...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


SputnikV
SputnikV 04.12.2021 v 15:33

R.E.M- závadné příspěvky zde znamená příspěvky, které nekonvenují názorům anonymního posuzovatele... obykle se tomu říká cenzura.

siena
siena 04.12.2021 v 15:46

Hana H., jak to napsat, já bych tomu, co říká pan, stále premiér, Babiš nevěřila, co by se za nehet vešlo.

Samozřejmě, že jsou mezi námi ti, kteří se očkovat nemohou, kterým to nedovoluje jejich zdravotní stav, pro které je velkým rizikem vakcinaci podstoupit, a určitě nejen na covid-19. Mimochodem, i proto, aby tito lidé nemuseli do naprosté izolace, bychom se my, kteří případná rizika a nepohodlí můžeme podstoupit, bychom se měli nechat naočkovat. A určitě roli v posuzování mohou sehrát i zjištěné hladiny protilátek. Ale nikdo relevantní v oboru, vám dnes neřekne, jaká hladina, která ta imunita, vás, a druhé, ochrání, jak zareagujete na případnou reinfekci. S tím jde ruku v ruce i jak měřit a co, jak validovat měření. Snad jednou, ale dnes ne. Takže možná slečna nebyla očkovaná, ale platí pro ní všechna pravidla jako pro nás ostatní... A považuji za velmi nešťastnou kampaň za očkování, že se vedla ve stylu "uděláme tečku", o tom, že se mluví o průkazech o bezinfekčnosti. Bohužel, to bylo pouze politikum...

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 15:47

siena: Patrně zbytečná poznámka, ale kdyby ne... Více než 1,5 roku sbírám informace z obou břehů. Škoda, že tuto zásadu "obou břehů", informování o pro a proti atd. nezastává ani naše vláda, ani média. Jsou upřednostňovány informace jednoho názorového proudu.
A to nemluvím o jednostranném nátlaku, aby se všichni očkovali, znepříjemňování "života" neočkovaným, aby přistoupili na očkování, přestože nákazu přenáší neočkovaní i neočkovaní. Riziko reinfekce a nutnosti pobytu v nemocnici, na JIP je u skupiny lidí, kteří covid prodělali nejnižší, nižší než u očkovaných, kteří covid neprodělali. Naopak nejvyšší je u neočkovaných, kteří nemoc neprodělali - samozřejnmě výskyt jiných nemoci úzce souvisí se zdravotním stavem. I tak je procento lidí, kteří covid prodělali bez příznaků nemoci a nebo s velmi mírným průběhem je dost vysoký, viz loňský rok, především jaro, kdy se neočkovalo (viz např. studie na výskyt protilátek v populaci, statistiky). Mnozí ani netušili, že nejaký covid mají. Vše lze nalézt z veřejně dostupných zdrojů, i když to chce nějaký čas pro hledání a zjišťování, to uznávám.

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 15:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 16:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

romuš
romuš 04.12.2021 v 16:26

Myslím, že toto je portál o knihách, ne o politických názorech.


PanPredseda
PanPredseda 04.12.2021 v 16:29

Myslím, že toto thema je v "chlívečku" Volná diskuse.

Dudu
Dudu 04.12.2021 v 16:30

Mě děsí, že to hodně lidí dělá jen kvůli tomu, aby mohli do restaurací, bazénů, na lyže...
Pan Klaus to pěkně vystihl, když řekl, že "společnost ukolébavají plné supermarkety"

SputnikV
SputnikV 04.12.2021 v 16:40

Hano H.- ČR není celý svět, úmrtí i dětí hlásí USA, i další části světa a náctiletých rovněž. Moje kamarádka umřela na covid týden poté, co jí byl diagnostikován a tvrzení, že taky měla problémy s kyčlí jsou zcela mimo, ty problémy s kyčlí by byla přežila. Takže na co podle vás asi tak umřela? na co umírají ti na umělé ventilaci? a nelze ani zapomenout na to, že třeba Francie, USA a další přiznávají, že neznají přesný počet zemřelých na covid nebo s ním už proto, že mrtvé, kteří zemřeli bez této diagnózy nikdo už nezkoumá. V této souvislosti mi přijde úplně šílené, že prý slovenská hygiena nařídila , aby mrtví v márnicích měli roušky....asi nepostřehli, ž oni už nedýchají.

R.E.M - já souhlasím s povinným očkováním, už proto, že podle údajů neočkování jsou třikrát infekčnější než očkovaní a pak - zabírají místo v nemocnici. Můj kamarád minulý týden měl strašné bolesti z uskřipnutého nervu v páteři,, chtěl dokonce z bolesti spáchat sebevraždu,, neboť ani silné léky mu nezabraly, v jedné z velkých pražských nemocnic se dozvěděl, že jej hospitalizovat a bolest zmírnit třeba morfiem nemohou, protože je nemocnice plná pacientů s covidem

mně osobně je naprosto a úplně jedno, zda se paní Babišová očkovala nebo zda jí to lékař nedoporučil nebo nechtěla a je mi taky jedno, zda Babiš očkoval své děti, s ním se patrně nesetkám, covid od něj nedostanu... nicméně, budeme na něj ještě vzpomínat...

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 16:42

siena
siena 04.12.2021 v 16:48

R.E.M., nebudu nijak vztahovačná, a vaši poslední větu přejdu.. :)

Nemyslím si, že by nějaký břeh byl nějak protěžován, alespoň co se médií týče. Na můj vkus, a nejen ten můj, někdy bohužel. Bohužel, a říkají to samotní odborníci, vinu na tom nesou i oni, že nebyli schopni se nejen domluvit mezi sebou, že nebyli schopni srozumitelně vysvětlit nám, laické veřejnosti, s čím se potýkáme. Pak se nelze divit, co všechno se objevuje v éteru, kdo všechno je vlastně tím odborníkem... O těch, kteří chodí vulgarně nadávat pod okna pana doktora Kubka, profesora Hořejšího (prý to není ani přestupek), kteří chodí vyzbrojeni transparenty s podobiznami zmíněných pánů, plus dalších, jako zrádců národa, na demonstrace pořádaných lidmi z toho nejhoršího dna společnosti, ani nemluvě.

A k tomu ostatnímu, co píšete, např.
Předělání covidu chrání, ale méně, než se zdálo. Reinfekcí je řádově více (P. Kasík, Seznam, 17.11.2021)
Laboratory - Confirmed Covid-19 Among Adults Hospitalized... (MMWR 70(44): 1539-1544. cdc.gov)

Měli bychom mít stále na paměti, že stojíme před čímsi novým, že se cosi děje v reálném čase, že i když bylo cosi řečeno před rokem a cosi dnes, že nám nebylo lháno tehdy, ani dnes. Naopak, ti kteří opakují i to, co bylo již několikrát vyvráceno, věrohodně doloženo, tak nejsou nijak důvěryhodní. Však i samotný vir nám neukazuje stále jen jednu tvář, co platilo pro staré jeho varianty, už vůbec emusí platit pro tu nejnovější...Že, obdobně, jako klesá účinnost vakcín v čase, a opět to není jen v případě vakcín covid-19, tak stejně klesá v čase odolnost těch, kteří už onemocnění prodělali...

encyklopedie
encyklopedie 04.12.2021 v 17:09

tohle téma jsem kdysi v dobré víře založil....lituji, že už nejsem moderátor.....

Dudu
Dudu 04.12.2021 v 17:19

Abychom se vrátili k tématu - mě zaujal tento krátký díl s J. Wagnerem na Mácháči: https://youtu.be/ECZsgTIBwho
Tyhle oddechovky by se mělo u doktora dávat na předpis.

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 17:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.12.2021 v 17:29

romuš, dovolila bych si jen namítnout, že pro mne osobně, a předpokládám, že nejsem zdaleka sama, covid-19 není politický problém.

A ano, PanPredseda, jsme ve volné diskuzi, nevím, proč bychom tu nemohli debatovat i o něčem, co se dotýká každého jednoho z nás.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 17:29

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 17:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 04.12.2021 v 17:39

Hana H, já myslel, že je to nějaký žertík a ono opravdu. Ty nejsi Vlasta... Ty jsi Vlasta...

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 17:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ddkk
ddkk 07.12.2021 v 03:41

Jen drobná poznámka pro milovníky Michela Bussiho - jeho skvělé Černé lekníny jsem včera zahlédla v Levných knihách. Za pár kaček...

Eicherik
Eicherik 07.12.2021 v 05:30

Velmi dobrá kniha. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.12.2021 v 11:03

ddkk - tak to díky za zprávu, to je moc pěkná kniha

SputnikV
SputnikV 07.12.2021 v 12:30

Hana H. - co je skutečnou příčinou úmrtí i dětí? já bych řekl, že covid, protože i když někteří mohli být oslabeni jinou nemocí, dorazil je právě covid, to kvůli němu byly na řízném dýchání....
ať tak dnes již můžeme říci, že očkovaní se dostávají do nemocnic a hlavně do kritického stavu podstatně méně často než neočkovaní a ti s třetí dávkou, jak sdělují, snad vůbec ne- zatím.
ohledně transgenderu . je to ve sportu nesmyl, ale nejen ve sportu, mně osobně vydí představa, že na záchod dorazí za mnou někdo, kdo bl před pár měíci jiného pohlaví, že budu povinen se tválřit, že to tak bylo vždcky.

hosdně slboduchá mi připadá situace, kdy paní Rowlingová, jejíž dítě je Harry Potter i další příběhy z té série, je ostarkizována za to, že pověděla dnes zakázanou informaci ...lidé,kterí menstruují.... ale my přece máme jmého pro takové lidi, říkáme jim ženy.

všichni se tváří, že to tak není, i ženy, které popření této informace musí rozhodně urazit. a lidi, kteří se živili a živí jejím nápadem, jejím příběhem, si dovolí ji nezvat na setkání a podobně..protože řekla, že to ženy menstuují... svět se zbláznil a pokud toto má být v západní Evropě nevyslovitelné tajemství, pak asi Evropa spěje k zániku.

SputnikV
SputnikV 07.12.2021 v 12:38

R.E.M- pokud se tká toho, že příznivci očkování jsou podstatně častěji v TV, tak i když jiný výběr této poDezřelé instituce mi vadí, tady s ní souzním, Požadovat, aby i zubaři a další mohli říci své slovo, které je jen nepodloženým názorem v době, kdy docela jde o hodně, není na místě., bylo by to tak hloupé, jako když v jiné zemi se mají děti učit teorii stvoření souběžně s terorií evoluce, aby si vybraly..

faktem je, že i řada lékařů je odpůrci očkování, někteří brojí nejen proti tomuto, ale třeba i tomu proti dětské obrně, které ukázalo už před lety jak je skvělé, asi to bude tím, že vystudování medicíny a ani ničeho jiného, v hlouposti nezabrání, ani ve víře pověry a nesmysly. není to žádný patent na rozum. Jeden můj známý profesionální podvodník mi řekl, že podvést osobu v určitém významném postavení nebo člověka s VŠ je podstatně snazší než ppodvést nějakou venkovskou babku práve proto, že je natolik pln sebedůvěry, že ho nenapadne, že naletěl.

pobijecmuch
pobijecmuch 07.12.2021 v 15:48

Na základě opakujících požadavků některých uživatelů DK, byl název tohoto vlákna upraven.
Prosíme všechny diskutující, aby ctili název tohoto diskuzního vlákna a nevkládali příspěvky, které nemají s názvem nic společného.
Všichni uživatelé DK provedli souhlas s podmínky a nápovědou Databáze knih, tudíž prosíme o jejich dodržování.
Pro všechny opětovně cituji z naší nápovědy a podmínek užívání tohoto webu o literatuře.

Nápověda DK:
Diskuze jsou primárně určeny k výměně názorů uživatelů kolem knih, autorů a literatury, ne k distribuci informací z jiných zdrojů. Pokud příspěvek obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že příspěvek může být posouzen jako spam.
Žádáme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskuzí k výhrůžkám, obtěžování, pomluvám a šíření nepravdivých informací.

Podmínky užití:
Uživatel souhlasí s tím, že Provozovatel je oprávněn vymazat, pozměnit či zablokovat jakýkoliv údaj, příspěvek, informaci, odkaz či jiný obsah. Důvodem tohoto je zejména závadnost předmětného obsahu, a to mimo jiné i proto, že je nepřesný, zavádějící, nesmyslný či jinak neodpovídá skutečnosti, nebo je v rozporu s dobrými mravy nebo závadný jiným způsobem. Zhodnocení povahy obsahu včetně jeho případné závadnosti náleží výlučně Provozovateli. Tento výmaz provádí Provozovatel bez nutnosti obstarat souhlas Uživatele, upozornění či udání důvodu.

Hana H.
Hana H. 07.12.2021 v 16:26

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

PanPredseda
PanPredseda 07.12.2021 v 16:41

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.



Vložit příspěvek