Červená kráľovná

Červená kráľovná
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487178/bmid_cervena-kralovna-jUt-487178.jpg 4 1581 1581

Svet Mare Barrow je rozdelený krvou – červenou a striebornou. Červená kráľovná je prvým dielom napínavej knižnej série Červená kráľovná, ktorá sa stala bestsellerom po celom svete a je preložená do 41 jazykov. Spoločnosť je rozdelená na dve časti – Strieborných špičkových bojovníkov s božskými schopnosťami a Červených jednoduchých občanov, ktorí žijú pod krutou vládou Strieborných. Mare Barrow je sedemnásťročné dievča, ktoré patrí medzi Červených, a ani vo sne by jej nenapadlo, že by to mohlo byť inak. No opak je pravdou. Onedlho zistí, že aj napriek tomu, že je Červená, aj ona má svoje schopnosti – dokonca také silné a jedinečné, že ohrozujú celú vládu Strieborných. Lenže zahrávať sa so silou je veľmi nebezpečné. Vo svete rozdelenom krvou sa odohráva boj, ktorý vyhrá len ten najstatočnejší. A tak sa proti sebe postavia Červení a Strieborní, princ proti princovi a Mare proti vlastnému srdcu, pričom zrada číha na každom kroku. A potom stačí už len jediný chybný krok, ktorý zničí svet, aký dosiaľ poznali. Zachránia mladú Mare jej nezvyčajné schopnosti alebo sa jej stanú osudnými? Príbeh plný intríg, triedneho boja a klamstiev prinúti čitateľa, aby sa ponoril do napínavého deja s túžbou zistiť, aký bude osud Mare – dievčaťa, ktoré si od začiatku obľúbi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motýľ

Red queen, 2015

kendllajf
14.05.2016 3 z 5

Co napsat jako komentář, jsem se rozhodovala už v půlce knihy. Kniha je dobrá, nové téma. ALE.....Děj mi nesedl místem, kde se to odehrávalo. Podle obálky, jsem si představovala prostě středověké království, ale později jak začali přibývat stroje, mě to nesedělo. Kamery, továrny,... Nevím. Obálka je sice úžasná, líbila se mi, ale jak jsem psala, neseděl mi děj. Určitě si přečtu další díl, a nakonec mě nadchl aji nápad, že skoro každý něco ovládá.

PS: Jak se jmenovali to vodní? Nynfy? To je jedno, ale začala jsem dumat, že když ovládají vodu, teoreticky by mohli ovládat i lidi. Člověk je převážně tvořen vodou:)

Efeméra
13.05.2016 4 z 5

Před čtením jsem si říkala: hm, další dystopie, no to jsem teda zvědavá. Tímto žánrem jsem už mírně přesycená, stejně jako jsem před lety nechápala, jak ještě stále mohou letět upíři. Přes moje předsudky musím uznat, že knížka nebyla špatná. Ano, sice jsem místy opravdu cítila Selekci a Hunger Games, ale děj byl originální, hlavně ten plot twist na konci. Za ten ale podle mě může svou naivitou hlavní hrdinka, nechápu, jak si mohla myslet, že by jen tak dal Cal přednost jí. Zase tolik se toho mezi nimi nestalo. Taky mi přišlo divné, že Arven, který dokázal blokovat nadpřirozené schopnosti, byl na konci přímo v aréně, kde ho mohl každý zranit (což se taky stalo). Logické by bylo, kdyby seděl na chráněném místě, takhle král moc riskoval, což nebylo logické (ale pro autorku samozřejmě nutné). Všichni pak akorát viděli, že je Mare Rudostříbrná.

ElissAnn
06.05.2016 4 z 5

Kniha mne nadchla!... Když už víte, jak to dopadne, tak se vsehno změní. Což se mi na ni líbilo nejvíce! Jinak k to typická brakova literatura. Milostný trojúhelník, hlavní hrdinka naivka, ale zaroven bojovnice... co dodat.
Dobrá oddechovka.

anatonka
02.05.2016 3 z 5

Čekala jsem víc. Líbil se mi název, obálka fantastická a myšlenka na svět rozdělený krví mě nadchla. Ze začátku Selekce, dívka z lidu si má vzít prince, pak přišlo Hunger games, dívka z lidu musí být poslušná aby pomohla zachovat svět který je špatně přestože ona ví jak moc. Líbil se mi Julian a Will, Kilorn jak už někdo nadnesl je tu pro to aby v dalších dílech mohl být v milostném trojúhelníku místo Mavena, svým způsobem se mi líbila i Evagelina. Původně jsem si chtěla knihu koupit, od toho jsem po přečtení ustoupila, druhý díl si přečtu, ale stejně jako první si ho radši půjčím v knihovně.

Terka15
27.04.2016 2 z 5

Dvě hvězdy a jen za to že kniha nebyla tak lehce předvídatelná jako Selekce. Čtivá a dá se říct že se tam neustále něco dělo. Jinak mi přijde že je to směs toho nejlepšího (a toho co dosáhlo oblíbenosti u čtenářů) Selekce, Povstalecké trilogie, Hunger games, no myslím si že každý si v tom najde něco. Další strhnutí hvězd bylo za milostný románek, trojúhelník říkejte si tomu jak chcete. Poslední dobou je to v každé knížce a mě to přestává bavit :/ nudné ohrané a popsané pocity hrdinky jsou vesměs vždy podobné ne-li stejné.

orangerose
27.04.2016 5 z 5

plná akce, napětí, bavila mne moc :)

těším se na 2 díl této série

Xena011
22.04.2016 5 z 5

Dost dobrý námět. V mnoha liniích jsem v ní viděla odraz Selekce a Skleněného trůnu, ale z této knihy jsem přesto měla jiný pocit. Jelikož jsem se mrkla na anotaci druhého dílu, věděla jsem, že tam bude zrada nejmenovaného jedince, ale popravdě i v knize se o tom zmiňovala spisovatelka, ať nikomu nevěří..ale to je přesto těžké. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra nadchla, ale působí velmi zdařile a nakonec jsem spokojená. Uvidíme, jak bude děj pokračovat. Řekla bych, že tohle byl teprve takový úvod, a budu doufat v ještě lepší pokračování.

Véča
14.04.2016 5 z 5

I když jsem měla pocit, že čtu nějaké další pokračování Selekce, knížka se mi hrozně moc líbila. Mělo to děj, akci, nějaký ten zvrat, napětí a samozřejmě i milostný příběh, který mi tentokrát dokonce ani nevadil.
Moc se těším na další díl.

verulik196
12.04.2016 4 z 5

Dříve mít černou pleť nebo být žid představovalo velký problém. Rozdělení obyvatelstva podle barvy krve se mi proto zdá reálné. Líbí se mi myšlenka, že existují nadlidi, lidé, kteří vládnou a mají lepší podmínky pro život než "obyčejní" lidé s rudou krví. Kniha byla plná zvratů a napětí, je skvělá a doufám, že druhý díl nezklame.

Barbra06
09.04.2016 4 z 5

Líbí se mi, že autorka zvládla vymyslet naprosto nový svět s originálními prvky a systémem. Postavy byli fajn, hlavně Mer, jako hlavní hrdinka nebyla dokonalá a nejlepší a měla své slabiny. Navíc nebyl to ani typický milostný trojúhelník. Od začátku jsem tušila, že s Mavinem nebude něco v pořádku, ale stejně mě konec překvapil. Cal byl zajímavá postava, přesto ho asi v půlce Maven zastínil, což mě samozřejmě na konci rozesmálo. Postavu Kilrona si podle mě autorka nechala do zásoby na příští díly, tak uvidíme.

Silent-Force
05.04.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila a už v autě ji začala číst. Ze začátku mi dělalo problém si představit ten svět s elektřinou apod. ale potom? Super! Konec mne hodně překvapil a doufám, že další díly neztratí na svém kouzlu. První díl rozhodně super :)

KatnissLavender
04.04.2016 5 z 5

Měla jsem tušení, že tahle kniha bude stát za to! Nikdy by mne ale nenapadlo, že z ní budu nadšená stejně tak, jako ze Selekce! Dokonce i o něco víc! ;-) Už se nemůžu dočkat dalších dílů!!!

Niskushka
02.04.2016

Na knihu sem narazila náhodou. Ze začátku mě nebrala, ale po čase sem se do toho vžila a bavilo mě to, konec mě překvapil. Napadali mě různé způsoby jak ukončit knihu, ale tento mě překvapil. Těším se na další díl. :)

ivca7818
01.04.2016 2 z 5

Strašné, slabé, děj k uzoufání nudný a předvídatelný od samého začátku až do konce. Postavy bez charakteru, bez jakéhokoli vykreslení, jakoby okopírované z jiných příběhů a jiných knih. Nápady neoriginální a obšlehnuté, děj taky nic moc, části, které by měly vyznít napínavě, jsou tak slabé, že by si i Stephen King nad tím ufrknul. Omlouvám se všem, kteří knihu opěvují a říkají, jak je úžasná a perfektní a jsou z ní na větvi. Možná kdyby mi bylo těch třináct, čtrnáct let, dám vyšší hodnocení. Jenomže ta autorčina aréna, kde se konají veřejné popravy jakoby trochu z oka vypadla Hunger Games a zbytek mi trochu připomíná, jako by si autorka dala kafe s Kierou Cassovou a holky spolu konzultovaly svoje nápady, přičemž Selekce taky ničím zvlášť neoplývá. Především v obou případech tomu chybí vypravěčský talent, schopnost vykreslit postavy, promyslet jejich charaktery a jejich způsob uvažování. Hlavní hrdinka je nesympatická fňukna, která se akorát vzteká jako vzdorovitý spratek, protože svět je přece tak strašně nefér. Milostný trojúhelník je k pláči, oba princové panáci a totální mamlasové, tomu Mavenovi bych teda nevěřila, že je hajzlík ani za mák.
Autorka zmixovala vše, co se zmixovat dalo ze všech možných fantasy počínaje Selekcí, což bije přímo do očí. Jenom mě napadlo, pane bože, to byla ale blbost. Jasně, nejspíš budu ukamenována, ale nemělo to grády, nemělo to pořádný příběh, mělo to strašně nesympatické bezcharakterní hlavní postavy a ta terminologie - ehm kytkář a nymfář? No co to sakra je? Ale abych nebyla tak strašně zlá, na knize se mi líbila jedna jediná pasáž:
"Ve škole jsme se učili o tom, co bylo před naším světem. O andělech a bozích, kteří žili na nebesích, odkud vládli zemi laskavou a milující rukou. Někdo tvrdí, že to jsou jenom pohádky, já jim ale nevěřím. Bohové nám vládnou dál. Jenomže sestoupili z nebes. A už nejsou laskaví." Amen. Pokračování číst nebudu, první díl mi bohatě stačil.

mirkol
30.03.2016 2 z 5

Čekala jsem víc asi tak od prostředka jsem začala přeskakovat, protože už to bylo pořád ''princ tam princ sem'' nebo ''jsem taková mrcha, ale udělat to musím '' atd.

Tarzanka
30.03.2016 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Četla sem ji na jeden dech a nemohla sem od ní odtrhnout oči. :)

pink_ivy
25.03.2016 5 z 5

Pro mě jde o překvapení roku. Nic moc jsem o tom nevěděla, ale líbila se mi obálka a tak jsem si to prostě pořídila. Četlo se to docela dobře, ze začátku mě to moc nenadchlo, ale jak to postupovalo, tak to zároveň i gradovalo a asi po prvních padesáti stránkách jsem byla tak zaujatá, že jsem to skoro nepustila z ruky.
I když pochopit ten svět a schopnosti stříbrných mi přišlo trošku komplikované a doteď vlastně nevím jaký všechny schopnosti mají. Asi všechno možný.
Až si skoro nadávám, že ten zvrat na konci jsem naprosto nečekala! Většinou se mi knížky zdají průhledné a ve výsledku mě moc nepřekvapí, ale tady to bylo naopak. Konec mě šokoval a posledních několik kapitol jsem skoro zapomínala dýchat. 5*

ivet9946
24.03.2016 5 z 5

Parádní knížka - napínavá, překvapivá a i když v ní je trochu od spousty dalších jako je Selekce, Divergence apod., stále zůstává něčím jiná. Moc se mi líbila schopnost vytvářet blesky - taky jsem se s tím ještě nesetkala a hlavní hrdinka to dobře podává.

Mirime13
23.03.2016 3 z 5

Oceňuji obálku, ta se opravdu povedla. Děj už byl jiný, trochu zdlouhavý, ale přeci jen dobrý. Druhý díl si určitě koupím.

klarinka9974
17.03.2016 4 z 5

Obálka je krásná a hlavně láká k přečtení a na tom záleží. Moc jsem se na knihu těšila, ale byla jsem překvapená. Zrovna jsem dočetla půlnoční korunu, kde bylo tolik akce, překvapení a boje, že tato kniha mě malinko zklamala. Nic se tam skoro nedělo, bylo to občas až zdlouhavé a už několikrát jsem knihu odložila. Ale dočetla jsem ji. Konec sice zve k druhému dílu, ale asi jen málo kdo si ho přečte. Já ano, abych se dozvěděla jak to dopadne. Kniha měla sice takové to fantasy, ale kdyby tam nebylo tolik chyb, a bylo tam nějaké větší tajemství, asi bych ji považovala za skvělou.