A neostal ani jeden

A neostal ani jeden
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463959/bmid_a-neostal-ani-jeden-t6U-463959.jpg 5 5937 5937

A neostal ani jeden je azda najslávnejšia kniha kráľovnej detektívky Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná. Majstrovské dielo Agathy Christie. Spectator Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci. Situácia sa dramaticky vyhrotí, keď neznámy hlas z gramofónu každého z nich obviní, že zapríčinil smrť človeka. A tak ako ubúda vojačikov v detskej riekanke, vo vile postupne ubúda hostí, ktorých vraždí chladnokrvný šialenec. Najdesivejšie však je, že vrahom je jeden z nich...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Eicherik
26.09.2021 5 z 5

Klasika nejklasičtější a detektivní libůstka. Velmi se mi líbilo to propojení s dětskou říkankou. Tohle byla moje první Agatha, ale rozhodně ne poslední.
Citace: Deset malých černoušků hostil děda Vševěd,
jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět.

Raddkaa
24.09.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla. Deset malých černoušků jsem četla ke čtenářské výzvě a byla to jedna z nejlepších knih, které jsem si mohla vybrat. Příběh je velice zajímavý a napínavý až do úplného konce. Originální námět a postupně stoupající napětí se mi na knize líbilo nejvíce. Doporučuji všem milovníkům detektivních románů a příznivcům Agathy Christie.

Zuna1990
22.09.2021 5 z 5

Skvelé. Nečudujem sa, prečo je táto kniha považovaná za najlepšiu detektívku. Prvýkrát sa mi stalo, že som netipovala, kto je vrahom. Len som sa nechala viezť dejom až do samého konca. A ten ma odrovnal.

Ilia
19.09.2021

Knížka je naprosto skvělá, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem a až do poslední chvíle netušila, kdo je vrahem, konec mě naprosto překvapil. Mrzí mě ale změna názvu a upravení vydání. Autorka své dílo pojmenovala jako Deset malých černoušků a přijde mi poněkud přehnané a neuctivé k autorce změna názvu. Nevidím v tom nic rasistického, velice mě to mrzí

Nelička
18.09.2021 5 z 5

Moje první setkání s paní ACH a moc mě bavilo! Příběh má spád, napětí, atmosféru, mind-blowing rozuzlení, prostě všechno potřebný. Určitě si přečtu i další knížky...

oliverjunior
17.09.2021 5 z 5

I když čteno už po několikáté, stále si kniha uchovává to nesmírně osobité napětí jako napoprvé.
Zápletka je tak prostá, a přitom tak záhadná a spletitá. Člověk neustále dumá nad pachatelem a jeho motivem. Neustále se objevují nové důkazy a přitom až samotný konec prozradí skutečnost (kterou vám ale nepovím ... možná když tady budete pročítat dost dlouho, narazíte na nějaký spoiler).
Příběh graduje a napětí roste. Atmosféra je hustší než mlha a i když vše vidíte (nebo spíš čtete) tak jasně, nevidíte tak daleko, abyste uhádli skutečnou pravdu. Jeden po druhém pak umírají lidé na ostrově, a vám v tu chvíli přijde, jako byste tam byli s nimi. Slyšíte jejich neustálé hádky, ve vás samotných to vře. Počítáte porcelánové figurky černoušků a odhadujete, kdo bude další. A při tom všem vám na krk dýchá to nelítostné očekávání tragédie, že i vy si v tu chvíli připadáte, jako by na ostrově nebylo jen deset malých černoušků - ale jako kdyby to vy jste byl ten jedenáctý.
A závěr - člověk zůstává v němém úžasu nad rozuzlením celého příběhu a zároveň si klade otázku "Jak to, že mě to nenapadlo už předtím?"

MarqueeMoon
16.09.2021 5 z 5

Povedal som si, že skúsim Agathu Christie, siahol som zrovna po tomto diele, keďže som to nikdy nevidel ani v telke a absolútne som nepoznal zápletku ani nič moc podrobnejšie (iba, že je to o desiatich ľuďoch, ktorí umierajú na ostrove ako muchy, rukou mysteriózneho vraha). Naozaj geniálny príbeh so skutočne neočakávaným rozuzlením. Ono to bolo tak skvelo napísané, že som sa ani poriadne neodvážil tipovať vraha a iba som sa unášal fantastickým príbehom, stránky plynuli lahodne a veľmi rýchlo.
Mám pocit, že moje prvé čitateľské zoznámenie s Agathou Christie ma potenciál byť zároveň tým najlepším :) ak by sa mi niečo od nej páčilo viac, už si fakt neviem predstaviť z akého vesmíru by bol ten príbeh.

lenuskav
12.09.2021 5 z 5

klasika :-)

DomYell
03.09.2021 5 z 5

Moje nejoblibenejsi kniha od ACh. Vzdy jednou za rok, dva, tri... ji otevru a stejne hrave a napnute i znova prectu. A rikam hrave schvalne... Je to vlastne takova hra, chcete-li i reality show a co chvili listuji zpatky na tu rikanku a hadam, jak to bude dal. Genialni

Atanone
25.08.2021 5 z 5

Skoro jsem litovala, že nakonec vyšlo najevo kdo, proč a hlavně jak. Nebýt toho, že jsem poměrně nedávno viděla film, byla bych úplně mimo se svými teoriemi, i když zpětně tam byla jedna fakt solidní nápověda.

Aknel26
23.08.2021 5 z 5

Dokonalost.
Už poněkolikáté jsem měla tu možnost navštívit Černochův ostrov a opět jsem byla pohlcena. Tentokrát jsem si vystačila s vlastní četbou, ale rozhodně doporučuji i audioknihu namluvenou Vladimírem Čechem, to je dokonalost na druhou.

xxtom
20.08.2021 5 z 5

Napínavé čtení, nečekaný konec. Určitě stojí za přečtení.

Manifest blech
13.08.2021 5 z 5

Moje první od Agathy a pecka. Krásně plynule se to čte a ať si myslím, co chci, stejně je to jinak.

StarPopcorn
06.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejznámejší a asi i nejpovedenější kniha od Agathy Cristie. Prvních 40 stran nuda, představování postav a cesta na Černochův ostrov. Ale pak…Zbytek knihy jsem přečetl za jeden večer a nedokázal jsem se odtrhnout, dokud jsem nezjistil, kdo je vrahem. Určit kdo je vrah se mi nepodařilo odhadnout (opět) po celý děj knihy, přičemž to probíhalo asi nějak takto:
Já: „Podle mě je vrahem ten Rogers„
*Rogers je o 30 stran později zabit*
Já: „Dobrá, takže teď to musí být Blore“
*Blore je o 70 stran později zabit*

A tak dále… ;-D

Monika1717
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto skvělá detektivka. Přečteno za jeden den. O vrahovi jsem si myslela, že by to mohl být ten ............., když ho pak našli mrtvého, tak jsem byla v koncích. Knihu jsem potřebovala jsem do výzvy. Od Agathy jsem zatím nic nečetla, jen jsem viděla některé detektivky zfilmované. Knižní výzva mi pomohla k této královně detektivek najít cestu.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Skvěle napsaná detektivka, napínavá s gradujícím dějem. Né, že bych četla mnoho detektivek ale tahle je nejlepší jaká se mi dostala do ruky.

vodovodnice
24.07.2021 5 z 5

Jak je tohle možný??? Ten zvrat na konci, to je naprosto něco ... nového :-) Šmankote tohle je neuvěřitelná, skvělá detektivka... Zažila po delší době knižní extázi.
Po celou dobu nemám páru kdo je vrah, moje tipy postupně nevychází, tak si říkám, že: "tak fajn asi to bude tenhle ***" jenže ten taky padne... Krucipísek to není možné...: "né, tenhle vrah to určitě nebude..." A pak *** Já nemám slov, tahle knížka mne naprosto dostala.
A ten závěr je prostě famózní a NEČEKANÝ.
Musím říct, že co jsem zatím četla všechny detektivky, tak tahle je všechny trumfla.
Nemluvě o dramatickém napětí, který stále stoupá.
Konec mne naprosto překvapil. :-) Tuhle knížku z knihovny nedám :-D .

Vladix
20.07.2021 5 z 5

Perfektní, neuvěřitelná kniha. Agatha Christie je prostě skvělá. Proč mi trvalo tak dlouho začít ji číst?!

adevis
19.07.2021 4 z 5

Tato kniha mi už dva a půl roku ležela jen tak v knihovně (jsem ostuda ostudná). Ale věděla jsem, že ji jednoho dne přečtu. Tak konečně! Má první Agatha Christie a nebylo to vůbec špatné. Při čtení jsem hodně myslela na Nevítaného hosta od Shari Lapeny. Samozřejmě vím, že Agatha napsala knihu už v roce 1939, ale tu Lapenu jsem prostě nemohla dostat z hlavy. Nevadí!
Myslím si, že děj knihy určitě znáte nebo je vám to alespoň podle názvu více než jasné. Takže k tomu vám nic psát nemusím. Na první stránce je říkanka o deseti černoušcích, která vám hned napoví, že se bude v knize umírat. Ve velkým. Kniha je poutavá, rozhodně zaujme a nedá se od ní odtrhnout, protože potřebujete nutně vědět, kdo je vrah. A slibuju vám, že budete překvapení. Já byla. Takže i když nedávám plný počet hvězd jsem spokojená. Jsem spokojená především proto, že jako první Agatha byla právě tahle, určitě to nebyla špatná volba.

Stilinski_xoxo
17.07.2021 5 z 5

Za mě naprostá pecka, od Agathy jsem četla detektivky asi čtyři, takže nemám zase tak velkou možnost srovnávat, ale určitě nejlepší z těch které jsem četla.