...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 24.05.2018 v 21:54

encyklopedie: To je lepší, než nic. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.05.2018 v 22:12

Schimanskiho jsme vždycky sledovali s mamkou, ale mě s tim knírem lezl trochu na nervy ;-)

Medunkavera
Medunkavera 25.05.2018 v 16:02

Ta kniha "Zabou," nejmenovalo se to ve filmu "Dívka na schodech?"
Protože v tomhle filmu jsem si Schimanského všimla.

Medunkavera
Medunkavera 25.05.2018 v 16:06

Eicherik: Oni dávali film se Schimanskim.. Achjo. To je tím, že nesleduji televizní program.
(Odpovídám od konce, protože nemám čas přečíst si předchozí příspěvky.)

Text příspěvku byl upraven 25.05.18 v 16:59

Eicherik
Eicherik 25.05.2018 v 19:07

Medunkavera: Nedávali. Já mám všechny díly, které vysílala ČT nahrané na DVD. :-)

Text příspěvku byl upraven 25.05.18 v 19:13

intelektuálka
intelektuálka 27.05.2018 v 21:11

A teď odejdu k jinému žánru: budu číst autobiografii mého oblíbeného italského tenoristy:
Andrea Bocelli: HUDBA TICHA

A pro hezký večer tu uvedu dva duety: Miserere
Vivo per lei /Žiji pro ni - hudbu/


yetti74
yetti74 30.05.2018 v 11:02

Encyklopedie: díky za vložené odkazy, první dva pobavily, no a Bruce and Patti - krásné pohlazení po duši.

intelektuálka
intelektuálka 30.05.2018 v 12:44

Díky své oblíbené čtenářce ze Slovenska jsem objevila knihu, která zaujala:

Kent HARUF : Cizinci v noci

Jedná se o komorní příběh dvou starších osamělých lidí, kteří si přes nepřízeň
okolí dokáží dodat odvahu do každého dne a prožít zbytek života v souznění.

Kniha je přirovnávána k "Madisonským mostům".
A filmové zpracování s Robertem Redfordem a JaneFonda - kdo by odolal?

R.E.M.
R.E.M. 31.05.2018 v 22:00

Pražská muzejní noc 2018
Sobota 9. června 2018 od 19:00 do 1:00 hodin
https://m.prazskamuzejninoc.cz/2018/

Text příspěvku byl upraven 31.05.18 v 22:03

Lector
Lector 01.06.2018 v 20:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 01.06.2018 v 21:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 01.06.2018 v 21:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 01.06.2018 v 22:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 01.06.2018 v 22:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 01.06.2018 v 22:13

Lectore, děkuji za tu připomínku Vančury. Ráda čtu nejen jeho díla, ale moc doporučuji vzpomínky jeho ženy na jejich společný život:
https://www.databazeknih.cz/knihy/dvacet-sest-krasnych-let-155983

A pokud jde o povzdechy nad myšlenkovou a etickou úrovní mnoha zdejších komentářů - je mnohem horší, než bych si v nejhorších představách byla dovedla připustit, a přesto si hodně fundovaných lidí myslí, že všechno v oblasti úrovně, hloubky a celospolečenské váhy vzdělanosti jde "do kopru", a že bude ještě mnohem mnohem hůř. Projevuje se to již v tolika oblastech praktického života, veřejné správy včetně gramatické a stylistické úrovně různých předpisů, manuálů, způsobů a standardů komunikace, že už nejde si zakrývat oči nad tím propadem ...
Hodně myšlenek a postupů praktikovaných za socializmu, bylo odvrhnuto, zapomenuto, vykořeněno. Ale jedna z komunistických doktrín zůstala a vzkétá: to opovrhování až zavilá nenávist k akademické sféře, ta podezíravost vůči vzdělaným lidem, jejich osočování z povýšenosti, poučování ...
Nedávno jsem o tom mluvila se svými bývalými spolužáky a po pár sklenicích tam zazněl veselý příspěvek: "copak nevidíš ten pokrok, ten vývoj k lepšímu?! Teď je přece humanitně vzdělaná inteligence posílána pouze do prdele, zatímco komouši jí posílali do výroby nebo do dolů ... tak neremcej".

Lector
Lector 01.06.2018 v 22:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Raksa.A
Raksa.A 01.06.2018 v 22:53

Lectore, ten citát mi připomenul jednu fantasy od Eddingse - tam zvolí veřejného činitele, rychle ho chytí, prodají všechen jeho majetek, který vloží do státní kasy a mnozí se i upracují ve prospěch státu, neb majetek se vrací podle toho, jak stát prosperoval.
Na paní Vančurovou se pamatuju, byli jsme na návštěvě u Santarových ve Vančurově vile, když jsem byla malá - bylo to v létě a ta hodná paní mi dovolila se cáchat ve fontánce, což na mně udělalo úžasný a trvalý dojem.

bubka
bubka 02.06.2018 v 08:29

já bych rozhodně vzdělání, myslím tím formální vzdělání, nepřeceňovala, znala jsem jednoho profesionálního podvodníka, který mi svěřil dva své celoživotní postřehy. Tím prvním bylo, že na každého někde čeká nějaký podvodník, který ho dostane, i na něj čekal, a tím druhým bylo, že nejvíce a nejsnadněji podlehnou i průhledným podvodům lidé s titulem a postavením, připomínám si tuhle pravdu i při volbách, kdy žasnu, koho všeho mohou lidé volit a nedostanou ani tu koblihu, postačují jen ty žvásty.
Pohrdání lidmi s jiným než maturitním nebo VŠ vzdělání, je dnes módní, ale nemá to pražádnou oporu v realitě, toho názoru jsem já s VŠ vzděláním ve třetí generaci. a to - až se to stydím přiznat, se vzděláním humanitním.

intelektuálka
intelektuálka 02.06.2018 v 08:40

Taky bych navázala - ale v jiném směru:

včera jsem se vrátila ke starým řeckým bájím a plavila se s Odysseem kolem Ithaky....
Ale protože můj vnuk má 10 let a bylo by brzy na čtení s tolika jmény, našla jsem tu dětskou verzi:
P. Oliver - ODYSSEIA - s krásnými ilustracemi

Já ji rozhodně tomu našemu pořídím.
Tip pro maminky.

intelektuálka
intelektuálka 04.06.2018 v 08:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ddkk
ddkk 04.06.2018 v 11:42

Tak nevím, jestli tahle moje čerstvá zkušenost sem patří nebo ne...jsem členkou Knižního klubu, už delší dobu. Zatím jsem neměla důvody si stěžovat, dokonce moje důvěra k této oficiální společnosti šla tak daleko, že jsem knihy předem platila a dosud vždy přišly řádně a včas...Poslední zkušenost s KK je však pro mne velkým a negativním překvapením: objednala jsem čtyři knihy, zaplatila a přišlo avízo, že všechny čtyři posílají do zásilkovny. Bohužel, dorazila pouze jedna. na můj opakovaný dotaz na info-lince jsem se nic nedověděla, naopak se mnou komunikovali jako s blbkou - dle jejich systému vše je OK. Napsala jsem e-mail, dosud bez odezvy...Chápu, že se chyba může stát, ale způsob, jakým takové případy KK řeší, je pro mne neuvěřitelný. Z KK se odhlásím (pokud to vůbec jde!) a příště se mu vyhnu obloukem. Zatím mi dluží pár set korun, bez vysvětlení, bez informace, bez omluvy.

Marika Vanova
Marika Vanova 04.06.2018 v 14:23

ddkk: jsem taky v KK a spokojená, doufám, že se to vysvětlí k vaší spokojenosti.

Sarah01
Sarah01 04.06.2018 v 19:56

Z KK se určitě odhlásit jde, učinila jsem tak již před několika lety, nevyhovovala mi povinnost objednat si z každý měsíc alespoň jednu knihu, někdy jsem si prostě nevybrala. Tedy tenkrát to tak bylo, nyní nevím.

intelektuálka
intelektuálka 07.06.2018 v 09:10

Po baztánské trilogii se vrací:

Dolores REDONDO : Toto všechno ti dám

Tentokrát je to thriller o tajemstvích a lžích jednoho muže

Tak to si přečtu.

intelektuálka
intelektuálka 07.06.2018 v 20:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek