Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

hermiona12
30.01.2020 5 z 5

Tahle kniha patří mezi ty od kterých nemůžete odtrhnout oči.
The best

Bookmandy
11.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až po zhlédnutí filmu a nelituju toho. Bylo to super a ikdyž jsem předem věděla děj, stejně jsem nedočkavě otáčela další stránky. Už se těším na další díl!♡

Bakana
03.01.2020 5 z 5

Z celé trilogie je toto jediná dobrá, v podstatě skoro výjimečná kniha. Neotřelý nápad, člověk je vtažen do děje a do popsaného krutého světa. Až na některé úseky později během her má kniha skvělý spád a je napínavá. A přestože je od začátku jasné, že minimálně Katniss přežije, poslouchala jsem ji jako audioknihu jedním dechem. Konec při dobré vůli možná působí jako otevřený, ale přesto mám pocit, že autorka knihu zamýšlela jen jako jednu jedinou a až její úspěch ji donutil psát pokračování. Škoda.

Lady.Lucrezia
02.01.2020 5 z 5

Po knize sahám až pár let od filmu, ale to rozhodně nevadí. Kniha je téměř dokonalý scénář filmu, a v zásadě jen o něco málo prohlubuje děj. Kdo viděl, tomu před očima zajisté vystoupí některé scény. Domnívám se, že autorka poněkud vykradla námět z pera Takami Kōshun a jen ho upravila do modernější verze. Příběh je živý, svižný, čtenář nepotká moc hluchých míst. Jako výhodu vnímám to, že příběh Hunger Games nabízí mnoho podnětů k zamyšlení, ale současně jsou podávány čtenářům velmi nenuceně.

Update po dočtení celé trilogie: Tato část je nejlépe napsaná, nejlepší z celé trilogie celkově. Spád u následujících knih upadá, přibývá hluchých míst, příběh je zkoprnělý - je vidět, že autorka původně zamýšlela jednu knihu. Škoda, že u toho nezůstala.

adela20
01.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě toho, že jsem viděla film a musím říct, že kniha se mi líbila mnohem více. Ráda s k ní vrátím.

Dycko
01.01.2020 5 z 5

Příběh ve mě zanechal zvláštní pocit. Jak společnost ve strachu přemýšlí a každý rok obětuje děti pro život ostatních... Kniha samotná se čte pěkně, svižně, nemohla jsem se odtrhnout.

Mirin1349
10.12.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a musím přiznat, že snad poprvé v životě se nemohu rozhodnout, jestli je lepší film nebo kniha. Z filmu jsem byla nadšená a stejně tak i z knihy. Příběhu není co vytknout, četba ubíhá svižně, nebylo tam hluchých míst a začetla jsem se prakticky okamžitě. Ani mi nevadilo, že závěr pro mě nebyl překvapením, nechala jsem se ráda pohltit příběhem znovu. Je tam i hezká paralela s dnešním světem. Je to prostě naše přirozenost se tak trochu vyžívat v násilí, i když se tomu někdo zarputile brání a nepřiznal by to ani náhodou. Ráda se pustím do pokračování.

Samuel7
10.12.2019 5 z 5

Nenechte se zmást jednoduchým jazykem, tato kniha v sobě skrývá opravdu velkou hloubku. Traumatizované děti, utlačovaná společnost, kterou zvrácený Kapitol nechává schválně hladovět, a každoročně se vyžívá ve zrůdných hrách, kde si privilegovaní občané Kapitolu snad vůbec neuvědomují, že jde o reálné děti. Jak Katniss v románu vypozorovala, když o hrách mluví, zmiňují jen to, jak se ONI cítili, co zrovna ONI dělali apod., nikdy se nevžijí do perspektivy dětí poslaných do arény na smrt. Kniha nabízí opravdu zajímavý pohled na způsob fungování a myšlení různých společenských vrstev a je velmi psychologicky komplexní a následky prožitých hrůz jsou vykresleny velmi realisticky. Vždy mi přišlo divné, že většina fiktivních hrdinů prožívá nepředstavitelné hrůzy, ale na konci se vše vrací do starých dobrých kolejí, přitom v reálném světě by je jistě tyto traumatické zážitky výrazně poznamenaly. Jedna z nejčtivějších knih, které jsem kdy četl, a přitom plná závažných sociopolitických a psychologických otázek.

Samuel7
10.12.2019 5 z 5

Nenechte se zmást jednoduchým jazykem, tato kniha v sobě skrývá opravdu velkou hloubku. Traumatizované děti, utlačovaná společnost, kterou zvrácený Kapitol nechává schválně hladovět, a každoročně se vyžívá ve zrůdných hrách, kde se privilegovaní občané Kapitolu snad vůbec neuvědomují, že jde o reálné děti. Jak Katniss v románu vypozorovala, když o hrách mluví, zmiňují jen to, jak se ONI cítili, co zrovna ONI dělali apod., nikdy se nevžijí do perspektivy dětí poslaných do arény na smrt. Kniha nabízí opravdu zajímavý pohled na způsob fungování a myšlení různých společenských vrstev a je velmi psychologicky komplexní a následky prožitých hrůz jsou vykresleny velmi realisticky. Vždy mi přišlo divné, že většina fiktivních hrdinů prožívá nepředstavitelné hrůzy, ale na konci se vše vrací do starých dobrých kolejí, přitom v reálném světě by je jistě tyto traumatické zážitky výrazně poznamenaly. Jedna z nejčtivějších knih, které jsem kdy četl, a přitom plná závažných sociopolitických a psychologických otázek.

bekule
25.11.2019 5 z 5

4,5
Tak trochu váhám mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami. Film jsem neviděla a ani moc netušila co mám od knihy očekávat, jen mě trošku odrazovalo že v knihovně mají všechny díly pouze v oddělení pro děti. Drsné, napínavé čtení které vás nepustí a musíte pokračovat dál a dál, ale ....... pro mě stále zůstává ten podivný pocit - co je to za zvrhlou společnost která si zbaběle rok co rok nechává dobrovolně zabíjet vlastní děti, jen aby ostatní mohli žít v klidu a bezpečí. To je přeci pitomost že by se za ty roky nevzbouřili. Náš český Naslouchač byl pro mě mnohem větší zážitek, jedinečný, nezapomenutelný....., podobně i Silo mě zasáhlo víc. Ale jo nakonec dám plný počet, už dávno nejsem cílová skupina pro kterou je kniha určena takže zamhouřím jedno oko.

RMarkéta
13.11.2019 5 z 5

Nejdříve jsem shlédla filmové zpracování a pak zjistila, že existuje i kniha. Z čiré zvědavosti jsem po ní sáhla. Pak si doukopila i další dvě pokračování. Jde o jednoduchý příběh zabalený do originálního kabátu. Čte se velmi lehce a rychle. V podstatě jsem se začetla, ani nevěděla jak a najednou byl konec. Jako nějaké mávnutí kouzelného proutku. S Katnis se dá snadno ztotožnit. Je to sympatická, empatická a upřímná postava. Příběh mě hodně bavil.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Na poli dystopií je to klasika. Je to akční, je to napívané, je to krvavé, smysluplné... Dejte tomu šanci.

Hanča75
01.11.2019

Knihu jsem četla až po tom, co jsem viděla film, ale i tak mě bavila.

Lucka1355
31.10.2019 4 z 5

Na knihu Hunger games jsem přišla díky, zfilmovanému zpracování. Ihned jsem se do filmu zamilovala a proto jsem se rozhodla že si musím pořídit a přečíst knížku. Kniha byla taky skvělá, ale film se mi zdál o trošku lepší. Nic méně příběh mě hodně pohltil jelikož je velmi originální a zajímavý, a nějakou dobu jsem nemohla myslet na nic jiného. I hlavní postavy Katniss a Peetu jsem si úplně oblíbila.

nikiss76
12.10.2019 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmového zpracování a i když jsem věděla co mě čeká, myslela jsem, že mi kniha poskytne rozšíření některých scén a dějovývh linií. Kniha je však téměř identická s filmem a trochu mě tedy mrzí, že jsem nejprve viděla film, protože kniha je velmi dobře napsaná a je pravdou, že mi více pomohla pochopit myšlenkové pochody a pocity hlavní hrdinky.

LÍZA.ELI
11.10.2019

nejlepší knížka na léto

Freemantle
28.09.2019 2 z 5

Knihu cca 60 stran před koncem definitivně odkládám, vím, že budu jeden z mála, ale to se prostě nedá číst! Ano, uznávám, nějaký ten pátek nepatřím už mezi young adults, ale než uskutečním skok do rakve, tak v řece Rio Grande proteče, jak doufám, ještě hodně vody. Námět byl fajn, měl dobrý potenciál, ale zpracování je třikrát destilovaná hrůza. Autorka z toho mohla vytřískat daleko, daleko víc. Zvolená ich-forma se mi naprosto protivila. Vyprávění mi přišlo jako psané žákem základní školy, hlavní hrdinové absolutně nesympatičtí, zejména Katniss. Ale co mě úplně nejvíc zvedalo z lůžka, tak to byla přímá řeč, za kterou následovalo "říkám", "odpovídám", "ptá(m) se". To si opravdu nemohl překladatel odpustit? Nabyl snad z nějakého důvodu dojmu, že toto dílo budou číst polodementní čtenáři, kteří neví, že "?" symbolizuje otázku? Nebo je-li na konci věty v přímé řeči čárka, tak se jedná o oznamovací větu? Otřesné.

chodícírohožka
19.09.2019 4 z 5

Napínavá a poutavá knížka se zajímavým námětem. Jediné, co mi opravdu hodně vadilo, byl český překlad - konkrétně slovesa v první osobě přítomného času a jejich koncovka "i". Kdo v dnešní době říká "piji", "sleduji" atd.?! Rvalo to uši/oči...

Plechy1
27.08.2019 5 z 5

Nejlepší díl trilogie. Dokáže dojmout a hlavně vás udrží při čtení. Aréna Smrti je jedna z mála knih u kterých jsem vydržel číst si až do půlnoci. Kniha je prostě mnohem lepší než film.

david9690
27.08.2019 5 z 5

Hey tohle je Grandiozní! Komentáře jsem nečetl a asi jsem udělal moc dobře, protože bych přišel o napětí a závěrečné rozuzlení...prostě skvělé, čtivé, napínavé a hlavně hrozně moc lidské a sympatické. Ty charaktery jednotlivých postav byly vytvořeny přímo geniálně a je tam opravdu spousta neuvěřitelně dobrých myšlenek a hlubokých pravd o nichž by měl čtenář popřemýšlet. Přečteno za pár hodin a musím říct, že tohle byl doslova pamlsek. Těším se na další knihy této autorky.