Složka 64 přehled

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2362 2362

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Složka 64. Přihlašte se a napište ho.

koumes731
02.05.2024 5 z 5

Jo, tahle série prostě baví. Zase spíš thriller než detektivka, i ten konec jsem odhadl už dřív, ale nic to neubralo. Je to čtivý, vtipný, ta nesourodá trojice mne fakt dost baví. Někdy se může zdát, že už jde autor moc do neuvěřitelnosti, ale zatím mi to nevadí. Skvělé.

Twinny
29.04.2024 5 z 5

Tohle byl další skvělý díl z oddělení Q. Zase to bylo výborně poskládané. Téma bylo velmi silné a věřím tomu, že tohle se bohužel ve světě doopravdy děje.
A samozřejmě naše hlavní postavy. Carlův život na pozadí mě moc baví.

Luca86
14.04.2024 5 z 5

Podle mého nejlepší kniha ze série o oddělení Q. To, že se dobře čte a je napínavá snad už ani není nutné zmiňovat. Velkou výhodou je zvolené téma a souvisejicí problematika. To je naprostá pecka. A konec jsem teda vůbec nečekala. Paráda!

Knižní novinky (17. - 23. 9.)

16.09.2013

Je tvůj, oznámila mu a nalila kávu. Používej ho s rozumem. Vzal ho do ruky a potěžkal ho. Váží sotva půl gramu a přesto znamená cestu do ráje, pomyslel si. Otočil malý plastový přívěsek, na kterém byl klíč připevněný, a přečetl si nápis. Stálo tam Miláčkův klíč. Z toho přívěsku nebyl úplně nadšený. Vypadal dost omšele.

Přešla ke své kabelce a vylovila z ní kousek křídy. Opravdu nezvyklé vybavení dámské kabelky. Nenosívali křídu po kapsách malí zdraví rošťáci? Co se kruci stalo s genderovým rozdělením rolí?

Kniha Složka 64 v seznamech

v Právě čtených25x