...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


alekis
alekis 04.12.2021 v 09:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 04.12.2021 v 10:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 04.12.2021 v 11:13

Koťata mi tu předou hned dvě. A i když jde za okny blizzard s vichřicí (https://youtu.be/PN2jKNYZGdM), na zahradě se ovce stále pasou. Nebudu se jim do toho montovat, ještě by to dopadlo špatně (https://youtu.be/3h8EPehlz98).

alekis
alekis 04.12.2021 v 11:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 04.12.2021 v 11:52

Alekis: Berte to jako poděkování za připomenutí byť smutného výročí.

Dudu
Dudu 04.12.2021 v 12:09

Koukám, že tu zase řádil nějaký aktivní vemenáč...


siena
siena 04.12.2021 v 12:17

Dudu, prosím, jak jsem napsala, příspěvky, které byly smazány, nebyly nijak útočné, vulgární, nekažte to. Je to zbytečné a zbytečně to zavdává příčinu k dalšímu mazání.

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 12:37

Ani nejsem překvapená. Bylo pravděpodobné, že právě tento odkaz na deklaraci lékařů bude smazán. Stává se to i jinde v diskuzích, myslím tím, mimo DK.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 12:37

siena
siena 04.12.2021 v 12:45

R.E.M., tak já jsem, jako reakci, napsala zdroje jiné, a ty byly smazány též...

PanPredseda
PanPredseda 04.12.2021 v 12:57

Připojuji se k zástupu nespokojených a také žádám vysvětlení, proč byly smazány příspěvky z předchozí stránky tohoto diskusního vlákna.

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 13:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.12.2021 v 13:19

Hana H., ale nechte mainstream mainstreamem. Proč očkovat schválenou vakcínou i děti nemá co dělat a nějakou statistikou. V mých ranních odkazech by se našlo i zdůvodnění proč...

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 13:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 13:41

Siena: vakcíny jsou schválené v "nouzovém režimu", nejsou ukončeny všechny fáze klinických testů, nebylo dost času prozkoumat všechny vedlejší účinky, některé se mohou objevit po dost dlouhé době, o některých negativech se už delší dobu píše zejm. v zahraničním tisku.
U některých vakcín docházela doba expirace, výrobce pak prodloužil platnost o 3 měsíce. V září se více odborníků shodlo a bylo to tak i prezentováno, že protilátky mají svůj význam. Z tehdejších rozhovorů vyplývalo, že s velkou pravděpodobností budou protilátky uznáván, ovšem náhle politici, ministerstvo a hl. hygienička oznamovali něco jiného, k uznávání protilátek nebyla politická ochota. Minimálně toto stojí za zamyšlení.

(Možná mám překlepy, automat. opravy- odbíhám od pečení.)
Odkazy dávat nebudu, možná bude i tak příspěvek smazán.

Poznámka: Nejsem odpůrce očkování, mám všechna povinná i nějaká nepovinná. Ale vždy pečlivě zvažuji pozitiva a negativa jak u sebe, tak i u dětí, když byly malé.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 15:04

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 13:46

Pokud by měl někdo zájem o odkaz na deklaraci a nemohl odkaz podle názvu najít, stačí napsat do SZ, jsem ochotná večer nebo další dny poslat, samozřejmě mimo DK, přes e-maily.

Dudu
Dudu 04.12.2021 v 13:58

Siena, kdo maže/zřejmě skrz bodíky/ zajímavou diskuzi, ten se musí trochu pokáral. Vemenáč je v tomto to správné pojmenování. Takový Ota Pavel by měl z toho radost.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 13:58

siena
siena 04.12.2021 v 14:03

Schvalování je zajetá procedura, která není nijak závislá na "mainstream to tak chce, tak to tak bude", na snaze "zvýšit procento proočkovanosti jakýmsi mainstreamem".

O používaných vakcínách:
- Žádost o poskytnutí informací ze dne 8.3.2021 (webové stránky SUKL)
- Ukončení kontrolní studie vakcíny Pfizer 2. května 2023, neznamená že se jedná o experimentální vakcínu (Jan Cemper, Manipulátory.cz, 20.6.2021 - prolinky na všechny fáze klinických studií firmy Pfizer)
- Schvalování vakcín v Evropské unii (Evropský informační portál o očkování) - popsán obecný mechanismus schvalování

K očkování mladších ročníků a dětí např.
FDA advisory panel recommends Pfizer vaccine for kids ages 5 to 11 (www.npr.org)

siena
siena 04.12.2021 v 14:25

Dudu, já jen, když už držíme diskuzi ve věcném tónu, ať jí zbytečně netorpédujeme... I když, kdoví jestli nám to bude co platné:)

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 14:46

siena
siena 04.12.2021 v 14:43

R.E.M., k vakcínám, i k procesu jejich schvalování jsem si dovolila pár odkazů. Jen bych ještě připodotkla, že ani o následcích prodělaného onemocnění, i s lehkým průběhem, mnoho nevíme. A bohužel, možné komplikace se nevyhýbají ani těm nejmenším.

Ve svém příspěvku jsem, jako reakci na to zveřejněné prohlášení, upozornila na sledování např. twitteru pana profesora Zdeňka Hela, pana Jana Kulveita, pana Vojtěcha Gibiše, pana Vladimíra Piskalu, Daniela Stacha, účet Visualito. Na články pana Petra Koubského (Deník N), pana Pavla Kasíka (Seznam.cz), na pravidelné rozhovory pana profesora Konvalinky na ČRo Plus. Všichni odkazují na relevantní data, studie a publikace.

Nad protilátkami k žádnému odbornému konsensu zatím nedošlo, a proto se, snad kromě Švýcarska, Rumunska, neuznávají. A bohužel s novou variantou Omikron, kdoví jaký náhled na ně nakonec bude...

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 21:42

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 14:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 15:00

siena: Díky, mnohé znám, na některé další se podívám.
Jen podotknu, že články, rozhovory, videa, na které jsem "odkazovala" ve svém příspěvku, vycházely také z relevantních studií, publikací a dat, vč. zahraničního tisku a zahraničních studií. Všechno veřejně dostupné informace.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 15:09

Hana H.
Hana H. 04.12.2021 v 15:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.12.2021 v 15:24

R.E.M., já neříkám, že ne. Jen jsem měla potřebu zdůraznit, že ačkoliv možná z toho druhého "břehu", tak že i tam se vyjadřují mou zmínění na základě faktů a dat.
Ale určitě se spolu všichni shodneme, že čím více informací, tím lépe. Snad tedy tato diskuze projde při posuzování jako vhodná i zdejšího prostoru.

R.E.M.
R.E.M. 04.12.2021 v 15:29

Doufám, že pokud se bude mazat, tak jen "závadné" příspěvky a ne celé vlákno.

Text příspěvku byl upraven 04.12.21 v 15:29

SputnikV
SputnikV 04.12.2021 v 15:30

jsem očkovaný, můj syn 13let, rovněž.Jsem toho názoru, že vakciny nejsou a nemohou být plně prozkoušené, situace to neumožnila, nejsou také bezvýhradně povoleny a některé se ukázaly být málo účinnýkmi, i když z nimi byla EMA spokojena. Na druhé straně nejsou tak úplně šity horkou jehlou, protože vývoj v oblasti antivirotik se neodehrává rok nebo dva, sílit začal s HIV, takže nebylo nutno pracovat na nich od úplné nuly.
Jestliže smyslem očkování má být, aby si tělo vytvořilo protilátky, je podle mne na hlavu protilátky neuznávat, když tělo si je vytvořilo samo
V každém případě není pravda, že by odborná veřejnost byla jednotná jak ohledně očkování, tak ohledně spontánně získaných protilátek a je nesmysl vytýkat laické veřejnosti, že je na tom podobně.
V týdnu jsem byl u lékaře a ten měl v čekárně jakousi lékařskou petici proti povinnému očkování a očkování dětí... ohledně dětí, lze se dočíst, že náctiletí onemocní dnes už docela často, ani malým dětem se nemoc nevhne a také umírají. ...
neexistuje v názorech jednota ani u virologů, imunologů. praktických lékařů....proto je nutno zapojit zdravý vlastní rozum a ten mi říká - zatím užívaná očkování masově pomohla i když není vyloučeno individuální selhání pokaždé. Když se s nimi začínalo, nikdo nevěděl, zda a jaký vliv bude mít na očkované za dvacet let...
a souhlasím s názorem jednoho z lékařů, který řekl, že lidi do sebe perou cokoliv., umělými vitaminy počínaje a fastfoodovými lahůdkami konče a nemají potuchy, co v tom je a jak to působí...a nyní ohledně očkování se chovají jako cvoci.



Vložit příspěvek