Červená kráľovná

Červená kráľovná
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487178/bmid_cervena-kralovna-jUt-487178.jpg 4 1581 1581

Svet Mare Barrow je rozdelený krvou – červenou a striebornou. Červená kráľovná je prvým dielom napínavej knižnej série Červená kráľovná, ktorá sa stala bestsellerom po celom svete a je preložená do 41 jazykov. Spoločnosť je rozdelená na dve časti – Strieborných špičkových bojovníkov s božskými schopnosťami a Červených jednoduchých občanov, ktorí žijú pod krutou vládou Strieborných. Mare Barrow je sedemnásťročné dievča, ktoré patrí medzi Červených, a ani vo sne by jej nenapadlo, že by to mohlo byť inak. No opak je pravdou. Onedlho zistí, že aj napriek tomu, že je Červená, aj ona má svoje schopnosti – dokonca také silné a jedinečné, že ohrozujú celú vládu Strieborných. Lenže zahrávať sa so silou je veľmi nebezpečné. Vo svete rozdelenom krvou sa odohráva boj, ktorý vyhrá len ten najstatočnejší. A tak sa proti sebe postavia Červení a Strieborní, princ proti princovi a Mare proti vlastnému srdcu, pričom zrada číha na každom kroku. A potom stačí už len jediný chybný krok, ktorý zničí svet, aký dosiaľ poznali. Zachránia mladú Mare jej nezvyčajné schopnosti alebo sa jej stanú osudnými? Príbeh plný intríg, triedneho boja a klamstiev prinúti čitateľa, aby sa ponoril do napínavého deja s túžbou zistiť, aký bude osud Mare – dievčaťa, ktoré si od začiatku obľúbi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motýľ

Red queen, 2015

venacava
15.09.2016 5 z 5

Kam se hrabe Hunger games a Divergence...tato kniha mě dostala ...hltala jsem slovo za slovem bez dechu. Zítra jdu pro 2 díl a jsem napnuta jak kšandy.

lharka13
09.09.2016 4 z 5

Musím říct, že knížka mě naprosto pohltila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a byla nepředvídatelná i napínavá do poslední stránky. Rozhodně se těším na další díl. Pravda, místy připomíná selekci,ale rozhodně jí převyšuje promyšleností děje, prostředím a napětí. Za mě 4 hvězdy, jak vyšité.

kalinkacz
08.09.2016 2 z 5

Jelikož mám žánry, které jsou podobné této knize dost načtené, tak už mi námět nepřišel tolik originální... Přišlo mi to jako směska YA fantasy s motivem z Kázání ohně a romantikou ze Selekce... Obě tyto knihy mám ale ráda, takže celkově se mi kniha četla dobře, svět je zajímavý a na další díl se rozhodně moc těším a doufám, že se už trošku oddělí od ostatních podobných knih..

Arwen329
28.08.2016 4 z 5

Pěkná knížka, taková oddechovka. Druhý díl si určitě přečtu, zajímá mě jak to dopadne. :-)

Napůlanděl
25.08.2016 3 z 5

Pro mě to byla oddechovka...Jediné co bych tomu vytkla byl konec...hlavně epilog, moc mi nesedl. Představovala jsem si něco jiného...Doufám, že druhý díl mě více nadchne.

zuzana4291
17.08.2016 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity, začátek nudný, pak střed byl velmi dobrý a čtivý a konec opět docela nuda.Možná kdyby spisovatelka vynechala dlouhé popisné scény, možná by to bylo trochu více čtivější.

Peanut
15.08.2016 5 z 5

Nejvíc mě překvapil konec.... To jsem opravdu necčekala těším se na další díl

Avielin
15.08.2016 5 z 5

Naprosto strhující knížka.. hned bych si koupila druhý díl, jen kdyby vyšel.. čekat celý měsíc mě asi umoří... :)

veronika3665
12.08.2016

Výborná knížka! Napívaný děj, který mě nemohl od knížky vůbec odpoutat. Strašně mě naštval konec :D ale zároveň strašně překvapil. Určitě doporučuji přečíst, už se těším na další díl :)

PAZATT
08.08.2016 4 z 5

Nad touto knihou jsem dlouho váhala, přišla mi taková deprimující, po přečtení už nechápu proč vlastně. A jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla! Kniha je velmi originální a ať si říká (a píše) kdo chce, co chce, není jako ostatní knihy pro teenagery. Je to prostě o holce, která chce přežít ve světě, kde je jiná, podřadná a opovrhovaná. Která je výjimečná a statečná... Párkrát mi dokonce ukápla slzička, což se mi moc často nestává. Vřele doporučuju! =D

Princezna22
04.08.2016 2 z 5

Bohužel...Kniha mě zklamala... Po přečtení půlky knihy jsem ji nedocetla a zbytek stránek jen prolistovala.. Škoda..

ayra
03.08.2016 3 z 5

Četla jsem už mnoho takových teenagerovských knih a všechny jsou si velmi podobné. Na začátku jsem tušila jak to zkončí a myslím že druhý díl bych si tipla taky dobře. Pro mě žádná bomba ale hezká oddechovka.

mišule5
03.08.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem se strašně těšila a musím uznat že je skvělá! Čte se opravdu dobře a u žádné kapitoly jsem se nenudila ba naopak- oči mi klouzali po slovech neuvěřitelnou rychlostí, abych se dozvěděla jak to dopadne. Hlavní postavy se dobře pamatují, ale vůbec jsem si nemohla zapamatovat rody a jejich barvy- bylo jich strašně moc :-D doufám, že se dočká i filmového zpracování!
Velice doporučuji si tuto knihu přečíst!!
( Obálka je neskutečně pěkná :-P)

Voluta852
31.07.2016 5 z 5

Panebože ten konec. Opravdu super strašně se těším na 2.díl. Velmi zajímavý děj a Mare byla velmi slibná hrdinka. Doporučuji přečíst. Jo a chtěla bych se zeptat kolik bude mít tato série dílů. Předem děkuji za odpověď

Danča:))))
29.07.2016 5 z 5

I když jsem věděla jak to skončí a četla jsem ji jen když jsem měla trochu čas tak musím dát pět hvězd. Ze začátku jsem se do knihy musela trochu nutit ale jak jsem četla dál tak mě to fakt chytlo. Určitě se k Rudé královně ještě vrátím a přečtu si ji pořádně :) S koupí druhého dílu váhat nebudu :))

Jenny3
25.07.2016 4 z 5

Naprosto nečekaná knížka! Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale nadchla mě. Hlavně konec mě překvapil, od tak mladé autorky skutečně dobrý příběh, těším se na další díl, snad bude stejně zajímavý. :)

Jakahol
22.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro celou najednou. I přes to, že hodně připomíná jiné knihy a je hodně předvídatelná ( věci, které mě pravděpodobně měly hrozně překvapit jsem čekala už od začátku) musím knize dát plný počet hvězd. Příběh mě totiž pohltil a nechal mě knihu zavřít teprve až když jsem dočetla poslední slovo. Navíc v knize nebyla místa, kde bych se nudila. I začátek se rozjel velmi rychle. Jen doufám, že v příštím díle se dozvím více o historii země, která tam sice byla zmiňovaná, ale nic konkrétního. Jo, a opravdu bych ocenila mapu :)

LucyT
15.07.2016 5 z 5

Rozhodně skvělá kniha! Stojí za zmínku i skvěle vypadající obálka :)
Mare je nejlepší hrdinka všech dob! :) Je snad i lepší než Calaena(Skleněný trůn)
Cal je zjevně dobrý kluk, ale ze začátku jsem ho neměla moc v lásce :)
Jeho bratr Maven je super kluk, ale co se stane je jedna z důležitých momentů v knize :)
Takže ano, knihu si musí každý přečíst! :)

andrysek158
15.07.2016 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout dokonce ani v práci, konec mě absolutně dostal. Zhltla jsem ji během dvou dnů a už se těším na pokračování, za mě rozhodně 5 hvězdiček :)

sleja
01.07.2016

Knížka se četla skoro sama. Mám ráda knížky, které mě překvapí, což se v téhle rozhodně stalo několikrát. Děj se měnil, nic není černobílé. Rozhodně doporučuju všem.