Bylo nás pět

Bylo nás pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425964/bmid_bylo-nas-pet-Lsu-425964.jpg 4 3391 3391

Nové vydání legendární knihy Karla Poláčka o pětici kamarádů, jejichž dobrodružství vždycky skončí nějakým malérem, přináší vůbec poprvé Poláčkův text v doprovodu ilustrací Ondřeje Sekory. Notoricky známé a nestárnoucí příběhy Petra Bajzy, Čeňka Jirsáka, Edy Kemlinka, Antonína Bejvala a Pepka Zilvara z chudobince jsou plné dětského smíchu, rošťáren a úsměvných historek, které nezastaraly a baví malé i velké čtenáře dodnes. Karel Poláček a Ondřej Sekora byli vrstevníci, a přestože k jejich přímé autorské spolupráci docházelo zřídka, jejich pracovní cesty se neustále křížily a prolínaly. Vzhledem k tragickému vyústění Poláčkova života v důsledku 2. světové války vyšel román až po autorově smrti, bez ilustrací. Až později, na přání redakce týdeníku Svoboda, se Sekora ujímá ilustrování knihy Bylo nás pět, respektive jejího časopiseckého vydání. Příběh vycházel od července 1954 do března 1955 a každou část doprovázela jedna či dvě Sekorovy ilustrace. Ty byly v průběhu času pozapomenuty a teprve nyní vycházejí poprvé jako celek v knižní podobě.... celý text

SmallLucia
27.05.2016 2 z 5

Tohle mě prostě vůbec nebavilo..

book7
25.05.2016

Moje nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji už asi šestkrát.

dee7
25.04.2016 5 z 5

Poláček nikdy nezklame, krásný příběh, krásná čeština. K jeho knížkám se vždy ráda vracím.

Eliška_P
12.04.2016 2 z 5

První půlka dobré, druhá půlka hrozné. Námět i vyprávění velmi pěkné do okamžiku, kdy autor druhou půlku vyprávění věnuje snu. Zklamání...

Luipenox
07.03.2016 4 z 5

První polovina knihy se četla velice dobře, všední dny z pohledu kluka dávaly příjemný pocit. Druhá polovina, řečená indická, se mi líbila méně.

Liliana2006
06.03.2016 5 z 5

krásné čtení a moc poučné

MarekG
06.03.2016 4 z 5

Super kniha, teda první část.Druhá část knihy mi připadá, že ji psal někdo úplně jiný.První část knihy je ale opravdu zábavná, i když u seriálu jsou humorné scény mnohem směšnější.

konicekbily
01.03.2016 5 z 5

Vosy jsou skutečně chytřejší než kluci!

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Příjemná knížka, plno dobrodružství, které prožívá partička chlapců. Dobře se čte.

Marselle
19.02.2016 4 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha se mi četla velice dobře. Obdivuji, že se něco takového pěkného a radostného dá napsat v koncentračním táboře...

kmotrkCZ
13.02.2016

Knihu jsem si vybral k maturitě a musím říct, že byla až zbytečně dlouhá a s takovým zvláštím koncem. Než hlaví hrina onemocněl tak se mě to i bavilo, ale do konce knížky byl už jenom ve snu a na konci se probudí, začne si dávat vše dohromady a pak to zničeho nic zkončí.

Veronique_Mrack
12.02.2016 3 z 5

Knihu musím hodnotit neutrálně...četla se dobře, ale seriál mě bavil mnohem víc.

exinix
09.02.2016 1 z 5

Zbytečně dlouhá, ale číst se to dá

Totojsemja
07.02.2016 4 z 5

Hezká kniha pro děti ale seriál je určitě lepší.

trynitrix
02.02.2016 3 z 5

Čtenářská výzva 2016: 5. Kniha, která byla přeložena do angličtiny

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli výzvě i když se mi seriál líbil více, když jsem byla malá ale kniha také měla své kouzlo.

EllieK.
27.01.2016 5 z 5

Mě přišla kniha poměrně zdařilá... Taky jsem viděla jako první seriál, ale už si ho moc nepamatuji... Ale pamatuji si, že v tom seriálu říkal Péťa úplně stejné pasáže jako v knize, tak nevim... Taky je pravda, že ta cesta do Indie mi přišla zdlouhavá...neni divu, když zabrala polovinu knihy... Ale jinak vcelku dobrá povinná literatura!:)

JaSn
25.01.2016

Protože jsem nejprve zhlédla seriál a považuji jej za velmi vydařený, byla pro mě následná četba knihy spíš zklamáním. Děj knihy je trochu jiný a jinak poskládaný, než jak je tomu v seriálu, navíc ta snová cesta do Indie tvoří snad polovinu knihy, což mi moc nesedlo. Samotných klukovských příhod a zážitků v reálném světě tam bylo poměrně málo, nebo mi to tak aspoň přišlo. Ale vím, že jsem v hodnocení ovlivněna seriálem a chápu, že pro někoho může mít kniha své kouzlo. Ale mě až tak neoslovila...

Petratra
22.01.2016 5 z 5

Jedna z mnoha mých dětských knih, které jsem vylovila v knihovně u babiček a fascinovaně četla s takovým zvláštním nezapomenutelným pocitem, že ty samé knížky drželi v rukách moje rodiče když byli sami dětmi. Patří k nim i Vinnetou, Dva roky prázdnin, Foglarovky a další.

Romanka89
19.01.2016 5 z 5

Mám velmi ráda seriál a knížka mne kdysi taky oslovila, po letech jsem se k ní teď vrátila v rámci knižní výzvy 2016 (oblíbená kniha mého dětství) a stále mne okouzluje.

Čtenářská výzva 2016: Oblíbená kniha tvého dětství.

Matkaknihomolka
16.01.2016 4 z 5

Četla se dobře, je zábavná, prostě stará klasika, která nezklame.