Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7482 7482

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista, 1988

kercah
24.08.2017 5 z 5

Není divu, že tato kniha je přirovnávána k Malému princi. Příběh o životní pouti s hezkými ilustracemi, který Vás nenechá knihu odložit. V knize je spousta mouder s kterými musí souhlasit snad každý. Je to kniha, která se určitě dá číst pořád dokola, tak aby se člověk zase a znovu mohl pozastavit a zapřemýšlet.

Eloorka
23.08.2017 5 z 5

Moc krásná kniha. Líbila se mi její moudrost, styl jakým je napsaná a proto se jdu vrhnout na další knihy od tohoto autora :)

LaCucaracha
19.08.2017 1 z 5

Coelho je grafoman a mně se jeho knihy nelíbí. (Resp. dvě mi na zkoušku stačily.) To, že je příběh původně součástí Tisíce a jedné noci, to by mi vůbec nevadilo. Problém je v tom, že Coelho chtěl napsat knihu (prostě grafoman, asi potřebuje vydělávat), takže jednoduchý příběh rozmělnil do celé knížky. Coelho se snaží budit dojem oduševnělého autora s filosofickým vhledem, využívá mystiku, jenže mu z toho nakonec vyleze škvár s nevalnou úrovní. Ve srovnání s ním vychází se vztyčenou hlavou Borges, kterému na tentýž příběh stačily dvě strany, přičemž výsledek je mnohem mnohem lepší.

vendysantos
17.08.2017 5 z 5

Tato kniha mě hodně bavila. Je plná zajímavých úvah a myšlenek. V něčem mi připomíná Malého prince, také je to taková pohádka, kterou však děti nepochopí. :)

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

hvozdik
15.08.2017 1 z 5

Na Alchymistovi mě mrzí, že příběh je natvrdo přepsaný z Tisíce a jedné noci. Coelho verzi beru jen jako takovou čtivou parafrázi. Kdyby ho skutečně vymyslel, neváhám dát 5 hvězdiček.

essterkaa
14.08.2017 3 z 5

Duše světa, osobní příběh, všemožná znamení... Do jisté míry inspirující, ale v takovémto měřítku velmi prazvláštní.

Percabethka
07.08.2017 3 z 5

V Alchymistovi bylo hrozně moc zajímavých myšlenek, přestože většina z nich není nic objevného. S některými jsem souhlasila, jiné mi připadaly jako blbosti, ale kdo ví... Celkově jsem z něj taková trošku zmatená, asi jsem čekala něco víc - od příběhu, stylistiky, pokladu a vůbec. To samé platí pro závěr: Někdy máme to, co hledáme, přímo před sebou, a ani o tom nevíme... Ano, souhlasím. Jen už to bylo řečeno tolikrát, že okopírovat tuhle myšlenku a udělat z ní pointu svého díla, aniž bychom k tomu přidali nějaký svůj vlastní nápad, není úplně závěr, který bych od tak známé knihy čekala.

knihožrout
31.07.2017 5 z 5

Je jednoduché na Coelha dštíti síru - ale je důležité si uvědomit, kdy Alchymista vyšel. Že byl jako zjevení. Byl zkrátka první. Myslím v masové povědomí. "Vesmír se spojí..." - za to vděčíme Alchymistovi. Pět hvězd za tohle všechno a nepochopení, kterým je zasypávaná.

iveta.vaisova
23.07.2017 5 z 5

Santiago absolvoval dalekou cestu. A nemyslím tím tu z andaluských pastvin k egyptským pyramidám. Myslím tím cestu, kterou by si měl projít každý člověk - cestu vlastního sebepoznání. I na jejím konci se skrývá poklad.

galadrielin
17.07.2017 2 z 5

Měla jsem se mít na pozoru, když mi Alchymistu vehementně doporučovali ti, kteří knihu nevezmou do ruky za celý rok. Anotace mě ale zaujala, tak jsem to zkusila. A zklamala se. Možná, kdybych tu knihu četla o 10 let dřív, možná, kdybych nebyla založením spíše pesimista, možná, kdyby nebyla hlavní myšlenka knihy jasná už od začátku. Je mi líto, za mě je to jedna z nejpřeceňovanějších knih vůbec. Pokud někomu ukázala cestu, tak fajn, mě jen naučila vyhýbat se jejímu autorovi. Což je možná škoda, třeba napsal i nějakou dobrou knihu.

Vladus9
16.07.2017 5 z 5

To, po cem se tak honime, casto lezi primo u nasich nohou. Ale musime urazit poradny kus cesty, abychom to zjistili.

meluzena
14.07.2017 5 z 5

Poutavý příběh o tom, že nejhorší ze všeho je neudělat nic.

Vlastně je to tak trochu pohádka Poklad na mostě - v noci se vám zdá, že na tom a tom místě najdete poklad, tak tam ráno jdete a nic nenajdete. Ale vlastně tam najdete daleko větší poklad - informaci, že ten SKUTEČNÝ poklad - ať už realný nebo metaforický - máte doma. (Což byste se ovšem nedozvěděli, kdybyste se kvůli tomu nevydali na tu dlouhou cestu...)

A možná ten „skutečný poklad doma“ znamená, že během té cesty zažijete tolik věcí, že dojdete k tomu, že Všude dobře, doma nejlíp - zkusíte si kdeco, takže už nemáte potřebu se někam štrachat a za něčím se honit.

sarahmoon
10.07.2017 5 z 5

Myslím si, že kniha má co dát.
Každému jinak... ale přesto...

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Tak tato kniha neměla chybu. Četla se sama.

Chochi26
09.07.2017 4 z 5

Pěkná kniha, která ukrývá mnoho pravd... Po přečtení si člověk uvědomí, co všechno vidí zkresleně, jaké má a může mít schopnosti, jak využít všechen čas a jak nahlížet na život. Konec byl pro mě nejméně zaživný, ale úplný závěr nádherný a jistě překvapivý.

Mony99
08.07.2017 5 z 5

Lidé se nebojí neznáma. Každý člověk je schopen dosáhnout všeho, co chce a co potřebuje. Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha přečtená jedním dechem. Nečekaný konec, tedy alespoň já jsem ho absolutně nepředpokládala. Hold občas hledáme všude v okolí a zapomínáme, že vše co potřebujeme je uvnitř nás.

1spb2007
27.06.2017 5 z 5

Tahle kniha je úžasná a dokáže ve čtenáři probudit vztah k duchovnu. Uvědomila jsem si, že naše víra a vytrvalost k nám přitahují to, po čem toužíme. Je to navíc velmi optimistická kniha.

Šavl
16.06.2017 5 z 5

velmi zajímavá kniha a u četby jsem byl mile překvapen :)

japan25
15.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě tak bavila že jsem po dobu čtení téměř nespal.
Rozhodně doporučuji těm kdo mají rádi knihy, které jsou těžší na pochopení.
Já jsem knihu pochopil a proto dávám vyšší hodnocení, než ti kdo ji nepochopí