Baskervillský pes

Baskervillský pes
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464799/bmid_pes-baskervillsky-FR2-464799.jpg 5 3922 3922

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Baskervillského psa nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Geniální dílo v novém překladu Richarda Podaného.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Complete Sherlock Holmes, 1902

acidkitten
17.12.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem poprvé přečetla v deseti letech v noci pod peřinou na chatě, kdy byla její pochmurná atmosféra podpořena mou bujnou fantazií a tajemnými zvuky z lesa...od té doby se k ní pravidelně ráda vracím a pořád je tak kouzelná, jako před lety.

hana4834
03.12.2016 3 z 5

velmy napínavá kniha všem vřele doporučuji

Fuksinka
24.11.2016 4 z 5

Tahle se nikdy neomrzí a dá se číst každý rok.

haki34
19.11.2016 5 z 5

Miluju tu knizku pro temnou atmosferu blat, anglicky venkov zahaleny mrholenim, destem a strachem z nadpozemske obludy !!! Jedna z oblibenych , prectena jiz nekolikrat..

bibliophile
12.11.2016 4 z 5

Četlo se to samo, vytkla bych tomu snad jen to, že konec byl předvídatelný. Přesto se od toho nedalo odtrhnout.

Petrue
06.11.2016 5 z 5

Ráda čtu knihy z anglického venkova, kde je atmosféra vždy tajemnější a mrazivější, nicméně prostředí zákeřného močálu, který je nebezpečný sám o sobě, natož s krvelačnou bestií, nemá konkurenci. Kniha měla jiskru, žádné nudné pasáže, četla se sama. A vůbec nevadilo, že jsem jako první viděla film, i tak jsem byla napnutá do poslední chvíle.

AnickaP
30.10.2016 5 z 5

Můj první a určitě ne poslední Sherlock!

orangerose
24.10.2016 5 z 5

pěkně zamotaný leč strašidelný příběh Sherlocka Holmese, knížka je plná zvratů, akce, strašidelné atmosféry , stojí si ji za to přečíst- ideálně při kávě a nebo u Capučína a s sušenkami :D

laepus
10.10.2016 5 z 5

Kvalitní řemeslo (pardon, umění!) přetrvá věky a všechny módní vlny opadnou. Tohle je pochopitelně ten první případ a nedokážu si představit čtenáře detektivek, který by tohle nečetl. K tomu fůra filmových zpracování, z nichž se těžko vybírá ta nejlepší - některé ctí knihu snad v každé větě, jiném jdou po atmosféře, jiné po výpravě, další zase po akční či napínavé stránce. Doporučuju všechny :)

Jitulevrtule
04.10.2016 5 z 5

Kvalitní klasika napsaná moc hezkým stylem. Pěkně se čte, napíná od začátku až do konce (i když ten jsem čekala malilinko lepší:-) ).

kristyna6626
30.09.2016 3 z 5

Nebyla to špatná kniha. Jsem možná trochu rozmazlená novými knihami, ale jediné co mi na tom vadilo, bylo to, jakým způsobem o bylo napsáno. :D (Vím, jiná doba a tak....) Ale zase musím uznat, že se mi to nakonec líbilo. Začalo mě to pořádně bavit až ke konci (kdy už se hodně spekulovalo o tom, kdo to je). Čím dál víc přemýšlím, že si přečtu ještě nějakou knížku od Doyla, abych taky četla něco, kde více figuruje Holmes. :) :)

olle3
25.09.2016 4 z 5

Není co vytknout. Užíval jsem si distingovaný styl té doby, jak v seriálu, tak v knize.

v.july
31.08.2016 4 z 5

Krásná kniha, čte se rychle, děj je poutavý, z textu přimo sálá uhlazený britský styl. V originále je mnohém lepší, než v českém překladu, ale i v čj je skvělá.

Brace
21.08.2016 3 z 5

Nepopiratelně kvalitní dílo a legenda detektivních příběhů, na které je ovšem již znát, jak moc se detektivka jako žánr vyvinul za oněch posledních cca 100 let. Hodnoceno z pohledu zmlsaného čtenáře roku 2016, jinak k panu Doyleovi samozřejmě respekt.

veronika3665
11.08.2016

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Napínavý příběh, četla se sama:)

kamikucka
02.08.2016

Viděla jsem několik filmových a seriálových zpracování, četla jsem tuto knihu minimálně potřetí a stejně pro mě bude skvostem a pokladem, který si přečtu znovu a velmi ráda. Úžasně ponuré prostředí anglického venkova, ironicky elegantní Sherlock Holmes, příjemně detektivovu brilantní mysl dohánějící dr. Watson, mladicky nerozvážný a energický sir Henry a nevyzpytatelný, nejprve ničím nezajímavý a posléze šokující Jack Stapelton, to je jen zlomek toho skvělého v knize. Styl, kterým A. C. Doyle píše,tak sympaticky čitelný a zároveň na úrovni, je nedocenitelný.

RudýOnkel
15.07.2016 5 z 5

Lakonicky psané a dopadlo to jak? Skvěle :)

gacie
21.06.2016 4 z 5

Číst tuto knihu bylo velikým potěším. Zajímavé postavy, krásně vylíčené prostředí - člověk měl pocit, jako kdyby tam byl on sám. Zamotaný příběh se skvělou zápletkou. Akorát mi vadilo, že se Sherlock v tomto příběhu držel dál. Samotná kniha se četla lehce. Měla jsem ji přečtenou za jeden den.

Dousabel
19.06.2016 5 z 5

Úžasné! Ať už bravurně vykreslenou atmosférou, tajuplným prostředím, krvelačným monstrem, archaickým jazykem, nebo samotným Sherlockem, opravdu úžasné! I když je ten legendární pan Holmes sebestředný namyšlenec, genialita mu upřít rozhodně nelze, a s ním samozřejmě i siru Doylovi :) Jediné, co mi trochu kazilo dojem z knihy, rozhodně doporučuji nečíst v létě, ale ideálně uprostřed ponurého podzimu, při mlze a uprostřed močálů :o)

Cocina
15.06.2016 4 z 5

Moje prvni kniha s Holmesem a moc se mi líbila. Vyprávění Wattsona bylo dobré a libil se mi ležérní přístup Holmesa. Až dokonce jsem premyslela,kdo byl hlavní "padouch". Za mně super