Nikam jsem nepatřil bazar
Edward W. Said
Vzpomínky Edwarda Saida politologa, historika, novináře a spisovatele (1. 11. 1935 Jeruzalém – 25. 9. 2003 New York) popisují dětství a mládí v mezitím zmizelém arabském světě. S autentickým pocitem osamělosti a vyřazenosti líčí, jak navštěvoval britské a americké školy v Káhiře, kde byl Edward, Arab narozený v palestinském Jeruzalému spolužáky vnímán jako cizinec, a nedokázal mezi ně zapadnout. Frustrace a vnitřní nejistota jsou Saidovy dominantní pocity, které ho provázejí nejen při pobytu v Jeruzalémě, Káhiře, New Yorku a palestinském Dhúru, ale i v značně uzavřené rodině. Tam vládne patriarchální otec a emocionálně nevyrovnaná matka a rodiče nevědomky ambivalentní vztahy uvnitř rodiny i mezi Edwardem a vnějším světem ještě umocňují. Saidovo povědomí vyloučenosti a nepatřičnosti má však svůj zdroj zejména v jinakosti, způsobené jeho příslušností k palestinskému etniku a v pocitu historické křivdy spáchané na Palestincích.... celý text
Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: 2019 , H+H (H&H)Originální název:
Out of Place: A Memoir, 1999
více info...
Bazar (0)
Zatím zde není žádný nabídkový inzerát.
Když se přihlásite, můžete vložit poptávkový inzerát.
Další zajímavé inzeráty v bazaru z kategorie Literatura světová
![Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala](https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg?v=1507958865)
![Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm](https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44409/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-ahZ-44409.jpg?v=1542624968)
![Harry Potter a princ dvojí krve Harry Potter a princ dvojí krve](https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg?v=1586439895)
![Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek](https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68044/pycha-a-predsudek-oRl-68044.jpg?v=1594912362)