Nono (aneb štrikovna)

DISKUZE » Volná diskuze


bubka
bubka 14.02.2018 v 16:41

kdyby nebylo Ruska, chodily by ze Sýrie ještě lepší zprávy, jako dnes chodí z Libye, a těch lidí, kterých by nám je chtělo přednést.
Nedovedu se jen rozhodnout, kterému kopečku nad mou vískou by lépe slušel minaret a který by byl vhodnější jako popravčí vrch. Na druhé straně, s kamenováním by problém nebyl, máme kolem obce skaliska tedy i kamenů dost.

jen v souvislosti s tou povzbudivou zprávou o smrti ruských vojáků mne napadá, nebyla tady nedávno jiná povzbudivá zpráva o zničení syrské letecké základny a nakonec se ukázalo , že tu základnu nebyl třeba pp těch strašných ranách ani zamést a létalo se z ní bez přerušení???

někdy prostě štěstí těm skvělým hochům z USA, kteří zabíjejí po celém světě, pšenka nekvete, smůla.

bubka
bubka 14.02.2018 v 16:43

pro mne není morální autoritou žádný z těch fráterníků, ale ten nejodpudivější je svými žvásty i reálnými přístupy pan Vlk.

bubka
bubka 14.02.2018 v 16:46

páni, Putin, to je prezident, jeh spoluobčan v zahraničí, byť lump, jej požádá o pomoc a Putin jedná

EmmaKrizova
EmmaKrizova 14.02.2018 v 16:46

Vlk již není mezi námi.

intelektuálka
intelektuálka 14.02.2018 v 16:50

Autoritou byl František kardinál Tomášek

bubka
bubka 14.02.2018 v 17:02

Emmo - a Karkulka? :)


EmmaKrizova
EmmaKrizova 14.02.2018 v 17:04

Otevři správnou knihu, bubko, a bude vlk i karkulka.

bubka
bubka 14.02.2018 v 17:05

tam ale držím palce vlkovi...dobré zažívání, vlčku :)

EmmaKrizova
EmmaKrizova 14.02.2018 v 17:20

Tak ten dnešní den strávený vykecáváním na dk přece jen bude mít smysl. Našla jsem knihu, kterou si chci přečíst. řád od davida ratha. Knihu neukradnu. Koupím si ji v epodobě. Začínající české autory podporuju. Koupila jsem si např Hanu od Mornštainový. Vůbec jsem na současnou českou literaturu pyšná. Spoustu super věcí , naposledy Rybí krev. Nakladatelství Host válí . chtěla bych si přečíst něco od Jakuby katalpy a Petry Soukupové. A taky tu Anežku. i klevisová je super. A Naďa Horáková. kni, Jacku co vy a současná česká próza?

Text příspěvku byl upraven 14.02.18 v 17:21

Jacck
Jacck 14.02.2018 v 17:41

já jsem nejspíš přečetl jen 2 díly husitské epopeje od Vondrušky, jinak si nevzpomínám na nic jiného od žijícího českého autora. Můj pohled na to je asi takový, že život je omezený, tak proč ztrácet čas průměrnými věcmi? Číst se má jen to nejlepší, a to jsou spíš časem prověřené klasiky.

jinak bubko, každá válka je hrozná a za rozrýpaný Blízký východ můžou všechny mocnosti. Nedělám si iluze, že Američani nemají na starosti spoustu zla, na druhou stranu Rusové ještě mnohem víc. V Sýrii byla regulérní revoluce, povstání v rámci Arabského jara. A Arabské jaro nebyl žádný komplot západu, ale spontánní arabské povstání. Kdyby nebylo podpory Rusů, tak by Asad už nebyl. To samé platí pro Lybii nebo Egypt.

Marbo
Marbo 14.02.2018 v 18:54

taky čtu spíše klasickou tvorbu, byť z jiných důvodů než Jacck. V mládí má človk číst klasiky, aby viděl, kde se to ocitl. A ze stejného důvodu pak ve stáří soudobou tvorbu.
A technická, odkdy jsou pro tebe Jaccku věrohodné informace pocházející z ruského serveru ?

intelektuálka
intelektuálka 14.02.2018 v 19:21

Ať je to jakkoliv - je mi z toho smutno.. zase umírají lidé pro konflikt, který sami nevvolali... voják plní rozkazy, jinak je vojenský soud..anebo je to jinak?

Jacck
Jacck 14.02.2018 v 19:37

intelektuálka, toto jsou žoldáci, tj. ti co se tam nechají nalákat vidinou peněz a jdou tam s vědomím rizika či dokonce s touhou zabíjet, rabovat atd. Putin používá zásadně tento druh vojáků, a to jak na Ukrajině, tak v Sýrii, protože pak mu nedělá problém popírat jakoukoliv odpovědnost. Ale není to jenom on. Francouzi mají svou cizineckou legii už dlouho. Američani taky používali (a možná používají) žoldáky ze skupiny Blackwater, určitě byli v Iráku. Ono se pak nemusí nic vysvětlovat veřejnosti a jakákoliv odpovědnost se dá popřít. Bohužel jsme se znovu ocitli uprostřed války mocností. George Friedman tento konflikt předpověděl, a taky předpověděl, že Rusko jej prohraje během kolem roku 2020
https://www.databazeknih.cz/knihy/pristich-sto-let-35286
Ruska jako země i jeho lidí je mi líto. Putin zcela promarnil 30 let.

intelektuálka
intelektuálka 14.02.2018 v 19:46

Jaccku - já prostě nemám ráda když lidé umírají. Vždycky to vztáhnu na to, jak bych se cítila, kdyby to byl někdo blízký.
A vůbec, už jsi dlouho neveršoval - pošli něco pozitivního.

Jacck
Jacck 14.02.2018 v 19:57

dal bych sem nějakého Georga Trakla - rakouského prokletého básníka, ale nic dobrého nemůžu najít.

intelektuálka
intelektuálka 14.02.2018 v 19:59

Ale díky za snahu - prokleté básníky mám ráda. Podívám se na něho.

bubka
bubka 14.02.2018 v 22:04

bože Jacck, když čtu ty vaše blbosti, říkám si, tohle bych nedělala ani za peníze.. nemá smysl vám nic vyvracet, protože všechno, slovo od slova jsou to bláboly, které sem vkládáte, zkuste se zapojit do hádanek, piště o knihách buď jste totální vymatlaný trouba, který sám věří svým zjevným nepravdám, nebo jste za bláboly dobře - ale zbytečně , placen.

Já sama nečtu české autory a v podstatě, až na naprosté výjimky, jsem je nečetla, nikdy, ovšem vyhodnotit českou literární tvorbu jako průměr, s nímž se nebudete zahazovat nebo dokonce ostatní hodnotit jako blbce ( a samozřejmě tím sebe jaké inteligenta), tomu se říká zastydlá puberta, ve vašem věku už asi neodezní.

Vážně s vámi nemá smysl hovořit, hoďte sem nějaký ze svých konspiračních keců, aspoň se zasměju, a to je asi tak vše, co vám můžu na projevy vašeho duševního postižení odpovědět.

tester
tester 15.02.2018 v 04:21

Jackk píše co si myslí, má na to nárok. Někomu se to nelíbí. Vidí svět svýma očima, přepasíruje to přes mozkové buňky a převede to do textu. Snaží se čtenáře přesvědčit o své pravdě.

kní
kní 17.02.2018 v 13:39

španělsky, norsky, švédsky, japonsky, italsky, holandsky
https://www.irozhlas.cz/sport/olympijske-hry/ester-ledecka-superobri-slalom-zlata-medaile-komentatori_1802171012_ako

kní
kní
kní 20.02.2018 v 19:31

Vměšování platil Putinův muž
(Petra Procházková, Lidové noviny 19.2.2018)
Pokud by se 13 hlavních ruských trollů ocitlo na území USA, hrozí jim za ovlivňování prezidentských voleb trest od vyhoštění po několik let žaláře. Kreml své lidi ale americkému zákonu nevydá. Budou tak muset příští desetiletí strávit doma a v zemích, odkud je nepošlou v poutech do USA.
Když americký prokurátor Robert Mueller uvedl jména tří ruských společností, třinácti konkrétních Rusů a jednoho Američana zapojených do dezinformačních kampaní v roce 2016 během voleb hlavy USA, ruské noviny Izvěstija napsaly: "To není sankční seznam, ale kolektivní zatykač." V sedmatřicetistránkové zprávě zvláštního prokurátora Muellera je tentokrát víc důkazů, něž by si v Kremlu přáli.
Ústřední postavou skandálu je muž přezdívaný "Putinův kuchař". Jevgenij Prigožin byl sice už byl mnohokrát označen jako strůjce petrohradské továrny na trolly, ještě nikdy ale nebyla jeho činnost tak podrobně popsána. Sám o víkendu prohlásil, že ho obvinění Washingtonu nevzrušuje. "Vidí to, co chtějí vidět," prohlásil byznysmen.
Stoicky klidný Rus má s kolizí se zákonem zkušenosti - z vězení vyšel po devíti letech v době, kdy se hroutil Sovětský svaz. Nepykal ale za své politické názory, nýbrž za podvody a také za zatahování mladistvých do prostituce.
V novém, demokratickémRusku si otevřel stánek s hot-dogy. Tak začala jeho zářná kariéra. Prigožin vydělával obrovské peníze. Nakonec tahle americká specialita paradoxně stála na počátku aféry, která dnes významně ovlivňuje vztahy mezi Moskvou a Washingtonem. Prigožin se odpoutal od podnikání ve veřejném stravování a vrhnul se na veřejné mínění - založil v Petrohradě tzv. fabriku trollů. První na ni upozornila investigativní skupina známá jako Šaltaj Boltaj. Dnes už je dokázáno, že jde o velkovýrobnu dezinformací, ve které se v rámci tzv. projektu Lachta vyrábějí od dubna 2014 pod cizí identitou zavádějící komentáře, internetoví dělníci se vměšují do diskusí na sociálních sítích po celém světě a vnášejí do nich nejrůznější "důkazy", pochybnosti, zaručené informace, šokující speciálně upravené fotografie a videa apod.
Tuto činnost financují další Prigožinovy firmy Concord Managment a Concord Catering. Do jeho nejslavnějšího podniku - botelu New Island v Petrohradě - si vodil hosty i prezident Vladimir Putin. Odtud i přezdívka - Putinův kuchař.
Musí se ovšem činit. Měsíčně padlo na činnost internetové továrny 1 milion 250 tisíc dolarů. Kreml Prigožinovi pomáhá prostřednictvím státních zakázek - za pět let dostal od státu kontrakty na sumu přes tři miliardy dolarů. Kromě toho podle petrohradské informační agentury Fontanka nyní firmy svérázného podnikatele verbují žoldáky do Sýrie a organizují ochranu ropných vrtů, za což mají podíl na zisku.
Nejen Prigožin je obviňován ze spiknutí, podvodů včetně bankovních a zneužití osobních údajů skutečně existujících Američanů. Například dvě jeho zaměstnankyně, Alexandra Krylovová a Anna Bogačovová, odjely v roce 2014 do USA, kde vytvořily stovky profilů jakoby amerických občanů. Pracovaly na směny, ve dne v noci, používaly stovky cizích e-mailových adres a jejich prostřednictvím kontaktovaly americká média, členy volebních štábů i aktivisty, obracely se na Afroameričany a americké muslimy s výzvou, aby volby bojkotovali. Cizím jménem zřizovaly účty v internetovém platebním systému PayPal a nakupovaly reklamu na Facebooku, Twitteru a Googlu. Z domova jim poskytovalo zázemí asi 90 dalších IT expertů. Takto vedli lidé Prigožina kampaň proti kandidátce Hillary Clintonové a podporovali Donalda Trumpa. Ovšem po volbách začali organizovat i akce proti Trumpovi s cílem narušit politický systém a vnést rozkol do společnosti.
Ve zprávě Roberta Muellera je doloženo, že oslovili přes sto milionů lidí. Přesto podle dosavadního šetření výsledky voleb v USA ruští trollové podstatným způsobem ovlivnit nemohli a členové Trumpova týmu s nimi spolupracovali nevědomky. Což je důvod, proč největší radost ze zprávy má americký prezident.

Jacck
Jacck 20.02.2018 v 20:03

s tím tak úplně nesouhlasím. Oranžový klaun vyhrál celkem těsně, a taková věc jako ruskými hackery ukradené maily Clintonové + ruskými trolly toto donekonečna rozmazávané + Comeyho nepochopitelné vmíšení se do toho těsně před volbama atd. Mueller asi mluví jen o těch pár lidech, ne o Rusku jako takovém. A nebo je prostě jen velice opatrný ve vyjádřeních

tady tvrdí bývalý šéf CIA a NSA, že ruský zásah do voleb byla nejúspěšnějí operace tajných služeb v historii
https://www.newsmax.com/politics/michael-hayden-russia-election-meddling/2017/07/21/id/803152/

to taky nevím jestli je pravda. Např. Lenin byl německý agent, který byl do Ruska vyslán za 1.SV, aby tam vyvolal revoluci a Rusko se stáhlo z války. Tato akce byla nakonec mnohem úspěšnější, než si Němci dokázali představit i v těch nejdivočejších snech. Taky se říká, že prezident Beneš byl agent NKVD.

bubka
bubka 20.02.2018 v 21:04

13 proti USA... a vyhráli.. gratulka....:)

možná i Budha nebo Mohamed byli agenti,.. nebo Alexandr Veliký.. a dařilo se jim i bez internetu :)

Text příspěvku byl upraven 20.02.18 v 21:33

bubka
bubka 21.02.2018 v 11:52

dovolte mi připomenout, že dnes je výročí prvního vydání Komunistického manifestu, knihy, která změnila svět a mění jej stále.

Jacck
Jacck 21.02.2018 v 17:15

zrovna včera jsem tu zmiňoval toho Beneše jako pravděpodobného agenta NKVD a dnes je tu rozhovor s Pithartem
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prestanme-benese-setrit-a-nemlcme-o-jeho-roli-v-roce-1948/r~a1a4bf96080311e8b8310cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-0&redirected=1519229230
http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/benes_justicny_vrah.pdf



Vložit příspěvek