Čáry života

Čáry života
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/mid_cary-zivota-EzE-323522.jpg 4 921 921

Čáry života série

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark, 2017

Fantasysvet
17.01.2017 5 z 5

Kniha je v zahraničných médiách prirovnávaná k Hviezdnym vojnám. Priznám sa, toto porovnať neviem, lebo som ich ešte nikdy nevidela (áno, takýto som ja barbar, ale napravím to, nebojte). Môžem zhodnotiť len to, že autorka v nej prezentuje veľa zaujímavých nápadov, či už čo sa týka prúdu a jednotlivých jeho darov, alebo toho, ako fungujú jednotlivé národy galaxie. V ostatnom sa však pripodobňuje ďalším podobným knihám sci-fi žánru s postapokalyptickým nádychom, pretože tu máme opäť na jednej strane tyranského vládcu a na tej druhej zase rebelov, ktorí sa ho chcú zbaviť. No pokiaľ by to tak nebolo, zrejme by ani nebolo o čom písať. Takže, pokiaľ ste fanúšikom Divergencie, Hier o život, Krvavej cesty alebo inej podobnej série, táto kniha je pre vás ako stvorená. Pokiaľ ste k tomuto žánru ešte nepričuchli, tak je zase skvelou možnosťou na to, aby ste to zmenili.

Nakoniec snáď už len toľko, že hoci dej nebol nervy drásajúci na každej stránke, autorka dokázala zaujať a v správnych chvíľach vytvoriť správne napätie, takže bolo veľmi ťažké a niekedy nemožné odložiť knihu bokom. Čítalo sa to neskutočne dobre a priam samo. Nemôžem sa dočkať pokračovania, pretože mi v hlave ostalo dosť zvedavých otázok. Odporúčam všetkými desiatimi!