Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1220/bmid_bajecna-leta-pod-psa-xsh-1220.jpg 4 3265 3265

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycující období od roku 1962 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

Lokina
11.09.2017 4 z 5

Úsměvná kniha s kritikou nešetřící minulý režim. S Kvidem a jeho jaksi normálně nenormální rodinou mi bylo při četbě fajn. Pokud hledáte v české tvorbě, kde se snoubí humor, ironie, rodinné trable, sáhněte po této knize :-)

bookemma
16.08.2017 5 z 5

Autorův styl psaní mi vyhovuje s každou přečtenou knihou více a více. Především jeho inteligentní smysl pro humor.
Scéna ze svatby, ve které si otec zkouší vlastnoručně vyrobenou rakev, babička (domnělá Maďarka) krade salám a matka chce tančit tango, je zkrátka dokonalá.

OldřichHanton
15.08.2017 4 z 5

Báječná léta pod psa pro mě nebyla úplnou novinkou. Už jsem viděl film, který je, i díky malému rozsahu románu, poměrně přesnou adaptací. Přesto na mě kniha působila jinak. Film je především komedie, jeho předloha je jakoby mnohem syrovější. Veselé rodinné historky najednou nebyly tak veselé, ale spíše mrazivé, postavy mnohem méně sympatické a minulý režim o dost více nepřátelský. Spoustu situací si dnes už člověk dokáže těžko představit, proto je dobré si je takhle připomenout.

citronekodvedle
10.08.2017

Super oddechovka, hodně jsem se nasmala, za mě doporučuju

Klárai
24.07.2017 5 z 5

Pěkná knížka i film.

Magdalena5
18.07.2017 5 z 5

Film je moje stálice (pan Javorský úžasný), kniha - autorova podle mně nejlepší

pajuu
18.07.2017 4 z 5

Viewegha nemam moc v oblibe, ale pribeh Kvida byl fajn. Nevedela jsem co cekat, film jsem nevidela, tuhle cast si musim jeste doplnit. Ze zacatku jsem se ztracela v babickach a dedeccich, obcas v rozhovorech, ale libilo se.

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Povinná četba, která byla fajn. Lehce satirický román kritizující minulý režim mi velmi často vykouzlil úsměv na rtech. Byl to takový "lidský" příběh, moc hezky napsané.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji.

Monnyska
30.06.2017 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že se s Kvidem moc nezžiji, ale nakonec jsem knihu hltala. Moc se mi to líbilo :)

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Asi nejlepší Vieweg,ale film vzhledem k skvělému obsazaní ještě lepší.

Jana283
28.06.2017 4 z 5

Tak na tohle jsme, milé děti, stáli frontu. Nostalgicky vzpomínám na knižní čtvrtky - ty mi chybí - člověk potkával skutečné živé knižní blázny, se kterými se teď žel bohu setkáváme jen virtuálně na této databázi. A bylo nač stát - malé poklady. Čtvrtky mi chybí, ta doba ne. Koho by tenkrát napadlo, že tohle bude povinná četba. Je to dobře, i když pro naše děti je to něco jako Staré pověsti české. A to je vlastně taky dobře.

zanetkov77
20.06.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku vybrala do maturitní četby, protože jinak u mě Viewegh nebyl zrovna autorem na seznamu četby, kterou si chci přečíst, ani nevím proč. Každopádně tenhle příběh mě moc bavil a líbil se mi, samotného Kvida jsem si moc oblíbila, na rozdíl od později zhlédnutého filmu, ve kterém na mě tato postava nepůsobila tak sympaticky jako v knize.

boza7
19.06.2017 4 z 5

Kdybych tuhle knihu nedostal zdarma, nejspíše bych se k ní nikdy nedostal. Ale osud mi ji přihrál do cesty a po dočtení poslední řádky vím, že na ni budu vzpomínat s úsměvem ve tváři, vybavujíc si příjemně strávené chvíle s Kvidovou rodinou.

kami16
11.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla do čtenářského deníku a byla jsem z ní nadšená. Místy humorná, vtipná a zajímavá kniha. A místy mě z ní i mrazilo. Autor patří mezi mé oblíbence a jeho knihy čtu velmi ráda.

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla, tak nemohu posoudit z druhé strany. Knížka je skvělá, autor je můj oblíbenec.

Nikyyy
29.05.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Z knihy mám smíšené pocity ale kniha svým dějem špatná nebyla.

blonde_elis
29.05.2017 4 z 5

Docela zvláštní kniha - místy neskutečně odlehčená a vtipná, někdy až mrazivá. Mám z toho takové smíšené pocity, ale byl to vcelku obohacující čtenářský zážitek.

Jarda72
21.05.2017 5 z 5

Čtivé od začátku až do konce. Jelikož jsem částečně tuto dobu zažil, tak mi místy bylo i dost smutno. Opět se potvrdilo, že kniha je vždy v mnohém lepší než film.

Adilajla
16.05.2017 5 z 5

Jak kniha tak i film velice dobře zpracované, kniha mě bavila.