Žena v kleci

Žena v kleci
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131155/bmid_zena-v-kleci-mHg-131155.jpg 4 3656 3656

Případy oddělení Q série

Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Kvinden i buret, 2007

Dukatka
22.06.2017 5 z 5

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

Mikako
14.06.2017 5 z 5

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale nijak zvlášť mě nelákala. Kolikrát jsem jí otevřela a nakonec jsem sáhla po jiné. Asi to bylo tím, že když je nějaká kniha, nebo autor, hodně vychvalovaná/ý zpravidla mě zklame. To samé jsem očekávala od Ženy v kleci.
Ale tohle je ono! Konečně kniha, která mě nutila číst kdy jen to aspoň trochu šlo. Měla vše - sympatické postavy, výbornou zápletku, napětí, originalitu a skvělý konec. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem kdy četla! :-)

tomkoutsky
08.06.2017 4 z 5

Detektivka.

Loginus
07.06.2017 5 z 5

To nejlepší co jsem v žánru četl. Alespoň pokud jde o zábavné detektivky. Postavy se chovají skvěle a dává to smysl. Asad s Carlem jsou super, tohle mohu s čistým svědomím doporučit každému.

nikol1774
31.05.2017 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala a nějak se mi jí číst nechtělo. Když jsem si teda řekla, že si jí přečtu moc jsem od ní neočekávala. Ale... byla jsem hodně mile překvapena, kniha mě opravdu zaujala. Děj jsem hltala a pořád chtěla číst dál, nedala se odložit, pořád mě zajímalo jak to dopadne s každým řádkem víc a víc. Byla to hrdinka. Zasloužila by si skončit líp.

pazdy15
29.05.2017 4 z 5

Tak po knize Nesmírný -od téhož autora- jsem si prostě musel říct, že přečtu všechny díly odd. Q a jsem na dobré cestě. Kniha Žena v kleci mě stejným způsobem nadchla, a přečetl jsem jí stylem 5x otevřít a je to :) Děj opět velmi promyšlený a kniha se tímto zas a znovu řadí mezi NEJ norské :) A už jsem začal 2. díl - Zabijáci ! Mimochodem ... doporučuji i zfilmování této knihy "Žena v kleci" na předlohy J. A. Olsena , má vynikající hodnocení a po zkouknutí také hodnotím kladně ... film nijak více neodbočuje z příběhu knihy a navíc budete překvapeni, jak že to vlastně hlavní postavy vypadají na plátně :)

Jaruš7
27.05.2017 5 z 5

Je to hrozné, ale dočtete to brzy, protože vám to nedá odkládat.

raffi
26.05.2017 5 z 5

Pre mňa je toto špičková severská detektívka.
Perfektne vystavaný príbeh - napriek tomu, že je možné už v prvej tretine knihy zistiť, kto je páchateľ, kniha nestráca tempo a na konci graduje.
Postavy sú originálne a dokonca sa chovajú ako ľudia, občas naštvane, občas s nadhľadom a vtipom... Nenávisť a pomsta sú veľmi silné, uveriteľné motívy (jediná moja výtka je možno k tomu vzniku nenávisti behom sekundy, ako to bolo v knihe vysvetlené).
Kniha mi viac pripomína tradičnú detektívku než severský thriller s nadpozemsky schopným hrdinou, takže som veľmi spokojná. Snáď mi ten dojem vydrží celú sériu.

Jessybelle
22.05.2017 5 z 5

Čím dál víc miluji severské detektivky... Tuto řadím vysoko, ačkoli jsem cca od půlky tušila kdo je zloduch...ale nápad a nakonec i to proč a konec jsou prostě super. Ráda budu sledovat další autorovo počínání...

Alex.rrr
30.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbilo zajímavé prolnutí původní dějové linky případu a "současnost". Hlavní dějová linie se mi moc líbila, i když cca od třetiny knihy po malé nápovědě v textu tušíte, kdo je kýžený padouch. Nicméně kniha nepostrádá napětí, logické vysvětlení a dokonalé završení. Kniha je nesmírně čtivá a řádky ubíhaly jedna radost. Těším se na další díly. A oproti jiným severským detektivká má tahle perfekní konec.

suzziemusta
20.04.2017 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla zorientovat v dějových linkách, ale nakonec super kniha...

boxas
13.04.2017 5 z 5

Chvilku jsem váhala u počtu hvězdiček, ale pak jsem si řekla, že je to velice solidně vystavěná detektivka, která mě bavila až do konce, tak proč ne plný počet...

AnetV
09.04.2017 4 z 5

Opravdu čtivá detektivka. Carl je sympaťák, Asad mu tedy hodně helfnul :-) Určitě se pustím do dalšího dílu série.

JPBelmondo
08.04.2017 4 z 5

Toto bylo moje první setkání s odd. Q. a musím říct, že se mi líbilo hlavně to, že se nejedná o klasickou detektivku, ale že zde řeší odložené resp. nevyřešené případy. Příběh mladé političky, která zmizela (pravděpodobně se utopila) a už se po tolika letech nepředpokládá, že je naživu, je o to fascinující, že se čtenář dozví, že žije (dá-li se to tak vůbec říct). Absolutní lidské a psychické ponížení, které si člověk ani nedokáže představit. Ani nevím, jestli jsem někdy měla při čtení tak příšerný pocit úzkosti, malosti a husí kůži k tomu.
Prostě doporučuji...

Pichoval
03.04.2017 5 z 5

Zpocatku jsem se v knize moc neorientovala,cca po 50 strankach jsem se zacetla. Libi se mi ze hlavni hrdina neni alkoholik. Popis vysetrovani je velice detailni a velmi poutavy. Ke konci jsem cetla jednim dechem. A nejlepsi bylo,ze na konci prezila pohresovana osoba.:-) shledani s bratrem bylo skoro dojemne.

Vesmich
02.04.2017 5 z 5

Jako audioknihu čte Igor Bareš a to je záruka příjemného zážitku. Detektiv je, přestože severský, docela normální chlap! Nechlastá, neutápí se v depresích, není přehnaně přecitlivělý....a že by měl docela důvod! Standardně vrčí a k ruce má záhadného Asisyřana, který je samé překvapeni a jeden čeká, co se z něj všechno ještě vyklube. Vyšetřovaný starý případ je dostatečně temný a celé to má spád a napětí tak akorát.

happy-smile
30.03.2017 5 z 5

Tato kniha mě hned zaujala. Řeší se zde odložené případy, což se v tolika detektivkách nevidí, a tak je to opravdu příjemná změna. A co teprve vyšetřovací tým, ten se taky jen tak nevidí. Nevrlý Carl a tajemný Asad, ze kterých se stane komická dvojka k popukání. Jasně, to zní na detektivku docela jako totální zabiják napětí, ale nebojte, naopak je to skvělá jiskra, která dodá knize to správné koření.

klarakozlova
17.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi dobře čtivá. V časových rozdílech se jako u jiných knih neztrácím, vše do sebe pasuje a navazuje. Děj je napínavý až do konce. Doporučuji :-)

Janca91
15.03.2017 5 z 5

Kniha měla velmi napínavý děj. Když jsem začala tušit, kdo by mohl být pachatelem, dost mě to vyděsilo a doufala jsem, že se mýlím.
Za mě opět hodně povedená "olsenovka". Takže palec nahoru a vřele doporučuji! ;-)

Majdule
09.03.2017 5 z 5

Některé knihy mi připomínají bolavý zub. Pořád se ho musíte dotýkat, i když to bolí, a k zubaři nejdete. A když se nakonec odhodláte, uleví se vám. Stejně tak některé knihy prostě musíte číst, i když je to stále složitější, a když je nakonec po mnoha odkládáních dočtete, uleví se vám. Napínavý, dobře postavený příběh, jehož podstata mě děsí, nabízí sympatické (a v podobě pomocníka Asada) i neotřelé postavy. Gradace přispívá ke čtenářovu zážitku, jen se mi to prostě čím dál hůř četlo. Což je na druhou stranu u thilleru vlastně poklona, protože autor nepochybně dobře vyhmátl zlo a jednu z jeho šílených a nejednoznačných podob. A moje v tomto směru křehká a málo odolná psychika to špatně nesla. A to se u mě týká jen sakra dobrých příběhů.
90 %