A pak nezbyl žádný

A pak nezbyl žádný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486333/bmid_a-pak-nezbyl-zadny-SeX-486333.png 5 5927 5927

Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou, dovedené k nepřekonatelnému vrcholu: detektivka Agathy Christie z roku 1939, vydávaná v češtině dosud pod titulem Deset malých černoušků, vychází v novém překladu a s novým názvem. Do moderního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni: desítka přítomných včetně sluhy a kuchařky zde má stanout před tváří spravedlnosti. A ta s nimi účtuje – den co den ubude na stole v jídelně figurka a s ní vyhasne život některého obviněného. Nikdo jiný na ostrově není. Vraždí tedy jeden z nich…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

LiberX
23.01.2021 3 z 5

Snad mi fanoušci Agathy Christie prominou, ale její nejslavnější dílo má k pomyslnému vrcholu detektivek asi tak blízko, jako Leoš Mareš ke Zlatému slavíku.

Kniha má skvělý nápad, minimum napětí, na můj vkus příliš jednoduchý a přímočarý styl vyprávění a rozuzlení, které vyvolává přibližně stejné emoce, jako Miloslav Rozner v roli poslance parlamentu České republiky.

Monike
21.01.2021 5 z 5

Agatka opet nezklamala. Radost cist!

Jenny46
19.01.2021 5 z 5

Královna detektivek - super čtení, oblíbená...

pip11
18.01.2021 4 z 5

Velmi dobře promyšlený příběh. Stoupající napětí, každý podezírá každého… Není to ale moje top kniha, postrádala jsem Hercula Poirota nebo sl. Marpleovou.

amaenium
17.01.2021 4 z 5

Moje první Agatha Christie. Nečtu moc detektivky, ale díky výzvě jsem po ní konečně šáhla a v naprosto splnila očekávání. Kniha mě hned vtáhla, na knihu jsem se během nečtení těšila a neustále jsem přemýšlela a snažila se záhadu vyřešit. Avšak nepodařilo se a autorka překvapila. Rozhodně si dám další knihy od autorky.

Madla81
16.01.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji už jako dítě a až dodnes si pamatuju, jak mě strhla napínavá atmosféra a svkělé vykreslení postav. Ano, už ve čtrtnácti mi bylo bylo v polovině jasné, kdo je na tajemném ostrově vrahem, ale nijak mi toto odhalení neubralo čtenářský zážitek. Spolu se Zelenou mílí od Stephena Kinga je to jedna z mých srdcovek, k nimž se ohromně ráda vracím. Mám doma ještě staré vydání z roku 1988 s úžasnou obálkou, kterou nakreslil Adolf Born.

Lubošovo
13.01.2021 5 z 5

Jedna z nejpromyšlenějších detektivek všech dob!

vonMalik
10.01.2021 5 z 5

Normálně na detektivky moc nejsem. Tuhle jsem začala číst do čtenářské výzvy a teda, paráda! Hltala jsem každé slovo, hledala volné chvilky, abych mohla jít číst a během 3 dnů měla přečteno. Asi to není moje poslední kniha od autorky!

Olga980
09.01.2021 5 z 5

Detektivky nečtu, ale tato mne chytla a moc mě bavila. Super, rozluštění mě překvapilo.

anez66
08.01.2021 5 z 5

Nejlepší detektivka, co jsem četla. Pořád jsem se na to snažila přijít, ale nebylo to možné. Hltala jsem každé slovo.

ienda.spk
06.01.2021 5 z 5

Mistrovské dílo! Každý, kdo má rád detektivní žánr, musí tohle přečíst a ocenit. Uzavřený ostrov, deset lidí, napjatá atmosféra. Bude se vraždit a to hodně. Agatha Christie je zárukou té nejvyšší kvality.

hs777
06.01.2021 5 z 5

Léty prověřená excelentní detektivka, a i když člověk zná, stejně je napnutý jako kšandy.

Standa24
05.01.2021 5 z 5

Nestárnoucí klasika, která se čte jedním dechem od začátku až do konce :)

kh1989
04.01.2021 5 z 5

Fantastická kniha. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Dlouho jsem nečetla, tak výbornou detektivku. Klobouk dolů Agatho.

Piškotek_123
03.01.2021 5 z 5

Jedním slovem PERFEKTNÍ!

Adellll
02.01.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. I když se pokládám za docela úspěšného "detektiva" při zjišťování viníka, tady jsou většinu knihy neměla ani páru:D. Nemohla jsem se od ní doslova ani na chvíli odtrhnout. Paráda!

josef2900
30.12.2020 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší kniha od autorky a asi nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četl

Starmoon
28.12.2020 5 z 5

Úžasný námet a nemenej úžasné spracovanie. Aj pri opakovanom čítaní skvelý (možno aj lepší) zážitok. Na tento knižný ostrov určite poputujem ešte nejedenkrát.

Maku.17
26.12.2020 5 z 5

Nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četla. Paní Christie mě na ni navnadila ve své autobiografii, která je mimochodem také dost poutavá! Spisovatelka zde tvrdí, že na tuto knihu je nejvíce pyšná. Tak mi to nedalo a musela jsem ji přečíst a jsem z ní nadšená. Byla jsem i na hře v KV, konec má tato hra jiný, ale byl to příjemný kulturní zážitek.

Verunka926
20.12.2020 3 z 5

i přes to, že detektivky úplně nemusím, můžu říct, že mě příběh bavil a vraha jsem do poslední stránky neodhadla.