A neostal ani jeden

A neostal ani jeden
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463959/bmid_a-neostal-ani-jeden-t6U-463959.jpg 5 5937 5937

A neostal ani jeden je azda najslávnejšia kniha kráľovnej detektívky Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná. Majstrovské dielo Agathy Christie. Spectator Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci. Situácia sa dramaticky vyhrotí, keď neznámy hlas z gramofónu každého z nich obviní, že zapríčinil smrť človeka. A tak ako ubúda vojačikov v detskej riekanke, vo vile postupne ubúda hostí, ktorých vraždí chladnokrvný šialenec. Najdesivejšie však je, že vrahom je jeden z nich...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Emberas
01.05.2021 5 z 5

Krásná detektivka se skvělým nápadem, kdy tajemný vrah v uzavřené společnosti postupně zabíjí jednoho po druhém. Pro milovníky tohoto žánru opravdová lahůdka.

baji42
30.04.2021 5 z 5

Opuštěný ostrov a rafinovaný vrah. Jedna z nejlepších detektivek vůbec. Doporučuji a s radostí dávám pět hvězdiček.

Jaruš7
27.04.2021 5 z 5

Mé hodnocení preciznosti zápletky je v tom, že po filmu, ve kterém ty pochybnosti důvodu byly natolik v rychlém sledu deseti aktérů, neurčité a dokonale minimálně naznačené, že nešlo určit potencionálního pachatele, takže po letech si znovu vzpomínkami projít a nést se dějem - zvukem bylo to pravé.
Od "Královny" mistrovský kus.

Kolik jich bylo a je, dnes, těch neprokázaných v pandemii skrytých, v politice budoucích.
Audiokniha skvělá.

NannyOgg24
26.04.2021 5 z 5

Agatha vždy překvapí. I když jsem knihu již četla, objevila jsem něco, co jsem zapomněla. Tak je to vždy. Skvěle napsaná detektivka, perfektně vykreslené jednotlivé postavy.

Janina2609
26.04.2021 5 z 5

“Musí to být fantastický zločin, něco překvapujícího, naprosto neobvyklého...”
Pro milovníky klasických detektivek povinná četba. Já až takový milovník nejsem, ale knihu - audio skvěle namluvenou p.Čechem-jsem si dokonale užila. Neznala jsem dopředu vraha z žádných předchozích zpracování, což bylo velmi příjemné, ale potvrdila se mi pravda, že všichni okolo mne už dávno vědí, kdo je vrah, jen já pořád netuším. Ani tentokrát jsem do poslední chvíle nevěděla...No, co se dá dělat:))

Mona-Lisa
26.04.2021 5 z 5

Klasická detektivka ze staré školy bez vyšetřovatele s flaškou, popřípadě s vnitřními démony. Na ty teda narazíte, ale pečlivě ukryté uvnitř každého účastníka této partie.
Děj se točí okolo deseti lidí na ostrově, kteří se společně ocitnou odříznutí mimo civilizaci, navzájem se neznají a spojuje je jedno - škraloup z minulosti, za který mají nyní pykat.
Říkanka Deset malých černoušků s posledním veršem "až tam nezbyl žádný", visící v každém pokoji návštěvníků ostrova má svůj temný důvod.
Tuto skutečnost si všichni začnou uvědomovat, až postupně začnou mizet ze scény (čti umírat) a na tobě je odhalit vraha.
A během toho máš čas dumat nad hříchy každého 'černouška' z říkanky. Nad hloubkou jejich viny, absenci pokání a jak jejich arogance svádí k tomu - že jim jejich osud začínáš přát.
Mně hlavně běželo hlavou to, že vrah není jen osoba s nožem v ruce nebo s prstem na spoušti. Ale sprovodit ze světa druhé lze provést miliony způsoby, které můžeme vydávat za náhodu sami před sebou a hlavně před zákonem.
Ale neměl by snad za to být každý potrestán?
To, že jsem díky seriálu znala pachatele, mi vůbec nevzalo potěšení z příběhu, naštěstí. Dosyta jsem si především užívala jiskření mezi postavama, zkoumaní jejich svědomí a to, jak každý jinak zpracovával svůj hřích.
Některé kapitoly/scény budu mít dlouho v hlavě - rekapitulace jejich činů, jejich reakce, následná konfrontace s nimi a obhajoba. A poté smývání krve z vlastních rukou a omlouvání se před sebou samými v soukromí pokoje.
Dostala jsem se k audioverzi knihy namluvené Vladimírem Čechem.
Byla to radost poslouchat, těch 8 hodin uteklo strašně rychle.
Pointa je uspokojující a když zapojíte šedé buňky mozkové, myslím, že máte šanci uhodnout vraha.

Laféeverte
23.04.2021 5 z 5

Je to naprosto skvělá kniha, a to ze dvou důvodů. Za prvé - pátráte nejen po tom, kdo z oněch deseti je vrah, ale také po tom, jak to vlastně bylo u všech hrdinů a jejich minulosti. Za druhé - atmosféra, vzájemné podezírání, strach o život, izolace, nemožnost úniku...a navíc je to celkově dobře vymyšlené s provázaností na onu básničku. Jen v originále je trochu škoda té politické korektnosti, která tenhle nápad dost upozaďuje. Kdyby to autorka věděla, možná by vybrala jinou básničku.

evacerna18
17.04.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která patří k tomu nejlepšímu od Agathy Christie. Doporučuji každému milovníkovi klasických a opravdu kvalitních detektivek :)

kyticka152
11.04.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl napínavý a myslím si, že ne jednomu člověku zamotal hlavu. Byla jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat a rozzuzlení bylo dobře vymyšlené. Celkově si myslím, že motivy vraha byly reálné. Přestože je kniha starší, tak mě moc bavila. DOPOUČUJI k přečtení!

Karolina90
04.04.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Originální, nadčasové. Do poslední chvíle nevíte, kdo to mohl být, protože postupně podezříváte všechny. Kdo ještě nečetl, tak do toho:)

vercas945
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Od Agathy Christie jsem, myslím, přečetla všechno, co u nás vyšlo (hlavně na střední jsem ji hltala) a všechny knihy byly zajímavé. Ale jen u některých si dodnes pamatuji celou hlavní zápletku a pachatele na první dobrou a i mezi těmito knihami Deset malých černoušků vyniká. Viděla jsem i několik filmových zpracování a divadelní hru a mám jen jednu malou výtku, přece jen trošičku radši mám ten divadelní (i některý filmový) konec se dvěma přeživšími, deset mrtvých je na mě moc definitivní..

Pralinka1910
26.03.2021 5 z 5

A. Christie je fenomén a chyběla mi v portfoliu. Černoušci jsou nadčasová záležitost , která se bude číst ještě hodně dlouho.
Příběh je ohromně vymyšlen a do detailu vyšperkován. Svižně ubíhá, asi i díky krátkým kapitolam. I když při čtení netušíte, nakonec je vše naprosto logické a zapadá to do sebe.
A vrah je samozřejmě, jako ve všech detektivkach, psychopat.

archivářka115
26.03.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé ! Nikdy jsem nevěděla, kde zemře teď a kdo potom

ivoiro
26.03.2021 5 z 5

V rámci Výzvy jsem si knihu po několika letech zopakoval. Stálo to za to. Je to hodně "huuustýýý" a děj se řítil závratným tempem vpřed.

Anavi8912
22.03.2021 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha, která drží čtenáře v napětí až do konce.

martineden
22.03.2021 5 z 5

Vynikající záležitost. A opravdu jsem se bála.

Jara.v
14.03.2021 5 z 5

Důmyslně vymyšlený příběh, kde pravý vrah umí skvěle skrýt své úmysly. A skvěle popsané chování obětí, které čekají na smrt. Vědět, že určitě zemřete a přitom jasně uvažovat, abyste se to pokusili zvrátit? Mistrovské dílo Agathy Christie. Tuhle knihu si musí přečíst každý milovník dobrých detektivek.

Pardubák_One
14.03.2021 4 z 5

Zaujímavo napísaná kniha. V prvých kapitolách nás autorka zoznamuje s hlavnými postavami, ktoré sa vydali na Černochov ostrov. Hoci je ich desať, autorka predstavuje každú postavu v samostatnej kapitole, čo sa mi páčilo. Nedochádza potom k zbytočnej "detektívnej" práci ako keď vám autor naservírujeme 10 postáv a o ich úlohe a motívoch sa dozvieme až postupne. Nie raz sa potom stáva, že sa musíme k danej postave vrátiť, aby sme si osviežili pamäť kto je kto. Takto hneď vieme kto má aké motívy prísť na ostrov, a aký je jeho pôvod. Vieme, že to hlavné ale ešte len príde.

Udalosti na ostrove sú podané presvedčivo, pútavo a vy rozmýšľate kto začal na ostrove vraždiť. Je to niekto zo skupiny? Alebo je na ostrove ešte niekto ďalší? A prečo sa na ostrove stretla taká rôznorodá skupina? Čo majú spoločné?

Kniha sa číta veľmi dobre, má spád a stále vás drží v napätí až do prekvapivého konca. Určite vám odporúčam, aby ste siahli po tejto knižke. Verím že sa vám bude páčiť tak ako mne.

x.petulaa
12.03.2021 5 z 5

Agatha prostě nikdy nezklame. A tahle knížka je obzvlášť vydařená, i když tam nebyl můj oblíbenec Hercule Poirot. Spojitost s dětskou říkankou (která mi teda naháněla strach), odříznutý ostrov, gradování vražd a idea "vzít spravedlnost do svých rukou" dodává příběhu až hororovou strukturu. Po celou dobu čtení jsem měla problém vyznat se ve jménech, pořád jsem se musela vracet k jejich popisu a k tomu, co spáchali za zločin, ale to už jsem si u této spisovatelky zvykla. Také jsem měla neustále nutkání přečíst si konec a zjistit, kdo to kruci dělá. Konec knížky mě překvapil, nečekala jsem to, a vlastně mě to trošku popíchlo. Ale i přeš to hodnotím největším počtem hvězdiček a jsem z knížky nadšena.

Katka569
10.03.2021 5 z 5

Skvělá knížka, nelze se od ní odtrhnout.