Bojové techniky starověkého světa 3000 př. n. l. – 500 n. l.
Simon Anglim , Phyllis G. Jestice , Rob S. Rice , Scott M. Rusch , John Serrati
Bojové techniky série
1. díl >
Bohatě ilustrovaná publikace přibližuje taktiku, bojové techniky, zbraně a výstroj starověkých armád od třetího tisíciletí před naším letopočtem do roku 500 našeho letopočtu. Základní informace o roli pěchoty a jízdního vojska coby hlavních součástí starověkých armád doplňuje pohled na dobovou roli velících složek a výklad průběhu nejslavnějších bitev starověku. Přílohu tvoří dvacet čtyři taktických map a popisů klíčových bitev (např. Cannae, Alesia, Syrakusy, Actium). (mlp.cz)... celý text
Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: 2006 , Deus , D-ConsultOriginální název:
Fighting techniques of the ancient world., 1981
více info...
Přidat komentář
Názorná ukázka jak může kvalitní knihu zničit naprosto tragický překlad……a to ani nepíšu o překlepech, špatné interpunkci, chybějících slovech, apod.
Platí co napsal Vavča. Ještě bych doplnil, že starověký svět autorů této publikace končí u Hydaspu, Indie a Čína jako by neexistovaly. Chyb je v textu opravdu mnoho, překlepy občas zkreslují smysl celé věty.
Úplný úvod a přehled pro začátečníky, nic extra, ale slušné obrazové zpracování, kazí to mizerný překlad a redakční práce, kniha nemá smysl pro odborníky, nebo lidi co si chtějí prohloubit znalosti, pro určitý vhled do tematiky to však postačí.
Celá tahle série pro mne v dětství znamenala úžasný vstup do světa bitev a historie obecně. Jasně že když se na to po letech podívám, tak to má spoustu much, ale vzpomínám si jak jsem to v těch 12 letech hltal a jak strašně mě to bavilo.