A neostal ani jeden

A neostal ani jeden
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463959/bmid_a-neostal-ani-jeden-t6U-463959.jpg 5 5912 5912

A neostal ani jeden je azda najslávnejšia kniha kráľovnej detektívky Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná. Majstrovské dielo Agathy Christie. Spectator Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci. Situácia sa dramaticky vyhrotí, keď neznámy hlas z gramofónu každého z nich obviní, že zapríčinil smrť človeka. A tak ako ubúda vojačikov v detskej riekanke, vo vile postupne ubúda hostí, ktorých vraždí chladnokrvný šialenec. Najdesivejšie však je, že vrahom je jeden z nich...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

freejazz
31.07.2023 4 z 5

budem sa považovať za príslušníka šťastnej generácie, ktorá čítala knihy bez politicky korektných úprav, čiže pred hromadným vraždením literatúry.

detektívky nevyhľadávam, to už musí byť niečo extra (Pery Mason, Phill Marlowe). a Agátke som sa dosť úspešne vyhýbal a stále vyhýbam, pretože jej štýl mi veľmi nesedí. ale tento opus som si chcel prečítať ešte predtým, ako sa objaví na obrazovke (a nakoniec ani neviem, či som ho videl:)

takže spolu so Zabudnutou vraždou sú to dva príbehy, ktoré som zvládol. ale radšej si vždy počkám na nejakého (staro)nového Poirota (David Suchet) alebo slečnu Marplovú (Geraldine McKeown). neviem, ako to robia, ale v tomto prípade sú filmy a inscenácie vždy o tri úrovne vyššie ako predloha:)

EEEAAA
30.07.2023 1 z 5

Toto opravdu mohu sledovat jen jako televizní zábavu s krásnými kostými, záběry. Jako kniha utrpení

sajanka
27.07.2023 5 z 5

Vynikající dílo, spisovatelka uměla výborně pracovat s psychologií postav.

petbrab
01.07.2023 5 z 5

Přečteno na jeden zátah za večer.
Excelentní, takový závěr jsem nečekal.
Tohoto podezřelého jsem netipoval ano náhodou.
Někdy si říkám, že Agatha Christie prvně napíše závěr a pak až děj od začátku.

Kira747
20.05.2023 5 z 5

WOW!
Popravde se mi do toho tolik nechtelo ale ted jsem vazne rada, ze jsem si to precetla. Zcela vazne jsem z toho nemela dobry pocit a mela snad i strach? Uz jenom ta cast s gramofonem me usadila. Na zacatku mi delaly problem postavy ale rychle jsem se zorientovala. Jedna z nejlepsich knizek co jsem cetla.

petrarka72
03.05.2023 5 z 5

Pro mne to byl svého času jeden z nejděsivějších případů Agathy Christie. Hrůza, výčitky svědomí a zmar na ostrově a jeden z černoušků hrající si na boha. - Každopádně zkusím nový překlad, jsem zvědavá na dopady hyperkorektnosti na interpretaci Královny detektivek.

lištička123
21.04.2023 5 z 5

Co dodat? Skvělé čtení od skvělé autorky.

Tyna_Pav
17.04.2023 4 z 5

Já jsem asi od legendární Agathy Christie očekávala víc, ale jako dobré to bylo, to bezpochyby. Rozhodně zajímavý a neotřelý námět. Sama jsem se i dost bála.

Lector800
15.04.2023 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, nepochybně předčí obě filmová zpracování, zejména to z roku 1965, které příběh značně mění a končí trapným happy endem.

Agatha68
07.04.2023 5 z 5

Deset malých černoušků, geniální detektivka, jedna z nejlepších knih mé nejoblíbenější spisovatelky.

mataj
31.03.2023 5 z 5

Jelikož jsem knihu četla již podruhé a viděla i televizní zpracování, věděla jsem, jak to všechno dopadne, a tudíž mi chyběl moment překvapení. Nicméně jsem si příběh dokonale užila, tu tíživou a podezíravou atmosféru, myšlenky i snahu přehlušit hlasy svědomí u obviněných a obětech zároveň, ale hlavně do detailu promyšlenou vynikající detektivní zápletku. Agatha je jednou z mých nejoblíbenějších autorek, přečetla jsem již mnoho jejich knih a viděla nespočet zfilmovaných příběhů Poirota i slečny Marplové, a přesto se k nim opět a opět ráda vracím.

Zlatinka.Emilly
30.03.2023 4 z 5

Vzpomínka na Agathu Christie, kterou jsem před lety ráda čítávala. Rozhodně bych nechtěla být návštěvníkem takového ostrova.

Toledo
21.03.2023 3 z 5

Musím jít trochu proti proudu a dat jen 3*. Líbilo se mi spojení s basničkou a také jsem tápala kdo je vrah, ale uchvacena dějem jsem nebyla. Konec byl fajn, skvěle vymyšlené, ale zase, nic z čeho bych si sedla na zadek.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Dovedeno k dokonalosti. Gradace, tíživá atmosféra a strach. Konec brilantní. Tak útlá knížka a přitom nebylo třeba více slov.

denoush
11.03.2023 5 z 5

Velice zajímavý a napínavý děj. Neustále jsem si vsázel na vraha, ale můj tip pokaždé zemřel. Teorii jsem měl správnou jen jsem usvědčil špatného člověka. Rozuzlení bylo skvělé a zůstal jsem s pusou otevřenou když jsem se dozvěděl, kdo byl doopravdy vrah. Na toho člověka bych teda nevsadil. Rozhodně doporučuju.

Karabach
11.03.2023 5 z 5

Nejlepší detektivka všech dob. Přečetl jsem za 1 večer/noc.

StrYke
08.03.2023 4 z 5

Výborná četba. Musím jít však trochu proti proudu a prohlásit, že chování postav mi nepřišlo vždy úplně logické (resp. mi nepřišlo reálné).

Peter74
05.03.2023 5 z 5

Kniha, ktorá právom patrí medzi najvýznamnejšie diela Agathy, a najlepšie detektívky v tomto žánri.

Klobúk dole, pani Agatha Christie.

Pavel83
04.03.2023 4 z 5

Hodně propracované dílo, i kdž má relativně málo stránek, čekáte jak to celé dopadne...

dRaco
03.03.2023 5 z 5

Nesmrtelná klasika, skvěle promyšlená od první stránky až po závěrečný doslov, která i po více než 80 letech nejenže obstojí v přímé konfrontaci s naprosto odlišným moderním pojetím detektivek (co do rozsahu a brutality), ale právě svým zpracováním akcentuje, že méně je často skutečně více.