sad,
tonouce v hovorech.

Vysoké habry nad vámi
a v brázdách plno vran,
svit vlažný blýská travami,
luh do rosy je vtkán.

Sarkasmu vráska svírá ret
a hluboce vpad zrak,
vás urazil již stokrát svět,
zvykli jste tomu tak!

Snad proto jdete v svadlý sad,
v prořídlý jdete háj,
že učíte se umírat
tak klidně jak ten kraj?

kní
kní 15.10.2017 v 09:25

Naše neštěstí je, že Klaus a Zeman nejsou zamlklí starci, ale starci nesmíření s během času, navíc oba nedozrálé osobnosti, ustrnulí v pubertálních vzorcích vejtahovství a bezohlednosti. A strašně by chtěli být slavní, strašně by chtěli, aby je ostatní - hlavně ti velcí - hoši - uznávali! Neznají význam slova čest, slušnost, odpovědnost. Tyto hodnoty nevyznávají. Jen se tak tváří, vědomi, že jim to pomáhá v cestě za jejich nízkými osobními cíli.
Všimli jste si, že na rozdíl od Havla, ti dva si ze sebe nikdy nedělají legraci?

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 09:38

kní, není pochyb, že Klaus se Zemanem jsou patologické osobnosti. Ještě kdysi jako medika mně učil nyní již zesnulý psychiatr Petr Příhoda, který kdysi v 90. letech chvíli působil v politice (dělal tuším poradce Havlovi) a poznal všechny aktéry osobně naživo, tj. nejen skrze média. A ten říkal, že jsou to oba narcisové. Nevím jestli šel až tak daleko, aby stanovil přímo narcistickou poruchu osobnosti.
Já osobně to vidím mnohem zlověstněji. Podle mého názoru (a je to jen názor, přímé důkazy samozřejmě nemám) jsou to oba agenti KGB, kteří vylezli Prognosťáku. Prognostické ústavy založil svéhu času dlouholetý šéf KGB Jurij Andropov. Klaus sám seděl v jednom kanclu s Karlem Köcherem, agentem STB a KGB, kterému se jako jedinému podařilo infiltrovat CIA.
http://www.dotyk.cz/publicistika/prognostici-ve-sluzbach-kremlu.html

Ruská snaha o ovlivňování, manipulaci a kontrolu české společnosti je mnohem širší a zlověstnější než si lidé vůbec uvědomují. Rusové tady ještě z dob studené války měli početnou základnu agentů, které později opět aktivovali. Rusové skrze dlouhodobou manipulaci veřejného prostoru (novináři, tzv. trollové) šíří po společnosti blbé nálady např. proti EU, proti islámu, protože to jednak oslabuje demokracii, jednak pomáhá zvolit jimi financované populistické strany. Havel a hlavně jeho myšlenky jsou jim v trh v oku dlouhodobě, proto proti němu dlouhodobě pomocí trollů vedou špinicí kampaň o tom, jak to byl jen užvaněný alkoholik apod.

Text příspěvku byl upraven 15.10.17 v 09:41

kní
kní 15.10.2017 v 09:47

Možné to je. A mnohé to potvrzuje. Ale i bez konspirací a ruských peněz - ti dva se uchylují k Putinovi (Číně) i jen pro to, že všem ostatním státníkům jsou přinejlepším k smíchu, takže jim nikdo jiný nezbývá, u koho by si mohli hřát svou ubohou polívčičku.

Text příspěvku byl upraven 15.10.17 v 09:48

Marbo
Marbo 15.10.2017 v 11:56

o těch dvou exprezidentech vysoké mínění nemám, agenti Moskvy ? snad. Ale tvrdit, že de facto všechny naše problémy jsou dílem Moskvy mi příjde ujeté, všem synerickým kyvadélkům navzdory. Rusko logicky využívá cizích problémů ku svému prospěchu, ostatně jako všechny velmoci.
Kní - hezky napsáno.
Zemana je mi v podstatě lidsky líto, z inteligentního člověka nesamostatnou troskou v přímém přenosu.
Klause jsem neměl rád nikdy, ale o jeho inteligenci jsem nikdy nepochyboval.
Putin je svým způsobem zatím největší politik 21. století. Rád ho nemám ( kolik komunistů nechal zavřít ! ), ale uznávám jeho schopnosti a většina Rusů taky.

kní
kní 15.10.2017 v 13:16

Z rozhovoru s Marcem Bennettsem, britským novinářem, který žije už 20 let v Moskvě (nadpis článku je Západ nemá Rusy co poučovat) z pátečních LN:

LN: Je Putin skutečně tak populární, jak o tom svědčí sociologické průzkumy?

Podle veřejných zdrojů se na prezidenta Putina během jeho přímé linky s občany dívá šest milionů lidí. Ale poslední vystoupení opozičního lídra Alexeje Navalného sledovalo 24 milionů. Ještě v době, kdy Putin obsadil Krym, byla jeho podpora vysoká. Ale dnes už neslyším od lidé to co dřív - že Putin zachránil Rusko, že to je pašák a že je pro Rusko štěstím. Spíš si lidé stěžují.

LN: Protože chudnou?

Zejména proto. Všichni chápou, že zemi řídí zloději. Dřív to bylo stejné, jenže lidem se žilo víceméně dobře. A tak si říkali: Máme dobrý plat, můžeme si koupit velkou televizi, třikrát týdně zajít na suši, v létě do Turecka. Ať si ti nahoře kradou. Teď se situace zásadně změnila. (...) Moje žena je právnička a bere 55.000 rublů (22.000 korun). Dřív to byla slušná výplata. Ale teď jde dvakrát na nákup a nic jí nezůstane. (...) Můžeš podporovat připojení Krymu, ale když jdeš nakoupit, už tě geopolitika tolik nebere.

LN: Bojí se v Kremlu, že nespokojenost s platy přeroste v sociální nepokoje?

Jedinou reálnou opozici představuje Navalnyj. Putim se ho skutečně bojí. Především proto, že zveřejňuje pravdu. Rozměry korupce jsou obrovské. Navalnyj je zároveň populista. Není to žádný evropský liberál. Je to nacionalista, trochu rasista. Myslím, že ruští liberálové ho podporují tak trochu ze zoufalství. Protože to pro ně je jediný člověk, který se může pustit do souboje s Putinem.

kní
kní 15.10.2017 v 13:25

Ten Bennetts tady má knihu Zničím nim život. První dílo ale napsal před více než deseti lety: Fotbalové Dynamo.

LN: Ta kniha je spíš o ruské společnosti než o sportu...

Je hlavně o zákulisí fotbalu. O tom, jak se kupují utkání, proč může čečenský klub Těrek Groznyj zvítězit nad mnohem silnějším soupeřem. Jak lze fotbal používat v propagandistických cílech, například ukazovat, že kde se hraje dobře fotbal, je mír. Chtěl jsem ukázat Rusko přes fotbalový míč. V ruském fotbale se odráží obrovská nostalgie Rusů po Sovětském svazu, korupce obludných rozměrů, hloupý rasismus, mindráky, prostě celá ruská duše.

kní
kní 15.10.2017 v 14:09

Myslíš, že je sem hodlají vozit osobně? Ne, asi nemyslíš. No, doufám, že si zvolíme prezidentem dobrého a úctyhodného člověka (který nebude pokračovat v už 15 let trvající mravní devastaci občanů). Což Klaus ani Zeman nejsou.

Připojím kousek sloupku Pavla Jungwirtha (chemik a VŠ učitel) z posledního Respektu:

... Když po nás dnes ne okupanti, ale přátelé v Evropě chtějí, abychom trochu pomohli s dočasným umístěním uprchlíků, umějí naši politici říci jenom "ne". Místo aby udělali alespoň symbolické gesto a přijali pár stovek běženců, porušují naše právní závazky s rizikem, že na nás budou uvaleny citelné sankce. Jako by úplně zapomněli, jak vstřícně se Západ choval k desetitisícům československých exulantů v letech 1948 a 1968. Přitom v devadesátých letech jsme ochotně a bez větších problémů přijali tisíce bosenských muslimů z válkou zničené Jugoslávie. A nedávno jsme se ženou a dětmi na vlastní oči viděli, jak si dobrovolníci z Česka udělali rychlou a účinnou pomocí dobré jméno v uprchlických táborech od srbského Šidu po řecké Idomeni. Když člověk rodinám na útěku podá jídlo či horký čaj nebo si jen s jejich dětmi zahraje fotbal, strach s cizinců přirozeně vystřídá soucit a respekt. Mnozí byli před dvěma lety v Česku připraveni pomoci s ubytováním a integrací uprchlíků a je škoda, že kvůli vládním obstrukcím se strachu nezbavilo více lidí.

kní
kní 15.10.2017 v 14:41

On je celkem klid i v té západní Evropě, nemyslíš? Byl jsi tam někdy nedávno na výletě nebo na delší dobu? Nelze dělat s excesů běžnou věc.

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 20:11

jak nás vidí zvenčí - národ xenofobů, co si konstruuje falešné narace (oprava, ono to není uplně zvenčí, psal to Čulík)
http://www.europenowjournal.org/2017/02/09/why-is-the-czech-republic-so-hostile-to-muslims-and-refugees/
samozřejmě že to všechno není dílo Rusů, ale Rusové tyto národní komplexy amplifikují zahlcováním veřejného prostoru těmito tématy - stačí se podívat na proruský desinformační web Parlamentní listy, který je zmiňován i v tom textu. A takových proruských webů, článků, blogů, a "diskutérů" je plný internet. A pokud se nějaký mem omílá dostatečně často, tak nakonec pronikne do lidského vědomí a začne tam působit. Dnes se každý politik bojí veřejně říct, že by se nic nestalo, kdyby ČR přijala pár set uprchlíků, protože ruské desinformace by to hned rozmázly.

Text příspěvku byl upraven 15.10.17 v 20:14

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 20:28

Marbo, nazvat Putina "největším politikem 21. století" může jen někdo, kdo o něm nic neví (neber si to osobně, ale je to tak). Je to jako nazvat Hitlera nebo Stalina největším politikem 20. století. Silný bezskrupolozní vůdce. Jistě. Ale taky diktátor, řezník a vrah. Rozpoutal války v Čečensku (100 tisíc mrtvých), v Podněstří, v Gruzii a na Ukrajině (50 tisíc mrtvých), anektoval území cizího státu násilím, což se v Evropě od 2.SV nestalo. A to nemluvím o tom, co provedl v samotném Rusku. Pamatuj na má slova, že po nevyhnutelném pádu putinismu si Rusko zopakuje chaos 90. let, protože Putin pro Rusko neudělal nic. Akorát zrehabilitoval mocenský aparát z dob SSSR a rozkradl a rozzbrojil a rozválčil prachy z ropné konjunktury, místo aby zemi zdemokratizoval, zliberalizoval a nastartoval ekonomicky. Rusko pořád zůstává víceméně benzínovou pumpou s jadernými zbraněmi. Putin Rusko zavedl do slepé uličky, a až se Rusko z putinismu probere, přijde nevyhnutelná kocovina.

Marbo
Marbo 15.10.2017 v 20:33

zvenčí. hezké. osobní zkušenost je taková, že nás ( východoevropany! ) vidí jak odpad. Takže mne to nechává klidným.
Dnes na radiožurnálu mne potěšil Pavel Mauer, když prohlásil to, co bohužel neslýcháme tak často a sice skutečnost, že Češi jsou v drtivé většině nesmírně tolerantní.

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 20:38

nevím jaké máš osobní zkušenosti, ale já jsem na západě prožil 7 let - nějakou dobu USA, pak Německo a Rakousko. Jedinou zemi kterou bych nazval xenofobní a ne příliš přátelskou cizincům je Rakousko. Když člověk vezme všechny negativní vlastnosti Čechů (závistivost, pomlouvačnost, udavačství, xenofobii, zahleděnost do sebe sama) a znásobí to třema, tak dostane rakouského balíka. Koneckonců ten nahnědlý výsledek rakouských voleb mluví sám za sebe. Německo je úplně jiné, alespoň Severní Porýní Vestfálsko. Tak jsem fakt neměl jakýkoliv pocit, že by se na mně někdo díval skrze prsty.

Marbo
Marbo 15.10.2017 v 20:42

souhlasím s tím, že Putin je de facto konzervátor ( NeoBrežněv ) a problémy neřeší, v lepším případě odkládá řešení ad acta.
Historie se na mrtvoly neptá. Proto jména jako Stalin či Mao patří k největším politikům 20. století. Vítěz bere vše. Možnáse pletu, ale mám pocit, že nejsi schopen oprostit se od svého světonázoru, což do jisté míry deforumuje tvé vidění reality.

Marbo
Marbo 15.10.2017 v 20:43

ad osobní zkušenost se západem - tři roky v Irsku.

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 20:44

a opět - Rusko sponzoruje populistické nahnědlé strany typu FPÖ i v Rakousku
http://diepresse.com/home/innenpolitik/4692491/Strache_Nicht-Russland-ist-Aggressor-der-letzten-Jahrzehnte
"Strache - Rusko není agresor posledních desetiletí"
http://www.focus.de/politik/ausland/russland-so-funktioniert-putins-rechtes-netzwerk-in-europa_id_6441214.html
"Takto funguje Putinova síť krajně-pravicových stran v Evropě"

Jacck
Jacck 15.10.2017 v 20:46

tak to si asi pod pojmem "největší politik" představujeme něco jiného. Největší masoví vrazi a nejkrutější diktátoři by bylo lepší vyjádření

Marbo
Marbo 15.10.2017 v 21:01

jedno nevylučuje druhé. dám příklad, Bonaparte šplhal vzhůru navzdory masakrům, popravám a válečným konfliktům. Přesto je to jeden z největších politiků 19. století...

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.