Atlas duše těla a ducha
Paul Hougham
Kniha Atlas duše, těla a ducha se snaží čtenáře seznámit s rozličným pojetím lidského těla, duše a ducha podle toho, jak je vidí několik odlišných kultur. Začínáme západním, ortodoxním pohledem na anatomii a fyziologii. Zde se věnujeme tělu, od kostry až po imunitní systém a s pomocí skvělých ilustrací jsou srozumitelně vysvětleny všechny jeho funkce. Poté se podíváme na metody sledování a zlepšování tělesného a duševního zdraví, jako jsou osteopatie, akupunktura, iridologie, reflexologie a nakonec se seznámíme s holistickými teoriemi o spojení člověka s vesmírem... Z těchto teoretických základů pak autor vychází při popisu nejrůznějších pohledů na tělo pocházejících z různých starobylých nauk včetně indického systému čaker, čínského systému meridiánů, stromu života kabaly nebo víry západoafrických šamanů. ([jedinečný pohled na sounáležitost hmotných i nehmotných systémů lidského těla])... celý text
Literatura naučná
Vydáno: 2008 , MetaforaOriginální název:
The Atlas of Mind, Body and Spirit, 2006
více info...
Přidat komentář
Přeložit "mind" jako "duše" mi příjde jako poměrně nedůstojná ezoreklama... věřímže každej kdo skutečně prahne po duševním prozření přirozeně touží i po jeho racionálním objasnění, respektive po osvícené MYSLI:) Atlas je to jistě moc zdařilej, akorát se místy čte hůř, jelikož především Meridiány s Kabalou jsou podle mýho prostě nabubřelá fraška, která není výhledově směrodatná.
Hlavně si myslim, že i ostatní kapitoly jde podstatně zjednodušit věčným FAKTEM, jak jsme prostě ztělesněnym vesmírem co je uvnitř všech svých organických skafandrů zduchoprázdně stejnej, navzdory tomu v jaký galaktický úvaze nebo slunečních hodinách se zrovna nacházíme (bez jakýchkoli parafrází a veškerýho iluzorního lidství), na základě čehož se sebedotazováním můžeme zotavit na těle i na duchu bez šprtání cizích vejmyslů založených na pozemské psychoze aneb "Kde najdu někoho, kdo zapomněl slova, abych si s ním mohl popovídat?" - citáty jsou na tom asi nejlepší.