Bertík a čmuchadlo

Bertík a čmuchadlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536878/bmid_bertik-a-cmuchadlo-6626a20c2e25c.jpg 4 149 149

Když děti pochopí, že se svět netočí jen kolem nich, potřebují kamaráda. Třeba čmuchadlo! Devítiletý Bertík je pořádně otrávený. Musí totiž jet na chalupu s mámou a jejím novým přítelem, kterému tajně říká Rypouš, i když by radši trávil prázdniny se svým tatínkem. Rozvod rodičů bere jako osobní zradu, takže se všech buď straní, nebo jim dělá naschvály. A pak si připadá osamělý. Kdo ví, jak by to nakonec dopadlo, kdyby při jedné ze svých uražených pochůzek lesem nenarazil na zvláštní zvířátko, které mluví. Třeba mu tenhle záhadný tvoreček trochu pomůže všechno pochopit a nemyslet jen na sebe...... celý text

Andrea x
01.06.2015 5 z 5

Petra Soukupová dokáže vystihnout pocity, na které jsme už dávno zapomněli. Doporučuji nejen dětem, ale i dospělým.

splichalka
22.03.2015 4 z 5

Pěkně napsané, občas hodně trefné, ale podle mého názoru tak křiklavě výchovné, až mě to vytáčelo. Naprosto nepokrytě a nedospěle jsem celou dobu fandila Bertíkově vzpurnosti.

misssicccka
01.01.2015 5 z 5

Petra Soukupova je pro me uz nekolik let zarukou kvality. A ani detska knizka mi nazor nezneni. Pripomnela mi me oblibene knizky o detech. Jednoducha zapletka a pritom tolik rikajici. Tesim se, az budu moci tuhle knihu císt svemu diteti. Navic chvalim ilustrace a krasnou vazbu.

Pihtipudas
13.11.2014 5 z 5

Od Petry Soukupové jsem zatím přečetla jen jednu knihu pro dospělé, která mě hodně zaujala. Dětská kniha je psaná vlastně úplně stejným stylem, jen je v ní něco dětského. Autorka umí dokonale vystihnout pocity nešťastného a vzdorovitého kluka, který si svým zlomyslným chováním a naschvály chce jen vydobýt matčinu pozornost a návrat k tomu, co bylo dřív - k rodině, do níž patřil i jeho táta. S hrdinou se dokáže ztotožnit každý, nezáleží, jestli je mu devět nebo třicet. Vyzdvihla bych také reálnost celého příběhu, jeho aktuálnost a moderní pojetí. Text, nad kterým se zamyslí malí i velcí.

HλNKA
30.10.2014 4 z 5

Krásná dětská kniha, ve které všichni dospělí najdou něco ze sebe, neboť každý z nás byl někdy Bertíkem, který našel svoje čmuchadlo, s nádhernými ilustracemi a vazbou, jež mi na první dotyk připomněla knihy z mého dětství :-)