Neviditelný strážce

Neviditelný strážce
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215984/mid_neviditelny-strazce-215984.jpg 4 377 377

Baztán série

Nejúspěšnější španělská detektivka roku 2013. Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Panteon

El guardian invisible , 2013

pifffka
24.02.2014

Siné ženy a mystika, jen trošku krkolomný "výběr" vraha. Jinak příjemná kniha psaná pěkným jazykem.

bbara155
14.02.2014 1 z 5

Červená knihovna maskující se za thriller. To není čtení pro ženy - to je čtení jen pro určitý druh žen :-) Škoda dobrého nápadu.

bivkova
09.02.2014 1 z 5

Jedna velká nuda! Přitom původní myšlenka příběhu není špatná - styl vražd. Dočetla jsem do půlky a pak už jsem neměla sílu pokračovat dál. Přeskakovala jsem celé stránky, aby jsem se někam posunula a to mě prostě nebaví. Místy je to psané jako totální slaďárna. Klasický příklad toho, když se spisovatel/ka snaží napsat tlustou knihu a do příběhu nabaluje nesmyslné a nudné situace... Velké zklamání

slina
05.02.2014 5 z 5

Chvilku mi trvalo, nez jsem se dostal do deje, ale pak uz jsem se nemohl odtrhnout...

moni.ka
28.01.2014 4 z 5

Zajímavý námět. Trochu více mystiky, než je u nás a na severu :-) zvykem. V záplavě severských detektivek příjemná změna.

hanap
02.01.2014 2 z 5

Souhlasím s předcházejícími komentáři , vyšetřování vraždy v kombinaci s neplodností a rodinnými problémy inspektorky, nevím .
Knihu jsem si koupila po přečtení nějaké kladné recenze a protože se mě to stalo v poslední době již podruhé , rozhodla jsem se recenze již nikdy nečíst . To je můj Novoroční závazek.

ardno
02.01.2014

Knihu jsem bohužel musel odložit. Aniž bych se chtěl kohokoli dotknout - je až příliš moc poznat, že román psala žena. Do strany 70 se stihla probrat tématika ucpaných vaječníků, sesterské rivality, umělého oplodnění, tento manžel je dokonalý, tento manžel je zavrženíhodný... Možná jsem udělal chybu, možná ke mě kniha přišla v nesprávný čas. Ale zkrátka jsem to nedal. Třeba se k ní někdy vrátím.

soukroma
22.12.2013 3 z 5

Tajemný podtext je spíš navíc (pán lesa, čarodějnice apod.), ale jinak by se v knize už vůbec nic nedělo... Formální a velmi pomalé vyšetřování sériových vražd v okolí baskického městečka ustupuje popisu podivných vztahů v rodině hlavní inspektorky, na nichž pak stojí i nevěrohodné a překombinované vyústění. Ve srovnání s anglosaskými thrillery se tento "případ" táhl jak med a dost nudil.

kadgam
16.12.2013

Vyšetrovanie vrážd dievčat spojené s baskickou mystikou. Dobre napísané, dobre sa číta - trošku menej zrozumiteľný záver knihy.