A pak nezbyl žádný

A pak nezbyl žádný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486333/bmid_a-pak-nezbyl-zadny-SeX-486333.png 5 5927 5927

Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou, dovedené k nepřekonatelnému vrcholu: detektivka Agathy Christie z roku 1939, vydávaná v češtině dosud pod titulem Deset malých černoušků, vychází v novém překladu a s novým názvem. Do moderního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni: desítka přítomných včetně sluhy a kuchařky zde má stanout před tváří spravedlnosti. A ta s nimi účtuje – den co den ubude na stole v jídelně figurka a s ní vyhasne život některého obviněného. Nikdo jiný na ostrově není. Vraždí tedy jeden z nich…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Maevie
10.03.2021 5 z 5

Agatha Christie je nepřekonatelná spisovatelka detektivek a Deset malých černoušků je oprávněně zařazováno mezi světovou klasiku. Skvělá zápletka vám roztočí v mozku všechna kolečka, nutí vás neustále číst dále, být v pozoru a hádat, nejenom kdo je vrah, ale také kdo bude další obětí. Knížka je literární chuťovka, ve které atmosféra houstne, napětí graduje, úzkost pohlcuje jednoho návštěvníka ostrova za druhým a pravdu se čtenář dozvídá na posledních stránkách.

Štěpničák
08.03.2021 5 z 5

První kniha od Agáty a hned taková bomba. Příběh vás naprosto pohltí a vyplivne až na konci se spoustou otazníků. Poctivá detektivka připomínající staré dobré Sherlokovky.

Netopyr07
08.03.2021 5 z 5

Již po x-té "přečteno" ušima. V podání Vladimíra Čecha je to těžko překonatelné. Mohu to poslouchat pořád dokola.

Elinka1234
07.03.2021 5 z 5

Je to super knížka a hrozně dobře se mi četla. Určitě doporučuji. ❤️❤️

Macek1978
28.02.2021 5 z 5

Tak to bylo super! Skvěle jsem se bavil! Kdysi jsem viděl film, ale stejně jsem se nechal nachytat. Nikdy nějak nebyla příležitost si tuhle klasiku přečíst až teď v době coronavirové a rozhodně nelituji!

Macek1978
28.02.2021 5 z 5

alice9642
27.02.2021 5 z 5

Kdybych mohla dát víc hvězdiček, tak bych to udělala. Naprosto geniální kniha. Od počátku jsem nevěděla, kdo to byl, pokud jsem si myslela, že to vím, tak mi to autorka okamžitě vyvrátila. Musím říct, že jsem se občas i bála a byla jsem jako na trní až do úplného konce. Všem vřele doporučuji.

certik003
26.02.2021 4 z 5

Agátu moc nemusím, tuhle knížku jsem četla kdysi hodně dávno a jediné co si z ní pamatovala, bylo to, že se mi strašně líbila. Když se teď o knížce začalo víc mluvit v souvislosti se změnou názvu, rozhodla jsem se ji přečíst znovu. Opět jsem byla spokojená. Je fakt, že ten začátek není zrovna záživný a než jsem se zorientovala, kdo je kdo, mi taky trochu trvalo, ale pak už jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Nevím jak tehdy, ale tentokrát jsem pravdu odhalila jenom hodně částečně, a jsem zvědavá, pokud budu knížku zase za 20 let číst znovu, jestli tentokrát pachatele odhalím. Myslím ale, že je to nemožné.

Vakalik
24.02.2021 5 z 5

První kniha od Agathy Christie, co jsem četla. Pasovala mi totiž do Čtenářské výzvy a jelikož nemám detektivky ráda, asi bych se k autorce jinak ani nedostala. Ale bylo to napínavé. Ačkoliv je nám hned na začátku naservírováno mnoho postav, vůbec jsem se v nich neztrácela. Do poslední chvíle člověk neví, co a jak se vlastně stalo. Byla jsem vyústěním překvapená a nejspíš si přečtu od Agathy něco dalšího.

Christeene
23.02.2021 5 z 5

Cloveku se chce napsat, ze kniha je az hrava. Hraje a vodi vas za nos az do uplneho konce.

tamdr
17.02.2021 4 z 5

čtivá a napínavá kniha

annettka1098
17.02.2021 5 z 5

Kniha má něco málo přes 200 stran a na sálodlouhé popisy není prostor. Přesto dokázala autorka postavy dostatečné charakterizovat a o napětí není nouze. Můj tip na vraha se měnil skoro s každou přečtenou stranou a stejně jsem se netrefila. Během čtení mě pobavilo, když jsem si uvědomila svou myšlenku "Kdyby tam byl Poirot, tak by tolik mrtvých nebylo, ten už by to vyřešil."

morienhithwen
15.02.2021 5 z 5

Je to trošku dobově zatížené, ale jinak to poskytuje skvělý základ pro kompletně psychotický zážitek.

knihomolkajanca
10.02.2021 4 z 5

O tomto kousku jsem slýchala ze všech stran a to pouze v superlativech. Co fandové černoušků vychvalovali nejčastěji, byla nepředvídatelnost, která mě navnadila asi nejvíce. Přestože tedy nejsem zrovna člověk, který by se v detektivkách nějak vyžíval, řekla jsem si, že tuto knihu prostře musím přečíst.
A jsem moc ráda, že jsem tak udělala. Přestože nehodnotím pěti hvězdami, i tak se mi tohle svižné počtení moc líbilo. Z počátku jsem měla trochu problém si postavy zapamatovat (ale přisuzuji to hlavně čtení v době, kdy jsem byla opravdu velmi unavená a dvakrát se mi podařilo usnout). Takže jsem si pak pro jistotu udělala poznámky se jmény a povoláním jednotlivých aktérů, aby se mi to nepletlo. Netrvalo dlouho a děj nabral spád. Nenápadný začátek, ale krátké kapitoly, takže stránky ubíhaly rychle. A tak jsem zkoušela hádat, kdo by mohl být vrahem. Můj tip vydržel až téměř k samému závěru, už jsem si pomalu začínala myslet, že jsem to prokoukla. Ale ono ne, přeci jen mi tam na konci něco nesedělo. To jsem ale nečekala, co přinesou až úplně poslední stránky knihy. Vraha jsem tedy neodhalila, a o to více jsem potěšena. Agatha to prostě uměla. Jsem ráda, že tedy Deset malých černoušků mohu řadit do přečtených a dokonce se mi trochu nečekaně kniha nakonec hodila i do výzvy (kniha, ve které hraje důležitou roli dopis).

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Moja obľúbená, veľmi pútavé, krátke kapitoly, super záver. Nie nadarmo jedna z najpopulárnejších.

Kiu
05.02.2021 4 z 5

Zvolila jsem si audio knihu a jsem za to velmi ráda. Některé kapitoly jsem si musela pustit dvakrát, abych si udělala pořádek v postavách, to mi však příliš nevadilo. Celý příběh postupně nabývá na napětí a houstnoucí atmosféře. Koncem jsem byla velmi překvapena, ale to už tak u příběhů A. Christie bývá.

Deia
04.02.2021 5 z 5

Spočiatku som mala trochu obavy, že sa v tej zmäti mien úplne nevyznám a aj niekoľkokrát som musela listovať naspäť, aby som si overila kto je kto, ale rýchlo som si jednotlivé postavy zapamätala (a navyše niektoré tam naozaj dlho nepobudnú). Tiež som sa bála toho, že kniha je celkom krátka a že dej bude príliš zhustený, ale vôbec, kniha je skutočne prepracovaná (čo iné čakať od Agathy). Príbeh je úžasne premyslený, celý čas som bola v napätí, kto ďalší zomrie a kto z nich je vlastne vrah (tipovala som nesprávne). Atmosféra knihy je naozaj pochmúrna, už len tá predstava, že je človek uväznený na ostrove a v podstate čaká na smrť... no nechcela by som byť na mieste postáv. Knihu som v podstate prečítala na jeden záťah, naozaj sa nedalo prestať. Ku koncu to ešte k tomu chvíľu vyzeralo, že sa ani nedozvieme, čo sa tam skutočne stalo :D.

simona g.
30.01.2021 4 z 5

Tak já vám nevím. Četlo se to dobře, místy napínavé, děj frčel, ALE... místy nuda a konec, za mne, tak nějak rychlý a horkou jehlou. Aspoň mi to tak přišlo.

666Jitka
29.01.2021 4 z 5

Velmi dobře prokombinovaný příběh se stoupajícím napětím a touhou konečně zjistit, jak to celé vlastně je - přesně to, co Agatha perfektně umí pro své čtenáře připravit. Stále - i po těch letech - jsou její detektivky dobrý čtenářský zážitek.

EvikU.
25.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha má právem takové vysoké hodnocení. Opravdu moc se mi kniha líbila. Čtivá, propracovaná, na začátku na mě dost postav, ale brzy jsem se orientovala.

Zajímavé je, že vraha jsem tipovala správně, ale poté mě to zmátlo. Že by hrál svojí smrt když tam byl doktor bylo promyšlené....

Atmosféra houstla a nechtěla bych být na jejich místě ani náhodou. A nejzajímavější je i to, že nakonec zabije i sebe. A tak důmyslně, aby to vypadalo jako vražda.

Veršovaná říkanka už je jen takový bonus za který autorce tleskám. Povedená detektivka a moc všem doporučuju. I když asi čtenářů, co ji ještě nečetlo moc nebude.