13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají
Amy Morin
Učiňte velkou životní změnu. Neopakujte stále stejné chyby. Vystupte ze svých stereotypů. Odstartujte lepší budoucnost. Máte sklon si v případě neúspěchu hledat výmluvy? Bojíte se samoty? Když doma něco děláte, pustíte si rádio nebo televizi, abyste nebyli tak sami? Myslíte občas na to, že kdybyste v minulosti něco udělali jinak, byl by teď váš život lepší? Pokud patříte mezi ty, kdo odpoví „ano“ na některou z těchto otázek, pak vězte, že nikdy není pozdě na změnu k lepšímu. Znásobíte-li svou mentální sílu, lépe zvládnete vypjaté situace a budete celkově spokojenější. Zvýšení mentální síly vám pomůže naplno rozvinout potenciál, ať už toužíte být skvělým rodičem, zlepšit fungování v práci anebo sportovní výkonnost. Inspirativní kniha Amy Morinové vychází v jednadvaceti jazycích a k jejímu napsání autorku přiměla osobní zkušenost. Jako psychoterapeutka se setkala se spoustou lidí, kteří navzdory obrovským potížím dokázali uspět. Kniha obsahuje přesvědčivé reálné příběhy propojené nejnovějšími výzkumy z oboru psychologie.... celý text
Přidat komentář
Naprosto se ztotožňuji s názorem uživatelky salamandrina o kousek níže. Knížka není špatná, ale sečtelým a v tématu již déle se pohybujícím čtenářům nedá nic nového. Ač velice čtivě zpracovaná a pro "začátečníky" jistě uživatelsky příjemná, patří k tomu nejjednoduššímu a nejprůměrnějšímu, co jsem v této oblasti četla. Někomu to určitě stačit bude a pomůže mu to, ale pro mě to bylo neustálé opakování naprosto zřejmých věcí - takže jsem asi psychicky silný člověk! Dobře já! :-D
Průměrná motivační kniha. Nejlepší jsou kapitoly o vytrvalosti, o tom, že se nemáme nechat odradit a při neúspěchu se poučit z předchozích chyb.
Kniha je psána velmi srozumitelně a rychle se čte. Je výborná pro lidi, kteří s četbou podobného typu knih teprve začínají. Tomu, kdo už má něco načteno, nic moc nedá.
Během čtení jsem neustále kolísala mezi dvěma názory na tuto knihu. Když už jsem si začala říkat, že to je dobrá motivační kniha, přišel na řadu stav, kdy jsem se jen pobaveně usmála. Každopádně: ta kniha není špatná. Je jen děsně zjednodušená a hodně “americká”. Umím si představit, že lidé, kterým se do ruky poprvé dostala podobná kniha a kteří hledají poprvé nějaký druh pomoci, z ní musí být nadšeni. Spousta hesel, co si dát na ledničku a denně je uctívat. A ty hesla jsou pravdivá. Ale často také nicneříkající viz.silní lidé se nelitují. Nelitujte se. Aha. A jakže se to vlastně dělá? Někdy prostě chybí konkrétnější metody. A zatímco některým lidem je jasné, že příklady lidí, které autorka uvádí, jsou zjednodušené a v reálu za nimi byly měsíce terapie, někomu to jasné být nemusí a může to vést k deziluzi.
Co mě ke konci už fakt mrdalo, byly příklady lidí, kteří byli “silní”. Žena, co navzdory rakovině, si nestěžovala a pomáhala jiným nemocným, chudý chlapec, co několikrát udělal bankrot, aby se z něj stal koláčový magnát...Jako jasně, klobouk dolu, ale stačilo jednou, dík, chápeme.
Nechci se této knížce smát, najde si své čtenáře, kterým pomůže, ale pro mě byla fakt naivně cynicky usměvavá.
Jedna z nejkomplexnějších knih o osobním rozvoji, které jsem dosud četl. Pro zájemce o problematiku osobního rozvoje, ale i pro lidi, kteří se chtějí reálně posunout „někam dál“ je tato kniha ta správná volba.
Super, zaujímavé čítanie. O to viac, keď si ako čitateľ uvedomíte, že v každom bode máte čo zlepšovať. :D Kniha je napísaná zrozumiteľne, nie zložitým štýlom a myslím si, že každý v nej nájde to, čo pri nájdení duševnej odolnosti potrebuje.
Tohle byla moje vůbec 1. kniha z žánru psychologie a jsem opravdu rád, že to byla zrovna tato. Díky ní se mě tento žánr chytl a nepustil. Kdyby moje 1. kniha byla třeba příručka typu: jak... tak bych se nedostal k tomuto skvělému žánru. Díky kniho :). Doporučuji - 100%
Tahle kniha mě oslovila svým názvem, proto jsem si ji v knihovně pujčila, i když jsem v podstatě ani nedoufala, že by mohla být pro mě přínosná. Ale právě naopak. Líbí se mi, jak autorka píše v bodech, ukazuje lidem prvně chyby, kterých se dopouštějí a to zároveň na zapamatování prokládá příběhy lidí. Ukazuje nám návod, jak se chybám vyvarovat, ale zároveň klade důraz na to, že vždy se lze zdokonalit, ale i zhoršit, nebudem-li si mentální sílu udržovat. K závěru autorka píše, že knihu nestačí číst, ale základem je, umět věci vnést do života. V kapitole o nevzdávání se po prvním neúspěchu uvádí příběh o paní, která léta četla knihy o sebezdokonalování, ale neuměla je uplnatnit do praxe, čímž je zde názorně ukázáno, jak má lidská mysl tendence, vracet se do komfortní zóny, s čímž myslím bojuje většina lidí. Na tento problém více ale poukazuje kniha Konec prokrastinace, ve kterém je i přesný návod, jak se naučit odejít z komfortní zóny. Autorka náš odvádí od iracionálního smýšlení a prostřednictvím knihy nám ukazuje, jak si udržet mentální sílu. Člověk si asi musí propojit všechny věci dohromady a stále zkoušet různé způsoby, jak se chyb zbavit a aby zjistil, kde vlastně chyby jsou. Každá kapitolka má něco do sebe aj jistě každý se v nějaké sám pozná.
I přesto, že se mi moc nelíbilo, že se v knize stále omílá "vy jste takový a takový", já rozhodně knihu doporučuji pro lidi, co mají zájem o pozitivní změnu.
Autorovy další knížky
2019 | 13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají |
2015 | 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia |
2020 | 13 věcí, které psychicky silní rodiče nedělají - Jak vychovat sebevědomé děti |
Jak je u knih amerických autorů běžné, je to dost "ukecané", ale zde to není v takové míře, že by ta otravnost byla úplně očividná. Celkově řadím mezi ty užitečnější kousky v rámci žánru.