A pak nezbyl žádný

A pak nezbyl žádný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486333/bmid_a-pak-nezbyl-zadny-SeX-486333.png 5 5927 5927

Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou, dovedené k nepřekonatelnému vrcholu: detektivka Agathy Christie z roku 1939, vydávaná v češtině dosud pod titulem Deset malých černoušků, vychází v novém překladu a s novým názvem. Do moderního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni: desítka přítomných včetně sluhy a kuchařky zde má stanout před tváří spravedlnosti. A ta s nimi účtuje – den co den ubude na stole v jídelně figurka a s ní vyhasne život některého obviněného. Nikdo jiný na ostrově není. Vraždí tedy jeden z nich…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Ryšava
06.07.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Agatha Christie je královnou detektivek a nedivím se, že tahle kniha je její nejlepší. poslouchala jsem ji a skoro jsem ani nedýchala, jak se napětí stupňovalo. Všem doporučuji si knihu přečíst, lepší detektivku jsem nečetla

vladka321
05.07.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Perfektní rozklíčování. Skvěle popsané charaktery postav. Jako vždy dokonale dokonalá Agátha Christie.

Katulinka69
02.07.2021 3 z 5

Agatha

Edona
27.06.2021 5 z 5

Výborná detektivka. I přes větší množství postav jsem se po chvíli orientovala. Děj graduje a vy prostě čtete, protože chcete zjistit, jak to bude dál. A veršovaná říkanka o černoušcích je dnes už dá se říci kultovní záležitostí. Doporučuji.

zuzu8480
13.06.2021 5 z 5

Agatha je prostě Agatha. Tu nejde nemilovat.

99jana99
11.06.2021 5 z 5

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

Lu200
08.06.2021 5 z 5

Skvěle napsané. Líbily se mi drobné náznaky a indicie v průběhu. Klaním se před autorčinou obrovskou představivostí a promýšlením detailů.
Čtenář samozřejmě nic netuší, až do poslední kapitoly, kdy se dozví, jak to vše bylo.
Velmi napínavé, i když nezvykle moc mrtvol na Agathu v jedné knize:-).

Pavlína197
07.06.2021 5 z 5

Geniální detektivka.

uminaa
06.06.2021 5 z 5

Agatha Christie je jednoducho fenomén - neuveriteľná predstavivosť a dar slova, ktoré dokázala spojiť a preniesť na papier.
Keby som mohla, dám 10*
A vlastne aj dávam ********** ;)

katka.oo
06.06.2021 5 z 5

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.

Lucka12345
02.06.2021 5 z 5

Asi po první půlce knihy už jsem se nemohla ani hýbat-byla jsem tak začtená a hlavně napjatá. Sama jsem si připadala jako jeden z černoušků a měla jsem strach. Knihu i autorku jsem si zamilovala a můžu jen doporučit.

Ema22
29.05.2021 4 z 5

Agathu jsme hltala kolem své dvacítky. Dnes, když jsem mnoho jejích knih viděla zfilmovaných a příběhy znám, mě některé pasáže trochu nudí (proto o jednu hvězdičku méně). Deset malých černoušků je vymyšleno geniálně, falešná motivace, napětí a závěrečné přiznání. Musela být geniální.

Haloon
28.05.2021 5 z 5

Úžasná knížka o vině a spravedlnosti. Nevím co napsat, hovořit by se o ní dalo celé hodiny a stále by bylo o čem. Skryté symboliky je v knize vskutku požehnaně. Čtenáře nenechává na pochybách, že má před sebou promyšlené dílo od nesmírně talentované autorky.
Napětí je až hmatatelné. Se zatajeným dechem nezbývá, než listovat vstříc dalším veršům říkanky. Čas letí jako o závod a černoušků rychle ubívá.

ANDY28
26.05.2021 5 z 5

Agátu nemám ráda. Nebýt výzvy, nevezmu její knížku ani do ruky, natož ji číst. Měním názor, smekám a souhlasím s tím, že je to královna detektivek. Brilantní mozek.

betička
25.05.2021 5 z 5

Krásná klasická detektivka od paní spisovatelky, kde se člověk nechá krásně unášet na vlnách vyprávění.
Opět je tu velmi pěkně popsáno jak moc člověka ovlivní psychika, jeho svědomí a ti kteří toho umí mistrně využít a pak s druhými manipulovat, těm pak už stačí jen naznačit a události se ubírají tím směrem jakým je třeba ...

Krukron
22.05.2021 5 z 5

Taková lehká detektivka. Líbí se mi hlavně styl, kterým je napsaná. Až jsem se vlastně divil, že je to docela pohodové čtení, i když tam jde o vraždy. Nevím, proč mi to tak připadalo. Je to něco, co můžete číst i před spaním a nemusíte se bát, že se Vám o tom bude v noci zdát. Zkrátka je to detektivka, která neděsí, ale čte se výborně. Jako kdybyste si pustili nějaký seriál s Herculem Poirotem :D

Renatka11
08.05.2021 4 z 5

Skvělé čtení! Noblesní, napínavé, nepředvídatelné, chytré. Ráda bych dala 5 hvězd, ale zas až tolik se mě to nedotklo. Přestože černoušci byli teprve mou první knížkou od Agathy Christie, za což se trochu stydím, je jasné, že byla výborná vypravěčka. Jen, detektivky nejsou úplně můj šálek čaje, takže ani další Agathu v nejbližší době neplánuju.

Knihomolka223
07.05.2021 5 z 5

Opravdu napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších knih od této autorky.

Alizon
06.05.2021 5 z 5

Naprostá klasika od královny detektivek. Četla jsem ji minimalne třikrát a i když jsem už znala zápletku, celé je to napsáno tak bravurně, že se čtenář ani chvíli nenudí. Geniální, napínavé a mistrně zpracované.

Kacatko86
01.05.2021 5 z 5

Útlá knížka, ale takové akce. Při odhadu, kdo je vrah se jazýčky vah přelévaly z jedné postavy na druhou. Nakonec jsem byla stejně úplně mimo. Bylo to moje první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední.