...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


Dudu
Dudu 26.05.2020 v 21:52

Reader, já jsem se Harrymu a spol vždy vyhýbal - a myslím, že teď po tvém komentáři to tak zůstane dál.

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2020 v 21:55

Naše rodina Rowlingovou od začátku ignoruje. Děti její knihy a ani filmy s H. nebavily.

Eicherik
Eicherik 26.05.2020 v 22:00

U nás četla Harryho minimálně jedna z mých dvou sester a můj otec. Mě to nikdy nelákalo. Navíc moc nemusím žánr fantasy. :-)

alekis
alekis 26.05.2020 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 26.05.2020 v 23:02

A to já se zase HP nevyhýbala, i když zdaleka jsem nebyla takový cvok, abych sháněla amatérský překlad toho, co ještě nevyšlo česky v dobách, kdy skalní fanoušci dychtili po pokračování, neřkuli závěru série. V klidu jsem si počkala, přečetla... Napadá mě malá perlička: když jsem "dočetla" poslední díl, spokojeně jsem knihu zaklapla že mám odbyto... a po pár měsících zjistila, že jsem nedočetla poslední kapitolu kde se dětmi obdařený Harry loučí s dětmi na nádraží :-)

A nemůžu na tuhle sérii úplně zanevřít hlavně proto, že se stala mocnou výpomocí v mém intrikářském tažení "jak ze své dcery knihomola učiniti". Když totiž mladá chodila do 1.-2. třídy, stalo se celkem obtížným návykem, že jim učitelky pro ukrácení dlouhé chvíle (ano, bylo to v rámci vyučování) pouštěly různé filmy. Jednou došlo i na nějaký z prvních dílů HP a protože stihli v rámci vyučování jen část, dcera dyndala, abych jí dopustila zbytek. Moje odpověď byla přímo macešská: "Až si to přečteš." A tak se do toho pustila. Statečně, občas jsem vypomáhala předčítáním nebo audioknihou, ale pak ji to chytilo a nakonec sérií proletěla jako blesk a vrhla se na další. Dneska je z ní čtenář mezi svými vrstevníky málo vídaný, braky čte sice pořád, ale občas se mi podaří vpašovat i nějakou tu klasiku - poslední to "odnesla" Dáma s kaméliemi.
Což ale nemění nic na tom, že jak sérii HP čtete/posloucháte víc než 1x, musí vám nutně docvaknout, že tam je taková hromada nesmyslů a protimluvů, že ten nejmírnější výraz který pro ni nacházím je "horkou jehlou ušitá".
Ale když se zhltne rychle a moc se o tom nepřemýšlí, docela hezky to odsejpá, nenudí a... a dál u nevím. Filmy jsou ale úplně jiná liga, ty vydrží jen ti nejotrlejší fanoušci.

Atuin
Atuin 27.05.2020 v 07:22

Malá poznámka pod čarou, kdyby si toho někdo nevšiml :
Ona to nepíše pro české hnidopichi, které nesnesou jinou než osolenou polévku ale pro děti. Pro anglické děti v první řadě....Tím není ani jeden z vás..
Jinak se těším na knihy pro děti z řad takových predátorů jako jste vy, pro naše české publikum. Nebo u vašich pohádek děti či vnoučata v obraně usnou :-)
Dudu : a jak si mám představit ladnější sežrání.


encyklopedie
encyklopedie 27.05.2020 v 10:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 27.05.2020 v 10:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 27.05.2020 v 10:31

Atuin: ano, třeba moje děti v sebeobraně u čtení před spaním občas usnou. Většinou ten nejmladší. Ty starší vydrží i u takového Cipíska, Honzíkovy cesty nebo Ferdy mravence až do závěrečných titulků a "Děkuju mami, dobrou noc."
Nevidím nejmenší důvod proč obohacovat literaturu něčím dalším pro děti. Už teď jsou toho tisíce, mnoho velmi dobrých a jedno dětství na to ani nestačí. Čím častěji dostávám do rukou nějaké nový počin dětské literatury, tím častěji mě napadá otřepané "Dobře už bylo".

A jestli tím míníte, že anglické děti jsou TY děti, které jsou odchovány internáty a všemi těmi laskominami s tím spojenými (rodiče jen o prázdninách, šikana, ale jinak pochopitelně přátelství uzavíraná na celý život), pak jim nezávidím ani v nejmenším, tím méně "hraběnku" Rowlingovou a závodit s ní nemám ambice.

alekis
alekis 27.05.2020 v 10:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 27.05.2020 v 12:24

Autuin, otevřít kušnu, nic extrémně nemordovat - a zase ji zavřít.
Koukám, že Readerka to dál vystihla celkem slušně, tak alespoň nemusím nic datlovat .

Eicherik
Eicherik 27.05.2020 v 18:43

encyklopedie: Měsíční krev jsem si poznamenal. Džungle to je moje. :-)

ijcro
ijcro 27.05.2020 v 20:39

Velmi chytrý film je "Ve stínu Měsíce" z produkce Netflixu s bezva pointou, byť využívá některých klišé :)

encyklopedie
encyklopedie 27.05.2020 v 20:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.05.2020 v 22:17

Ijcro: napíšu to veřejně, není se za co stydět. Děkuji za doporučení Ve stínu Měsíce, protože to byl jeden z nejemotivnějších a multižanrových filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Tak doufám, že se chytí víc lidí, když jste vypsal takhle veřejně :) já o filmu neměla do té doby tušení...

alekis
alekis 28.05.2020 v 10:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 28.05.2020 v 11:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 12:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 29.05.2020 v 13:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 19:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 29.05.2020 v 20:02

encyklopedie: Seriál vypadá hodně dobře, myslím, že to by se mi mohlo líbit. Navíc mám radši seriály, co mají jen menší počet dílů. :)

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2020 v 20:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Clint
Clint 30.05.2020 v 08:34

Je li tu nějaký cestovatel, nebo turista, tak by ho mohlo zaujmout.

Týpek jménem Čech rád chodí a dobře píše i fotí. Protože mu zavřeli Ameriku, tak vyrazil ze Sněžky na Sněžku. Proti směru hodinových ručiček. Geniální...
https://jakubuvcestovnidenik.cz/2020/05/18/hranice-cr-priprava/

alekis
alekis 30.05.2020 v 08:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2020 v 10:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek