Birthday Girl

Birthday Girl
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530891/bmid_birthday-girl-65b4ae39506b6.jpg 4 452 452

Jordan je devätnásťročné dievča, ktoré pochádza z veľmi zlých rodinných pomerov. Dá sa dokopy so svojím najlepším priateľom, Coleom a začnú spolu bývať. Jordan chodí na vysokú školu, pracuje v miestnom bare a vo vzťahu je tou zodpovednou. Počas jej narodenín, ju Cole nevyzdvihne z práce tak, ako mal. Rozhodne sa teda, že si zájde do kina a tam narazí na Pikea. Po príjemne strávenom čase sa ich cesty majú rozísť. Čoskoro však zistí, že Pike je Coleovým otcom. Cole zapríčiní, že ich vyhodia z bytu a Pike im ponúkne, aby sa nasťahovali do domu k nemu. Ako má Jordan vydržať v dome so svojím priateľom a jeho otcom, ktorý je dokonalým príkladom muža, ktorého by chcela?... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , Pandora

Birthday Girl, 2018

pollyn
26.09.2024 3 z 5

Evidentně jsem jediná koho zaráží četnost slova "lufa" v milostném románu:
"Hlavou mi bleskne představa sprchy, vzpomenu si na jeho lufu a zahoří mi tváře."
"Přitiskne mě ke stěně. Ostře se nadechnu a pustím lufu."
Osm luf na jednu knihu je fakt příliš.

petusska01
09.09.2024 4 z 5

No ja musím povedať, že som čakala úplne niečo iné. Najprv som knihu odkladala lebo som si predstavovala podvádzanie a že ako si budem vážiť hlavnú hrdinku, keď tam bude šaškovat s nejakým starým úchylom :). No tak to som sa veru ani len náhodou netrafila. Jordan bola taká milá, šikovná, bože až mi jej ľúto bolo ako sa k nej všetci hrozne správali. Aj Cole, ten kreten. A Pike, ten vôbec nepôsobil ako uchyl, napriek teda vekovej rozdielu a ze išiel "proti synovi" . Autorka naozaj túto zapeklitú zápletku veľmi pekne podala, že akoby ani Jordan ani Pike neboli za zloducha. Z knihy sršalo eroticke dusno, keď spolu títo dvaja boli. A potom aj emócie, keď museli byť od seba. Jordan sa zachovala správne, naozaj mi táto ženská postava bola po chuti. Aj keď niektoré tie vzajomne zlomyselnosti si mohli odpustiť, ale dotváralo to to emocionálne napätie medzi nimi. Koniec bol taky vselijaky, asi by som si ho vedela aj inak predstaviť, ale som rada, ze to dopadlo ako to dopadli:) btw videla som na booktoku ze tato kniha má byť veľmi spicy, ale tak ja už neviem čo ja čítam, ale neprišlo mi to tak ze by tam boli nejaké prehnane sexi scény. Skôr asi kvôli tomu pocitu zakázaného a vekovej rozdielu. Môže byť. Odporúčam. Nebojte sa toho.

Toledo
26.08.2024 5 z 5

Když jsem četla anotaci knihy, skoro jsem knihu odložila na druhou kolej, ale vyšší hodnocení mě přesvědčilo dát jí šanci. A vůbec toho nelituji, byla to perfektní oddechovka, opravdu se nebojte toho tématu "otec mého přítele" - není to tak hrozné, jak se na první dobrou zdá :D

barcav
21.08.2024 5 z 5

S první třetinou knihy jsem se nějak nedokázala sžít,
ale pak ..... přečetla jsem ji za den a půl. Takže plný počet hvězdiček

WaspSalander
21.08.2024 5 z 5

Usmívala jsem se jak pitomec od začátku do konce. Skvělá kniha.

Mandlevest
19.08.2024 4 z 5

Kdybych přečetla na dovolené, kam jsem si původně knihu vezla, ale nedošlo na ni, možná jsem dala pět *. Opravdu, docela nečekané překvapení, pěkný příběh, sympaticky napsaný, popisující v dosti pomalém tempu milostnou zápletku mezi mladičkou Jordan a životem poučenějším, aspoň dle věku, Pikem. Upřímně, někdy se mi hrdinka zdála zralejší než neodolatelný Pike, ale pro vyznění knihy, které mohlo sklouznout v opravdu velkou, nedůvěryhodnou banalitu, to bylo jen dobře. Ty první 3/4 knihy, ve kterých autorka nastavuje situacemi erotické dusno a zkouší dokdy tomu oba hrdinové odolají se mi líbily více než ta poslední, kdy to dopadne tak, jak všichni tušíme a erotice se nevyhneme, ale budiž :-). Ale úplný závěr se mi líbil moc, usmívala jsem se a byla spokojená. Ještě podotknu, že změna názvu knihy v překladu je trochu zavádějící, ano, několika erotickým scénám se v knize nevyhneme, ale původní název odpovídá celkovému vyznění tohoto romantického příběhu o hodně více. Ač bych trochu krátila počet stran( proto o * méně) , početla jsem si fakt ( nečekaně) pěkně. Od autorky teď zase něco nového vyjde, takže na další dovolenou je to jasná volba.

Mininka
11.08.2024 5 z 5

Páni! Tak tahle knížka si mě naprosto získala. Netušila jsem, že si příběh Pike a Jordan tak zamiluju! Byl to naprosto ztrhující příběh, který se dotkl mého srdce. Jordan je na svůj věk velmi vyzrálá, má to v hlavě utříděné, ví co od života chce a jde si zatím. Pike je zralý muž, který rychle dospěl. Samotář se srdcem plným něhy a lásky. Mrzelo mě za něj, jak se k němu Cole choval, jaký měli vztah. Chápu jeho potřebu dlouho tajit vztah s Jordan před ním. Určitě knihu doporučuji přečíst, od teď patří k mojim srdcovkám!

Salvatoreanne
05.08.2024 5 z 5

Love it , tohle tu ještě nebylo

TPWK-writer
29.07.2024 5 z 5

Tenhle příběh mě dostal. Jenom jeho komplikovanosti díky věkovému rozdílu.
Jordán na svůj věk byla velice vyspělá a věděla co chce, bylo to dané i jejím životem. Hodně jsem v knize ocenila kapitoly z pohledu Pikea, jak on se srovnával s venkovním rozdílem. Rozhodně se ke knize vrazil a jdu si přečíst další knihy téhle autorky :-)

Knihomolka97
18.07.2024 5 z 5

Nádherný, komplikovaný příběh lásky s vyšším věkovým rozdílem.
Jordan toho má na svůj věk za sebou už poměrně dost - nelehkou rodinnou i finanční situaci, také zklamání ve vztahu. Byla velmi sympatická, šikovná, zodpovědná a měla můj obdiv. Strašně mě proto mrzelo, že se kolikrát nechala okolím zbytečně využívat.
Cole oproti ní mé sympatie neměl, jeho chování nebylo v pořádku.
Když se na scéně objevil Pike, věděla jsem, že to bude Muž s velkým M. A taky že jo, naprosto jsem si ho zamilovala.

Mezi Jordan a Pikem to od začátku jiskří a skvěle si rozumí. Jenže situace je vážně komplikovaná.. Některé momenty mi přišly docela vtipné, u jiných jsem se dojímala. Občas mi bylo Pikea až líto, Jordan uměla být mrška ne, že ne.
Samozřejmě žhavé scény také nechybí a stojí za to.
Název Birthday girl je dokonalý, ten nás český nebudu komentovat.
Je to příběh, který si určitě někdy přečtu znovu, moc ho doporučuju!

janca.hl
12.07.2024 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. Řekla bych, že autorka zvolila i vhodný věk, kdy vám to nepřijde tak jako "slizké". Energie mezi nimi byla neskutečná. Milovala jsem drzost hlavní hrdinky Jordan, i když mi občas připomínala babi Bětu z českého seriálu Vyprávěj:-) (s kufry, stěhuju se!). Originální název "birthday girl" se mi více ke knize hodí, ale v češtině by to nevyznělo tak dobře. Moc knihu doporučuji, žhavá, zvrhlá a dokazuje, že láska si nevybírá.

KatieKuli
11.07.2024 5 z 5

Nebyla jsem si úplně jistá jak autorka s příběhem naloží. Jedna věc je krátká anotace a druhá příběh sám. A výsledek? Vážně se mi líbil způsob vyprávění a nebyla jsem si do poslední chvíle úplně jistá jak příběh skončí.
Jordan a Cole se ocitnou v těžké situaci. Je jim jen devatenáct a tak trochu se potýkají s tím, aby se uživili, zaplatili nájem a všechny dluhy. Když dostanou výpověď z bytu, nabídne jim Colův otec bydlení ve svém domě. Bohužel Cole místo aby se snažil pomáhat (jak Jordan, tak otci), raději vymetá večírky s partičkou kamarádů a nestará se ani o svou přítelkyni, která si i díky tomu, stále více rozumí s jeho otcem.
V knize se řeší zásadní otázky týkající se věkového rozdílu, tlaku okolí a názorů přátel a rodiny.

Sixtínka
10.07.2024 2 z 5

Mňa to nebavilo, preto som s knihou sekla niekde okolo strany sto. Nie že by sa to nedalo čítať (dávam predsa dve hviezdy), no pri predstave, že ma čaká ešte vyše tristo strán, som mala dosť. A keďže je jasné, kam to celé povedie a okolo čoho sa celý príbeh bude točiť, nemala som motiváciu pokračovať.

kerr.cani
09.07.2024 4 z 5

V první řadě jsem nečekala, že se na konci rozbrečím. V druhé řadě jsem od knihy neměla žádné velké očekávání a realita naprosto předčila všechno, co jsem si prvních pár stran myslela.
Jordan jde na svoje narozeniny sama do kina, protože její nezodpovědný sobecký přítel nemá stejný vkus na filmy, jako ona. (a nemá ani v nejmenším chuť jí tím udělat radost). V kině potká muže, ke kterému si shodou okolností přisedne. Ani po tom, co z kina odejde, na něj nemůže přestat myslet. O to větším překvapením pak je, když zjistí, že ten tajemný muž je otec jejího přítele, který jim nabídnul bydlení u něj v domě, aby si mohli našetřit na společnou budoucnost.
Začíná to jako klišé, ale sakra, tohle byla jízda od začátku do konce - a tím nemyslím jen erotická! Naopak mě překvapilo, že první polovinu knihy nepřišel žádný náznak intimností a děj byl sám o sobě zajímavý a tak hezky plynul. S Jordan toho navíc máme dost společného (třeba i lásku k růžové barvě), což je pro mě důležité k tomu, abych knihu s chutí dokázala číst.
Kromě neuvěřitelné chemie, kterou mezi sebou měli, jsem v knize viděla i hlubší myšlenky - je reálné mít vztah s mužem o tolik let starším? Co přijde za pár let? Navíc to, aby je nikdo neodhalil, mělo opravdový důvod, takže v jednu chvíli mě kniha donutila odložit ji a přemýšlet nad tím hlouběji. Byla jsem knihou úplně pohlcená a nemohla se dočkat, až ji zase vezmu do ruky.

Micandy
05.07.2024 4 z 5

Knihu hodnotím kladně, Jordan byla na svůj věk vyspělá, takže ten věkový rozdíl mezi J a P nebyl moc vidět. Tudíž mi to nepřišlo jako zakázané ovoce, v dnešní době to není až tak moc výjimečné, nicméně kniha byla čtivá a na první pusu si opravdu musíte počkat.
Je tam pár peprnych scén a humorných, jako oddechovka dobrý. Ale něco mi tam chybělo, na 5* to není.

Kiwicatko
12.06.2024 4 z 5

Jedine, co me na tom neskutecne vytacelo bylo jmeno Pike. Horsi jsem snad necetla. A tocilo me natolik, ze ma hodnoceni o hvezdicku min.

Lavina
11.06.2024 5 z 5

Krása.Autorka píše velmi dobře vše od ní se mi moc líbí...jen tohle bylo fajn,že to byla jen jedna kniha a má zajímavé téma....nikdy mě nenapadlo čím si osoby takto rozdílné musí projít a opravdu to je k zamyšlení...sice super oddychovka,ale i dost k přemýšlení nebo k osvětlení můžu jen doporučit

alnovka82
09.06.2024 3 z 5

Takové letní čtení na dovolenou. Příběh byl hezký, ale ... znáte ten pocit, že se od knihy nemůžete odtrhnout a pořád všechno odkládate, aby jste ji mohly dočíst? Tak takové očekávání jsem podle hodnocení měla a ten pocit se nedostavil. Většina jejich dilemat, které řešili mi přišli jako obyčejné výmluvy a stále se opakující ujištění ,,já to chápu, je to tak správné..." ale vzápětí vztek a výčitky, to už mě fakt nudilo. A konec byl celkem rychlovka.
Takže na dovolenou dobrý, ale víckrát už ne.

Leído
08.06.2024 5 z 5

Podle komentářů jsem čekala, že to bude skvělé. A bylo to skvělé.

Na rozdíl od jiných knih o "zakázané" touze/lásce, které jsou často postavené na chatrných základech (zákaz vztahů na pracovišti, nevlastní sourozenci, mladší sestra kamaráda, rozdílné poměry) tady měli oba opravdový důvod držet se zpátky. A taky díky tomu nás autorka dokázala držet v napětí pěkně dlouho. Jordan a Pike byli velmi sympatické postavy a chovali se adekvátně jejich věku. Pike úplně a Jordan byla na svůj věk vyzrálejší, ale to není nic výjimečného. Zvlášť pokud dětství není ideální. Myslím, že je to nejlepší kniha s generačním rozdílem ve vztahu, co jsem četla.

Adél007
24.05.2024 5 z 5

Tak tohle bylo fakt dobré! Nečekala jsem ze mě to bude až tak bavit. Jordan jsem si hned ze začátku oblíbila tak stejně Pike sedli my hlavní postavy. Jenom jsem moc nemusela toho Colea ale jinak dobrý. Takže za mě dobra kniha!