Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

ivca2013
19.10.2014 5 z 5

Kniha, která mě naprosto vtáhla do děje. Mnohem lepší než film!

Peti13
16.10.2014 3 z 5

Jestli jste čtrnástiletá holka, tak s chutí do toho, jinak varuji před nadměrným umírání mozkových buněk při čtení, proto asi dávám taky za 3.

zpevSusannah
14.10.2014 5 z 5

Hmmmm, fajnové počteníčko to bylo :-)

Měla jsem malinko nevýhodu v tom, že mě už toho moc nemohlo překvapit, protože jsem nejprve viděla film a pak teprve po čase sáhla po knize. Musím ale konstatovat, že konečně někdo zfilmoval příběh tak, že odpovídal knižní předloze. To opravdu klobouk dolů. Často totiž mívám pocit, že si scénáristi a režiséři dělají, co chtějí a ve finále vzniká NĚCO, co jen zlehka líže skutečný příběh.

Ve výsledku musím konstatovat, že se první díl opravdu povedl, Divergenci, Rezistenci a Alianci lehce přikryl stínem a pevně doufám, že tomu bude i v druhém dílu. Okamžitě po něm lapám a Katniss Everdeenová, ukaž se! :-)

zuzana4291
12.10.2014 5 z 5

Tuto knížku vřele doporučuji...přečetla jsem ji jedním dechem...strhující napínavý děj, který čtenáře úžasně zaujme...už na mě čeká druhý a třetí díl a moc se těším, jak to bude dál...

JanaDor
11.10.2014 5 z 5

Často se někdo někde zmiňuje o Hunger games, často ji k něčemu někdo přirovnává. To není možné, abych si ji taky nepřečetla. Síla zvědavosti mě popoháněla a konečně jsem dočetla první díl z této populární trilogie. Už chápu.
Byla to bomba. Úžasně čtivě napsáno s neotřelým tématem, které mě nutilo přemýšlet. Co by bylo kdyby, jak bych se zachovala. Je to neuvěřitelné, že by v tomto mohli vidět lidé zábavu. Možná mě fascinovalo hlavně to, že si dovedu představit, že se takováto zvrhlá reality schow lidem líbí i v této době. Ještě po dočtení se mi to pořád promítá v hlavě.Vyloženě mě kniha vtáhla a já ji plně prožívala. Moc se mi to líbilo a těším se na další díl.

Selena2000
10.10.2014 5 z 5

Začátkem prázdnin jsem četla a přečetla trilogii Divergence - patří to sem.
Po přečtení Divergence, Rezistence a Aliance jsem byla opravdu nadšená a propadla jsem mánii. Po filmu jsem byla nadšená ještě víc.
No a konečně se dostáváme k Hunger Games - aspoň trochu. Půjčila jsem si jí v knihovně a moje předsudky byly něco jako tohle - Divergence byla určitě lepší, když budu od téhle knížky něco očekávat - nesplní se to, určitě se mi to bude líbit méně než Divergence. (ano, Divergence na mě měla opravdu dopad :D)

Přečetla jsem několik stránek a dostala jsem se ke sklizni a losování a hned jsem pochopila, že Divergence má konkurenci už jenom stylem psaní, který vás upoutá. Děj je neskutečně poutavý, až tak, že je vám líto že jste na konci kapitoly, protože víte, že v jedenáct hodin večer už byste dál číst neměli. Přesto načnete novou kapitolu. Tak to bylo přinejmenším u mě, myslím že ale nezůstanu sama. Peeta. Katniss. Hurikán. Ze začátku knihy si říkám, to jako bude s tímhle klukem v aréně a pak ještě s Peetou jo? NE. Dvanáct krajů - mě dalo zabrat zapamatovat si 5 frakcí, říkám si bože můj. Ale tím, že jsou kraje očíslovány určitě ulehčí čtení. Knížka je to opravdu skvělá, takže dávám 5*. DOPORUČUJU!

S Divergencí bych po prvním díle nehledala žádné podobnosti - jedině věk hl. hrdinky a žánr knihy.

PS: jsem asi fakt divná, ale u Hvězdy nám nepřály jsem nebrečela, ale u čtení poslední stránky této knihy, se mi po Peetově větě opravdu zalily oči slzami.

Peace
29.09.2014 5 z 5

"Až přijde čas, určitě budu zabíjet jako všichni ostatní. Nemohu se vzdát bez boje. Jen si pořád přeju, aby se mi podařilo vymyslet způsob, jak ukázat Kapitolu, že mu nepatřím. Že jsem víc než figurka v jejich hrách."

Kniha mi doma ležela poměrně dlouho, nějak jsem se nemohla odhodlat k jejímu čtení. Jelikož ale byla půjčena z knihovny, čas mě hnal k tomu, že jsem po ní přece jen sáhla. A četla.. a četla.. a nemohla se absolutně odtrhnout, což je situace, kterou u knih miluju :o)
Kašlu na to, že jde o YA.. Kašlu na to, že jde o "světový trhák", což byl fakt, který mě od knihy spíše odrazoval.. Kašlu na to, že jsou některé situace přitažené za vlasy.. Já se prostě zamilovala - a to na první písmenko.
Objednána celá série a těším se, až se pustím do dalších dílů!

*kika*
29.09.2014 5 z 5

Vyníkající trilogie a moje úplně první dystopie tudíž k ní mám velmi sentimentální vztah. Ale i přesto jsou Hladové hry vynikající, skvěle propracované, prostě super. Jen ten konec, Peeta by si zaslouzil trosku vetsi happyend .o) Jinak není co vytknout.

Melic
24.09.2014 3 z 5

Kniha čtivá, v tempu svižném. Přečetl jsem ji jen za pár cest autobusem a bavila mě, občas se mi i těžko vystupovalo z MHD, protože jsem musel zastavit čtení. Většinou se dostávám ke knihám autorů - mužů a umím si představit, že spisovatel by se některými věcmi nezabýval a zase přidal jiné pohledy. Ale to není ani vyjádření o kvalitě, naopak si myslím, že knížka se může líbit i čtenářkám, které jinak žánr sci-fi odrazuje.

Pár věcí mi tam ale vadilo. Občas jsem odhadl, co se stane (a to mám na mysli hlavně zlomové okamžiky). A i sama zápletka (proč se hry konají) je zvláštní, nejsem si jist, zda by to mělo požadovaný efekt a ne spíše opačný.

Ale celkově dobrá knížka, určitě si přečtu i další díly. 3,5*

estelina2300
19.09.2014 5 z 5

Originální knížka, která mě velmi bavila

KachnaN
13.09.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem poprvé dostala do rukou v roce 2011 od své kamarádky. Bylo mi 11 let. Do té doby jsem nic moc nečetla...ale s touhle knížkou se všechno rozjelo. Začetla jsem se do ní a zamilovala si čtení. Téhle knížce děkuji za to, že jsem našla tak krásný svět. Svět čtení. Jinak samotná knížka je naprosto skvěle napsaná. Čte se rychle a okamžitě vás vtáhne do sebe. To samé i Vražedná pomsta a Síla vzdoru (i když ta už je o něco slabší)...ale stejně je to pro mě je jedna z nejlepších trilogií :)

Kate92
11.09.2014 5 z 5

Aréna smrti je velice poutavá kniha s neotřelým tématem. Od momentu kdy jsem tuto knihu otevřela, jsem od ní nedokázala odtrhnout oči. Naplno mě vtáhla do děje, a tak jsem se mohla vžít do role všech postav. Tato kniha ve vás zanechá různé pocity jako je smutek, strach, překvapení, radost, zlost, znechucení a další.. Mohu říct že, jsem po dlouhé době zase narazila na něco, co mě doslova pohltilo. Ostatní HG Vražedná pomsta a Síla vzdoru jsem sice ještě nečetla, ale už teď se na ně těším a doufám že budou stejně tak parádní jako Aréna smrti. :)

adelaska
10.09.2014 4 z 5

Paráda, vtáhlo mě to do děje, velice napínavé a romantické. ÁÁÁÁch :) Ale pořádně budu hodnotit jako celek až přečtu celou trilogii :)

_eliss_
06.09.2014 5 z 5

Miluju Hunger Games!!! originální kniha, která nenechá nikoho klidného. Musela jsem si ji přečíst několikrát!!

JolanaC
03.09.2014 5 z 5

Parádní kniha, skutečně zaujme čtenáře a nutí ho, aby četl dál a dál. Já jsem opět jeden z těch chudáků, co si jako první pustili film. U dalších dílu ty chybu neudělám.
Co do postav, Katniss je asi tak empatická jako kávová lžička, ale zvláštním způsobem se to k příběhu hodí.
Trochu mě mrzí závěr knihy. Hry vygradovaly do šokujícího finále, kdy přežili oba dva. A já si myslím, že brzy po tomto kroku měla kniha skončit, místo toho aby pokračovala ještě na několik kapitol. Jasně, ukazuje to dokonale zvrácenost města, ale přece jenom... velké finále, chápete? Uznávám, že o finále se nejedná, když je to teprve první díl. Přesto si myslím, že je trochu škoda, že Collins nás vybičovala na takřka neúnosnou mez a potom, místo aby to utnula, tak nás zase hezky uondala.

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji Hunger Games!
Sice jsem první díl viděla nejprve jako film a až pak jsem četla knihu, ale wau! Bylo to úžasné, nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem četla. Je to dokonale promyšlené, a i když jsem děj věděla z filmu, stejně jsem se na konci rozbrečela.
Postavy jsou skvělé. Mají svůj vlastní charakter a osobnost. Suzanne dokázala vykouzlit příběh, který má spád a nenudí.

Adam Bartoš
30.08.2014 5 z 5

Wau!!! Škoda, že jsem viděl první film, protože jsem věděl co se stane na další straně. Jinak je to úžasná kniha, která prostě nejde odložit. Takže doporučuji, první přečíst knihu a kdyžtak se pak mrknout na film.

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

2 slova: Zbožňuju to.
Ale opravdu ... pro mě nejlepší dystopie, kterou jsem kdy četla. K této knize a k celé této sérii se budu neskutečně ráda těšit, protože se mi dostala hluboko do srdce. Pokud váháte, neváhejte a běžte do toho. Hunger games za to stojí.

Pedruska01
20.08.2014 5 z 5

Jasně, Hunger Games - mánie. Přišla vlna a spláchla mě také. Je to skvělý příběh s úžasnými postavami. Rozhodně bylo co číst. Taková "divočina" nebo "jatka"?, se jen tak nevidí. Krásně popsány vlastnosti lidí, jak už v jednotlivých krajích (chudoba, skromnost, bolest, různé způsoby, aby přežili) oproti nafrněným, požitkářským, sobeckým, marnivým a rozmazleným obyvatelům Kapitolu. Rozhodně můj favorit z pomyslného milostného trojúhelníků byl Peeta. Neměla jsem nic proti "Hurikánovi", ale jednoduše... Peeta je Peeta. :) Někdy jsem se pozastavovala nad tím, jak Katniss je tvrdá - např. v jistých situacích k Peetovi nebo možná i vůči jiným, krom Routy samozřejmě. V tu chvíli to byl pytlíček nervů a emocí, tam se dokázala otevřít a projevit. Ano, přála jsem si ty dva vidět bok po boku, ruku v ruce těžce zamilováni, ale Katniss prakticky vyrůstala bez otce, plnila jeho roli v rodině, starala se o obživu, riskovala. "Domov" měla, ale nic pěkného jí v něm nečekalo. Proto se musela obrnit imuním a neprůstřelným pancířem, který ji vždy zanechal chladnou. Už v legendární scéně, kdy oba hlavní hrdinové mají plné hrsti jedovatých bobulí, jsem měla fakt strach, že jeden natáhne bačkory. Ale k čemu by pak byly další dva díly, že? :D Jinak musím souhlasit s SoniaShadow ohledně filmové podoby. Byla jsem na tom stejně. Nejdříve jsem se podívala na film a pak se mi do rukou dostala kniha. CHYBA. Kristova noho, nikdy to nedělejte! Akorát jsem s každou napsanou kapitolou, scénou, okamžikem viděla před sebou filmové zpracování. Neříkám, že film byl nějak špatný, právě naopak - byl vynikající!!! Ale ruší to ten zážitek ze čtení. Však musím připsat plusové body, protože díky filmu jsem si mohla v knize představit možná nepředstavitelné. Hlavně hlavní postavy - Katniss i Peetu - ne, všechno a všechny, prostě! :D Jednoznačně doporučuji - silný příběh, který vás nepustí a dokonce ve vás něco zanechá. :)

Cáťa
09.08.2014 5 z 5

Tahle knížka mě naučila mít ráda čtení a mám ji strašně ráda stejně tak další díly. :D