Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164276/bajecna-leta-pod-psa-164276.jpg 4 3221 3221

Klárai
24.07.2017 5 z 5

Pěkná knížka i film.

Magdalena5
18.07.2017 5 z 5

Film je moje stálice (pan Javorský úžasný), kniha - autorova podle mně nejlepší

pajuu
18.07.2017 4 z 5

Viewegha nemam moc v oblibe, ale pribeh Kvida byl fajn. Nevedela jsem co cekat, film jsem nevidela, tuhle cast si musim jeste doplnit. Ze zacatku jsem se ztracela v babickach a dedeccich, obcas v rozhovorech, ale libilo se.

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Povinná četba, která byla fajn. Lehce satirický román kritizující minulý režim mi velmi často vykouzlil úsměv na rtech. Byl to takový "lidský" příběh, moc hezky napsané.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji.

Monnyska
30.06.2017 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že se s Kvidem moc nezžiji, ale nakonec jsem knihu hltala. Moc se mi to líbilo :)

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Asi nejlepší Vieweg,ale film vzhledem k skvělému obsazaní ještě lepší.

Jana283
28.06.2017 4 z 5

Tak na tohle jsme, milé děti, stáli frontu. Nostalgicky vzpomínám na knižní čtvrtky - ty mi chybí - člověk potkával skutečné živé knižní blázny, se kterými se teď žel bohu setkáváme jen virtuálně na této databázi. A bylo nač stát - malé poklady. Čtvrtky mi chybí, ta doba ne. Koho by tenkrát napadlo, že tohle bude povinná četba. Je to dobře, i když pro naše děti je to něco jako Staré pověsti české. A to je vlastně taky dobře.

zanetkov77
20.06.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku vybrala do maturitní četby, protože jinak u mě Viewegh nebyl zrovna autorem na seznamu četby, kterou si chci přečíst, ani nevím proč. Každopádně tenhle příběh mě moc bavil a líbil se mi, samotného Kvida jsem si moc oblíbila, na rozdíl od později zhlédnutého filmu, ve kterém na mě tato postava nepůsobila tak sympaticky jako v knize.

boza7
19.06.2017 4 z 5

Kdybych tuhle knihu nedostal zdarma, nejspíše bych se k ní nikdy nedostal. Ale osud mi ji přihrál do cesty a po dočtení poslední řádky vím, že na ni budu vzpomínat s úsměvem ve tváři, vybavujíc si příjemně strávené chvíle s Kvidovou rodinou.

kami16
11.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla do čtenářského deníku a byla jsem z ní nadšená. Místy humorná, vtipná a zajímavá kniha. A místy mě z ní i mrazilo. Autor patří mezi mé oblíbence a jeho knihy čtu velmi ráda.

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla, tak nemohu posoudit z druhé strany. Knížka je skvělá, autor je můj oblíbenec.

Nikyyy
29.05.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Z knihy mám smíšené pocity ale kniha svým dějem špatná nebyla.

blonde_elis
29.05.2017 4 z 5

Docela zvláštní kniha - místy neskutečně odlehčená a vtipná, někdy až mrazivá. Mám z toho takové smíšené pocity, ale byl to vcelku obohacující čtenářský zážitek.

Jarda72
21.05.2017 5 z 5

Čtivé od začátku až do konce. Jelikož jsem částečně tuto dobu zažil, tak mi místy bylo i dost smutno. Opět se potvrdilo, že kniha je vždy v mnohém lepší než film.

Adilajla
16.05.2017 5 z 5

Jak kniha tak i film velice dobře zpracované, kniha mě bavila.

Hermi1993
19.04.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší autorův román. Škoda že se, zejména ve své novější tvorbě, odklonil od dobrého stylu.

Rup
26.03.2017 5 z 5

Musím říct, že román mou pozornost opravdu zaujal, a to už je při mé dementní stařecké roztěkanosti co říct. I jsem se mnohokrát zasmál. Na druhou stranu mně poněkud, poněkud velmi, asociuje Irvingův Svět podle Garpa. A je mi smutno ze zjištění, že leckdo (viz komentáře níže) považuje knihu za oddechovku :-( Jak už nám sdělil Lukian, a zprostředkovaně V+W ve hře Osel a stín: „Abdérští se velmi nasmáli, aniž by se jakkoli změnili.“ Dávám plný počet a doporučuju.

Romanka89
20.03.2017 5 z 5

Film mám moc ráda, tak jsem byla zvědavá na knížku. Četlo se mi to lehce a svižně, představovala jsem si filmové postavy. Za mě doporučuji, a to Viewegha jinak vážně nemusim.

Čtenářská výzva 2017: Kniha od českého autora.

Karel.M.
16.03.2017 2 z 5

Knihu jsem četl po schlednutí filmu. A to byla chyba. Film je mnohem lepší