Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Anežka537
09.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha byla geniální. Myslím, že víc toho psát nemusím. :D

certik003
30.07.2019 5 z 5

Knížka má jednoduchou, ale přitom hodně originální zápletku a je čtivá a napínavá od začátku do konce. Příště se vyvaruju chyby, když jsem si přečetla anotace všech tří dílů a tím pádem věděla, kdo arénu smrti přežije, ale i tak jsem se rozhodně nenudila a těším se na další díly.

yuria7037
21.07.2019 4 z 5

Mám sestru která byla Hunger games úplně posedlá, takže moje sesterská povinnost mi rozkázala, ať si to nejdřív přečtu a až potom ji můžu popichovat a kritizovat (popřípadně hrát chytrou, že vím o čem žvaní) :D No, zjistila jsem ale, že knížka se vůbec nepodobá normálním sestřiným úletům (stmívání apod.) a dokonce i mně se zalíbila originalita tohto příběhu. Plně doporučuju, i když jedna hvězda dolů kvůli mé sestře a všem jejím spoilům, kvůli kterým jsem si příběh nemohla užít tak, jako by jsem vůbec netušila jak to skončí...

EvaStark
07.07.2019 5 z 5

Kniha je napínavá a nepustí vás do poslední stránky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Úplně mě to vtáhlo do děje:)
Katniss je úžasná a hned jsem si ji zamilovala. Musím říct, že jsem si tu oblíbila i Peetu, i když jsem ho v prvním díle filmu, tak moc ráda neměla. Takže DOPORUČUJU!!!!!

Pedias
03.07.2019 5 z 5

Film jsem sice viděla, ale měla jsem ho puštěný jen jako kulisu k práci, takže mě ve čtení nějak neovlivnil.
Knihu jsem hltala od první stránky, vžila jsem se do toho tak, že jsem chvílemi měla pocit, že jsem součástí her a jsem ráda, že to neskončilo úplným "hepyendem".
Jen co jsem dočetla, tak se vrhám na druhý díl a až přečtu celou sérií, tak si pustím i ten film :)

Srdcovy_Kluk
27.06.2019 4 z 5

Prvně jsem viděl film a teprve až poté jsem sáhl po knize. Kniha se čte sama a její čtení poměrně rychle utíká. Nechybí jí akčnost a napětí, které houstne až do konce. Film, ačkoli se snaží držet v mnohém knižní předlohy, tak nepřekoná kvality knihy. Přesto všechno si však myslím, že jsem četl i lepší fantasy knihy, to však neznamená, že by to bylo špatné dílo.

Mikindada
27.06.2019 5 z 5

Přečteno během jednoho týdne, kniha se čte sama, do některých pasáží se člověk vžije natolik, jako by sám byl součástí hladových her. Velmi mi bylo sympatické, s jakou pompou jsou vykreslovány možnosti daného prostředí a že vše může být jinak, než se na první pohled zdá.

katerina9455
22.06.2019 5 z 5

Dříve jsem viděla filmové zpracování, které mě nadchlo. Sága se mi líbila dějově, nápadem i hereckým obsazením. Nyní jsem se po nějaké době konečně rozhodla si tuto ságu přečíst, neboť často čtu, že se filmové zpracování liší nebo, že kniha je mnohem lepší. Musím říct, že knihy jsou lepší, více vše přožíváte s hrdiny. Na druhou stranu jsem už ovlivněna tou filmovou verzí a nedokážu si vytvořit vlastního hrdiny a sklouzávám k filmovým hercům. Avšak jedno velké překvapení a zároveň jedno velké plus má kniha. Hlavní hrdinka! Mnoho lidí kritizuje tu knižní Katniss, ale za mě právě v knize pochopíte všechny pocity, rozhodnutí a osobnost Katniss. Možná se jeví více sobecká, občas ztracená a není to tolik sexy, rvavá a neohrožená dívka jako ve filmu, ale to se mi právě líbí. V knize je hrdinka mnohem více lidská a uvěřitelná. Dokážu se s ní dost ztotožnit a její postavu jsem si ještě víc zamilovala... Stejně tak další postavy, například Peetu. Kniha se četla opravdu jedním dechem a první díl jsem přečetla během pár cest do práce. DOPORUČUJI!

protokol
07.06.2019 2 z 5

kniha a celá sága dočítaná

čo dodať miestami lepší film
a miestami lepšia kniha
ale inak v pohode

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Přečetla jsem už spoustu dystopií a knih pro mladé, ale tahle zůstane asi navždy mojí největší favoritkou - konkrétně tenhle díl mám nejraději. Katniss jsem si zamilovala, někdy bych si přála být alespoň trochu jako ona. Celý příběh jsem prožívala s ní, a nejvíc mě asi bavila část, která se odehrává v samotné aréně. Autorka má příjemný styl psaní, a moc mě mrzí, že zatím nic jiného nevydala, koupila bych si to, i kdyby to bylo o zpracování bavlny :-D

Haloon
01.06.2019 3 z 5

Příběh o boji za přežití. Jednoduchý děj s tématem zab nebo budeš zabit, komplikovaný nějakým tím love story, který má v příběhu, na můj vkus, až moc velkou roli.
Možná to bylo jen tím, že jsem film viděl ještě před čtením knihy, ale zaujal mne rozhodně víc. Film totiž ukázal daleko větší obzory politiky Panemu a Kapitolské manipulace s davem.
Na druhou stranu, příběh knihy byl čtivý, neurazil a jistě byl i napínavý a originalitu světa upřít také nemohu.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Hunger games jsou jednou z mých srdcovek... spolu s HP, PJ, ToG, HoO a spoustou dalších knih. Nicméně, tohle je něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Kniha psaná v přítomném čase (trvalo mi strašně dlouho, než jsem si zvykla) s krásnou zápletkou a velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Miluji jak knihu tak film...

danny_21
19.05.2019 3 z 5

Survival vyvraždovačka pro náctitelé s velkou dávkou naivity a popleteného líbání. Celá mystika a smysl Hladových her mi unikala, stejně jako nedovařený postapokalyptický svět a vůbec nemluvím o nevyhraněných postavách a odfláknutém finále. Průměr s odřeným ušima - 50 %

š.m.i.k
25.04.2019 5 z 5

začátek se trochu vlekl, ale pak to stálo za to. Hodně mě baví strategie v chování postav a rozhodně jdu do pokračování...

Noname007
22.04.2019 5 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dostala, ale stálo to za to. Na triviální podnět velmi dobře napsané dílo. Příběh byl i vcelku dramatický, i když vcelku předvídatelný. Okamžitě sahám po dalším dílu.

biairicia
05.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Pointa je děsivá a strašná šílenost! Ale napsané je to brilantně. Velmi čtivé. Člověk to opravdu prožíva s hlavními postavami. Prožene se ve Vás řada emocí, a to od těch slabších, až po opravdu silné. Doporučuji přečíst!

Herča76
15.03.2019 5 z 5

U této knížky jsem si prožila 2x poprvé :-). Poprvé jsem četla knihu v elektronické podobě a poprvé tento žánr. A stačí napsat ÚŽASNÉ! Už teď si rezervuji další díly a do oblasti sci-fi zabřednu častěji. Doufám, že budu mít štěstí na spoustu takto vydařených kousků.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Kdybych mohla dát 100 hvězdiček dala bych:-).Strhující, napínavé, dojemné, prostě úžasné. Člověk by nejradši nespal jen, aby to dočetl:-)všechny díly super, super, super.HUNGER GAMES jen tak něco nepřekoná...

betule3
11.03.2019 5 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání a tak jsem ze začátku byla trochu zaražená, protože se mi to nezdálo jako naprostá pecka. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, nepřestávala jsem knížku hltat a přečetla jsem druhou půlku na jeden zátah. Do dalších dílů se vrhám okamžitě. :)

Chesterton
06.02.2019 3 z 5

ANO vyprávění je svižné, poutavé, naplněno napětím i vztahy . . . . . ne zcela hloupé.
Ale boží? Fenomén? Není to tak trochu smutný výraz dnešní doby, která se chce ubavit k smrti???

Nutno předeslat, že jediné sci-fi v mém čtenářském životě je Den Trifidů. Těžko jej při mé mizivé ochotě zaplétat se do nereálných světů, cokoli překoná. Také nejsem správná věková skupina. Hladové hry jsem potkala náhodou a naštěstí v audio podobě.

Nejspíš oprávněný vzdor a velice vyhraněná osobitost Kaatnis spolu s jemnou lidskostí a jakýmsi poselstvím ve smyslu "chléb a hry" mě u příběhu poměrně snadno udrželo až do konce. Také Routa a Liška mě bavily. Na neposledním místě opravdu podařená interpretace Terezy Bebarové.

Jediné co se mi až nepřekonatelně příčilo, byl motiv vzájemného zabíjení dětí, ale dokázala jsem najít a přijmout v tématu určitou symboliku a vztah ke stavu společnosti dnešních dnů i antických civilizací minulosti o kterém píše Alef.

Komentáře jsem pročetla stejně pečlivě jako vždy . . . . trochu mě znepokojila představa, že by některé z mých dětí mělo potřebu větší brutality v takovémto dílku . . . . naštěstí si oba vystačili se světem Pána Prstenu ☀️

No, nevím, poslechnu další díly . . .