Otázky

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2023 v 16:18

Marthas: Proč bych měla pochopit, že jsi to myslela směrem ke mně? :)
Poslední dobou mi přijde, že jsou tady všichni chytlavý a vytáčí zbytečně věci, které nejsou důležité, do neskutečných výšin. Ale už se tam trochu zapomíná na věci, které jsou následně ok.

Jahýnek
Jahýnek 07.11.2023 v 08:32

Naias: velký dík za tip na Forvo, přesně to jsem potřebovala, je tam i výslovnost odborných termínů *****

Pavlína197
Pavlína197 08.11.2023 v 08:29

Otázka pro lidi, co čtou ušima: kupujete si audioknihy, předplácíte audiolibrix nebo si vystačíte s českým rozhlasem?

m.gray
m.gray 08.11.2023 v 10:47

Prosím, poraďte mi někdo. Ani zaboha nemůžu přijít na to, jak najít seznam autorů, kde jsou i ilustrátoři a překladatelé. Vím, že se mi to už někdy povedlo , ale nevzpomenu si jak . Děkuji předem.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.11.2023 v 11:06

m.gray: už to není v záložce Ostatní, ale Autoři. Tedy samozřejmě ve vyhledání. Jako takový tady žádný seznam není a ani předtím nebyl.

Text příspěvku byl upraven 08.11.23 v 11:07

m.gray
m.gray 08.11.2023 v 11:21

No jasně, už vím. Děkuji.


Jahýnek
Jahýnek 08.11.2023 v 16:18

Pavlína197: český rozhlas a podcasty jsou fajn, ale nejvíce audioknih mám naposlouchaných z naší knihovny. Kupuji jen občas.

Janadvorackova
Janadvorackova 09.11.2023 v 15:04

Pavlína 197: Já to mám podobně jako Jahýnek.
Ještě navíc mám přístup ke knihovně pro potřeby zrakově postižených. Tam je docela dost knih, ale ne moc v žánrech, které mám ráda. Takže paradoxně díky téhle knihovně jsem přičichla i k věcem, které bych si jinak třeba vůbec nepřečetla.
Akorát pro tohle musíte být slabozraká, či nevidomá. Registrace u nich je podmíněna ověřením zdravotního stavu.

jakub7811
jakub7811 07.12.2023 v 21:35

Ahoj,
před časem (někdy koncem roku 2017) jsem našel web stránku, kde vycházel každý týden zpravodaj o knihách, myslím, že někdy od cca poloviny toho roku 2017. Dal se i stáhnout v pdf a byly v něm, pokud si dobře vzpomínám, doporučení na knihy a tak, psal ho jeden člověk. Bohužel si nemohu vzpomenout, jak se jmenoval, ten zpravodaj a třeba i jeho autor. :) Nevíte někdo? Díky moc!
Kuba

robert-robi
robert-robi 21.12.2023 v 22:08

zdravim, nahodou by sa tu nenasiel niekto kto predava knihu Kontrolovany trening od autora L. Divald? resp aspon nejaku elektronicku podobu? velka vdaka

Janadvorackova
Janadvorackova 21.12.2023 v 22:45

robert-robi: Zkuste si dát inzerát. Takhle v diskuzi to zapadne.
Zkusila bych i jiný knižní web, plus i takovou tu bazarovou záležitost.
Já se takhle "zbavila" a "setkala se" se spoustou titulů.

hedvikaP4u4
hedvikaP4u4 30.12.2023 v 15:18

Prosím o názor..audiolibrix nebo aidioteka? Vyhody? Moc děkuji..

Pavlína197
Pavlína197 01.01.2024 v 11:40

Nevíte, jestli bude letos čtenářská výzva i pro děti?

Gimeda
Gimeda 11.01.2024 v 22:00

Ahoj. Jsem tu nová. Reaguji na -- Pavlína197 -- Nevím, jaký žánr máš ráda. Já miluji sci-fi a něco jsem napsala. Zprvu trochu pomohl Jarek Mostecký. Teď když odešel "do věčných lovišť", pokračuju v psaní sama. Ráda bych znala nejen tvůj názor, ale i ostatních příznivců vesmírných dobrodružství. Pokud máš zájem, stáhni si z Audiotéky Hvězdného rytíře. Nebo si alespoň poslechni ukázku a reaguj. Jsem zvědavá, jak mou práci ohodnotíš.

Janadvorackova
Janadvorackova 12.01.2024 v 20:57

Gimeda: Vítejte mezi milovníky knih :).
Pavlína tou čtenářskou výzvou myslela místní každoroční čtecí akci.

Vzala jsem Vás za slovo a poslouchám prvních padesát minut z audiotéky.

Objevila jsem světy nejprve sci-fi literatury, pak zbytek fantastiky nějak v čerstvých "nácti" letech. A tenhle "Hvězdný rytíř" je asi něco, co by mě, být mi teď náct, nalákalo poohlédnout se po dalších žánrových kouscích. Dnes to mají mláďata jednoduché, můžou knihy číst ušima. Já to měla dobrodružné, když jsem šmírovala v knihkupectví a nekupovala si sváču, abych měla na knížky :).
Je skvělé, jak každá generace podněcuje ty mladší (vis. Vaše astronomie).

Příběh není složitý na pochopení. Líbí se mi takové ty náznaky typu "pochází od tamté hvězdy a jestli chceš, můžeš ji najít." To je pro mladého nadšence děsně povzbuzující.
Jo, s klidem se o tom zmíním neteři. Začala se nějak literárně projevovat, čímž mi dělá děsnou radost. Proč by nemohla začít s nějakou dobrodružnou literaturou.

Gimeda
Gimeda 15.01.2024 v 17:31

janadvorackova - Reagovala jsem spíš na tuhle otázku:
Pavlína197 - 08.11.2023 v 08:29
Otázka pro lidi, co čtou ušima: kupujete si audioknihy.....
Ale v poho. Jinak dík za tvé ohodnocení. Píšu druhý díl. Mějte se.

Pavlína197
Pavlína197 15.01.2024 v 18:20

Gimeda: sci-fi čtu jen výjimečně, ale když mám tu čest přímo s autorkou, tak to zkusím a pak dám vědět. :-) Děkuju. :-)

ijcro
ijcro 16.01.2024 v 19:36

Mám jen takový dotaz...
Oslovila vás 0% DPH na knihy a bylo to podle vás v obchodech už vidět? A kupujete je nebo si počkáte až dorazí do knihovny?

Co jsem zatím viděl ve dvou e-shopech, tak to zohlednily; i když to snížení není moc vidět u knížek, kde byla cenovka původně nad pět set korun, to asi tím vysokým základem :(

Text příspěvku byl upraven 16.01.24 v 19:36

Koka
Koka 16.01.2024 v 19:52

Dnes jsem se stavila v Luxoru pro jednu zde, na DK dobře hodnocenou a doporučovanou knihu. Měli ji za cenu vysokou (loňskou) a když jsem se zeptala prodavače, zda by aktuálně nulová DPH neměla mít redukční vliv na ty ceny, zeptal se mne na oplátku: Proč by měla mít?
Tak se bez ní obejdu.
Doporučuji bojkot těch nenažraných knihkupectví.

Koka
Koka 16.01.2024 v 19:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2024 v 20:08

Dělám v oboru, kde šlo dph nahoru a ceny nešly nahoru. Proč by to mělo fungovat obráceně a zlevňovat se tam, kde šlo dph dolů? ;) to jenom tak na okraj :)
Podle mě u knih spíš půjdou ceny dolů na eshopech (ale ne těch velkejch, všichni víme, která to jsou) než na kamenných prodejnách...

Text příspěvku byl upraven 16.01.24 v 20:14

siena
siena 17.01.2024 v 07:51

Když se o nulové sazbě začalo mluvit, a nakonec se prosadila, tak zástupci vydavatelství říkali, že to pro ně znamená jistou úlevu už v samotném procesu vydání knih. Proto jsem žádná očekávání snížení ceny neměla. Ano, ty ceny jsou vysoké, ale souzním s tím, co říkají nakladatelé...

Xesox
Xesox 25.02.2024 v 12:59

Padělky knih Jiřího Kulhánka.
Pěkný den, jako mnozí jiní průběžně sháním do sbírky knížky Jiřího Kulhánka. Ve čtvrtek jsem na TV Nova zahlédl reportáž (https://tv.nova.cz/porad/na-vasi-strane/epizoda/409121-22-2-2024), čas cca 10:25-15:15, že se na trhu začly objevovat padělky knih tohoto autora. Zajímá mě Váš názor, zdali např. toto (https://www.antikavion.cz/kniha/vladci-strachu-jiri-kulhanek-1995?produkt=750115), co nabízí tento antikvariát jsou originály? Knihy jsou na paperback a stáří skoro třicet let v naprosto perfektním stavu (doslova jak kdyby právě vyjely z tiskárny). Úplně svítivě bílé hřbety a zadní obálka, jemný papír a zdrsněná ořízka (jak pilníkem). Přesně toto byly znaky, které v reportáži zazněly, že jsou u Kulhánkových padělaných knih. Prý to přišlo snad odněkud ze Slovenska. Antikvariát to prezentuje jako sběratelský stav, ale nějak se mi to ve světle vlny padělků, která se nyní objevila, nezdá. Co myslíte? Nechce se mi vyhazovat desetitisíce za nějaká falza.

Text příspěvku byl upraven 10.03.24 v 14:26

ondrejFcPf
ondrejFcPf 26.02.2024 v 12:19

Dobrý den,

záležitost momentálně prověřujeme, pro jistotu jsme daný výtisk stáhli z prodeje. Celá kauza okolo padělků knih pana Kulhánka nás velmi mrzí a budeme kontaktovat zdroj, od kterého jsme knihu vykoupili.

Děkujeme. Antikvariát Avion

Text příspěvku byl upraven 26.02.24 v 12:23

Fiso
Fiso 08.03.2024 v 18:27

Co je úprava, a co už je ničení knihy?
Vpisování do knih, zvýrazňování pasáží nebo třeba tzv. "lepíky" - výzdoba, nebo ničení? Mohou lepící lístečky knihu poškodit? Je lámání hřbetů v pořádku, když to podpoří komfort při čtení, nebo je to hřích? (u posledního bodu, si myslím, že je to zvěrstvo, ale moje kamarádka to dělá, tak by mě zajímalo, kdo to má podobně)

Text příspěvku byl upraven 10.03.24 v 14:25



Vložit příspěvek