Balík

Balík
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404273/bmid_balik-xve-404273.jpg 4 585 585

Emma ako jediná vyviazla živá, no bojí sa, že ju "Holič", chorý vrah, ktorý svojim obetiam oholí hlavu a potom ich znásilní a zabije, bude hľadať, aby dokonal svoj krutý čin. Emmu páchateľ ušetril, no ona si to nevie vysvetliť. V hĺbke duše je presvedčená, že si po ňu príde. Postihnutá paranojou vidí v každom mužovi páchateľa, hoci tomu v tmavej izbe nevidela do tváre. Uväznená vo svojom malom dome na kraji berlínskej štvrti Grundewald prežíva peklo a nikomu neverí. Vo svojej blízkosti strpí iba svojho muža a verného psa. Jedného dňa ju poštár poprosí, aby prevzala balíček pre suseda, o ktorom nikdy nepočula, hoci všetkých nablízku pozná. „Poštár vás požiada, aby ste prevzali balík pre suseda. Jeho meno ste dosiaľ nepočuli, hoci na tej ulici bývate už roky. „Čo už sa môže stať?“ pomyslíte si. A spustíte tým nočnú moru. Hoci si Emma uvedomuje, ako sa s ňou podvedomie zahráva, nevie sa ubrániť panickému strachu. Jej hrôza je taká intenzívna, že sa prenáša aj na čitateľa a pomaly už nerozoznávame realitu od predstáv. Množstvo indícií nás navyše zavádza na falošnú stopu a rozuzlenie nám doslova vyrazí dych. V Balíku nájdete všetko: šialený príbeh, hrôzu a napätie až do samého konca.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Tatran (Bratislava)

Das Paket, 2016

Bulldog
27.06.2019 4 z 5

Ale jooo šlo to...

happy-smile
22.06.2019 4 z 5

Prostě další psychothriller, jak jsme u Fitzka zvyklí. Nevíme, co si máme myslet, čemu máme věřit. Během čtení desetkrát změníme názor a ani když už víme, jak to nakonec bylo, tak si nejsme jistí, jestli autor ještě na poslední chvíli nepřijde s nějakým zvratem. Fanouškům tohoto autora určitě doporučuji.

Agida
26.05.2019 1 z 5

Namlsala mě obálka, která se mi moc líbila. Ovšem příběh byl pro mě nezajímavý, nedokázala jsem se začíst. Místy jsem se v tom všem dost ztrácela a nebavilo mě to. Dokonce jsem chtěla knížku v půlce odložit, stále jsem čekala, jestli se to nějak zlepší, přijde nějaký zvrat, nestalo se... Nakonec jsem knížku dočetla, ale byla pro mě nudná....

Jančislava
25.05.2019 2 z 5

Kniha má krásný obal, ale vnitřek mě nezaujal. Styl psaní celkem dobrý, ale děj dost prekombinovany a zamotany až mě to přestalo bavit. Udělala jsem to, co doposud ne a to, že jsem to vpulce vzdala a přečetla si poslední tři kapitoly. Poté jsem byla ráda, že jsem to udělala, protože se to zamotavalo ještě víc. Vraha bych netrefila, ale to bylo asi jediné zajímavé. Za mě ne.

Irsaf
30.04.2019 5 z 5

Perfektní...
Zatím nejlepší kniha co jsem letos četla.

sgjoli
26.04.2019 3 z 5

Ten konec tomu dost pomohl, že nakonec dávám tři hvězdy, jinak by to bylo jen za dvě. Neseděl mi styl psaní, zdálo se mi to dost kostrbaté, těžko se mi do toho začítalo a kolikrát jsem si přeskakovala (a nemám dojem, že mi něco uniklo). Nakonec slabší tři hvězdy a průměr, no... :-( A mrzí mne to, na tento thriller jsem se dost těšila...

elenk
22.04.2019 5 z 5

Depresivní a skutečné psycho...něco jako styl nordic noir. Knihu jsem zakoupila protože se jedná o německého spisovatele (tudíž mi bylo jasné, že ji psal nějaký férový "psychoš" :),kniha je napínavá a obsahuje spoustu informací z oboru psychologie. Jedná se o propracované dílo od kvalitního autora a pro mě velké překvapeni.tady už čtenář může opravdu vidět rozdíl mezi takto precizně sepsaným dílem,které ale vždy nepohladí, s jednodušším stylem psaní typu “Bryndza”.

marwinmh
11.04.2019 3 z 5

Očekávala jsem větší čtenářský zážitek - více napětí, akce, skvělé rozuzlení, namísto toho jsem dostala překombinovaný příběh, s nesnesitelnou hlavní hrdinkou a padouchem "elegánem". Nejvíc se mi na knize líbí obálka, ale to je bohužel málo.

ArwenAragorn
05.04.2019 5 z 5

Super obálka a výborné čtení! Nejdřív jsem si myslela, že to bude tak trochu nuda, že budeme s Emmou prožívat její deprese a bude to pořád dokola. Jenže- kniha má spád, napětí, je velice čtivá a HOLIČE se podaří odhalit až na konci (přitom je tam podezřelých hromada). Za mě určitě stojí za to knížku si přečíst.

ivana02
23.03.2019 2 z 5

Děj byl tak neskutečně překombinovaný a nepravděpodobný, že to už bych spíše uvěřila jakékoliv fantasy knížce. Ač thriller, tak jsem se nebála. Za mne neskutečná slátanina. Na knize je nejlepší originální obálka.

Dela111
20.03.2019 5 z 5

Balíček je naprosto brilantně napsaný psychothriller se složitou, ale mistrně promyšlenou zápletkou.
Skvěle je zvolené povolání hlavní hrdinky. Jako psychiatrička velmi dobře ví, čeho všeho je mozek schopen, takže později už místy sama pochybuje...
Příběh je od začátku do konce napínavý, přičemž napětí se postupně stupňuje až do vynikajícího finále. Rozuzlení je jako vždy u tohoto autora logické, vysvětlené je vše do posledního detailu.
Oceňuji i originální obálku. Vzhledem i netradičním seříznutím stránek skutečně vypadá jako balíček :-). A protože Balíček zatím nevyšel jako e-kniha, tak si to vychutnáme všichni ;-).

yetti09
19.03.2019 4 z 5

Ma první kniha od autora a určitě ne poslední. Thriller je to opravdu čtivý, kapitoly jsou krátké, ale velmi napínavé. Neustále vás to nutí číst dal. Od půlky knihy začal byt příběh trosku “prekombinovany”, proto ubíram jednu hvězdu. Jinak ale super!

alexis818
14.02.2019 4 z 5

Mně se to líbilo.Příběh řádně zamotaný,ale nakonec točlověk pochopil.Dost dobré psycho.

Zrzavá_Tereza
10.02.2019 4 z 5

Dlouho jsem nečetla tak zamotanou knížku, kdy jsem si říkala "Co z tohohle všeho sakra může vyjít?"
Ale asi si podívám i po jiných knížkách tohoto autora, to zas jo.

DasaN
07.02.2019 4 z 5

Kniha je podaná neobvyklým způsobem, kdy člověk neví čemu věřit a čemu ne. Ale v podstatě jsem knihu zhltla jedním dechem.

lenuskav
01.02.2019 4 z 5

Začátek byl trochu horší,což nakonec vynahradil konec. Jak už bylo řečeno v komentářích dole, kniha je čtivá, konec nečekaný a fakt mě dostal,přesto to neni něco, co bych měla číst znova

pastelka53
22.01.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaný psychologický thriller!

Věděla jsem, že autor nezklame a zamotá nám hlavy, protože i jeho předchozí knihy byly pecka. Fitzekovi knihy se po rozečtení jen s těží odkládají.

Udržení napětí,přeskakování v ději i čase a na konec obrovské vyvrcholení!
Smekám ...

esterkucerova
20.01.2019 4 z 5

Na balíček jsem se moc těšila, ačkoliv jsem po přečtení v pasti lží měla obavy, aby mě taky nezlamal a... Nezklamal!
Pravdou je, že si určitě neřeknu wow, nejlepší kniha, jakou jsem za poslední dobu četla, nicméně dobrá je.
Nápadité balení knížky je vážně super a samotný obsah rozhodně neurazí. Co se týče zmiňované překombinovatelnosti, ta mi až tak nevadila, příběh díky ní plynul velmi rychle. Velké plus dávám také za to, že mě ani ve snu nenapadlo, kdo za tím vším vlastně stojí a to se mi stává málokdy.
Jediné mínus je pro mě osobně špatné vykreslení postav tak, že mi všechny byli nesympaticke a také fakt, že onen balíček, podle kterého se celá kniha jmenuje a na němž si zakládá i svůj popis je spíše jen doplněk v celém příběhu, nikoliv jeho hlavní podstata.

4,5/5*

mirunda
20.01.2019 5 z 5

Za mě to bylo super počtení a už se těším na další knihy autora. Navíc úžasná obálka!!

wendulka321
20.01.2019 4 z 5

V první řadě musím pochválit obálku, ta je skvělá. Příběh krásně odsýpá, nenechá vás vydechnout. Ale žádný wow efekt to ve mě nezanechalo.