Cesta císařovny
Ulja Krautwald , Li Christine
Před více než 1 000 lety se konkubíně Wu Zhao podařil pohádkový vzestup na císařský trůn a stala se nejmocnější ženou staré Číny. Cestu k němu si proklestila svou chytrostí, díky svému erotickému vyzařování i tajným strategiím čínského válečnického umění. Byla to jediná žena, která kdy vládla staré Číně. Jejím důvěrným průvodcem byl mág a lékař Sun Simiao, strážce prastarých tajemství ženské moudrosti a moci. Tato kniha je o tom, co Sun Simiao císařovnu naučil a jak mohou i dnešní ženy kráčet „cestou císařovny“. Z dosud nikdy nepřeloženého klasického čínského pramene se dozvíte, jak uvést v soulad cílevědomost s pružností a jak strategicky využívat sílu i utvářet spojenectví. Podle autorek knihy se však žena-císařovna rovněž stará i o to, co je dobré pro ni, tak, jako to dělala Wu Zhao. Ženy, které dají prostor své „vnitřní císařovně“, jsou silné a velkorysé bytosti, otevřené, a přesto tajuplné: znají totiž vnitřní zdroje své síly.... celý text
Přidat komentář
Samotný reálný příběh císařovny Wu Zhao je pro mě šokující, s jakou krutostí dokázala dosáhnout svých cílů.....těžko knihu lze brát jako inspiraci , kniha staví na silně sugestivním stylu nadřazenosti a touze po moci . Za užitečné považuji informace Sun Simia a odkaz na čínskou medicínu, základní vhled a souvislosti s životními cykly ženy. Zajímavost - rumělková meditace :)
Kniha se mi jeví jako velmi inspiritavní. Ze začátku působí kniha dojmem, že je kladen důraz na sebestřednost a dosažení vlastních cílů , ale vlastně proč ne. Příběh císařovny zabírá jenom malou část a myslím, že má sloužit jako úvod do pojednání o fázích života ženy od mládí až do stáří. V podstatě je to pojednání o čínské medicíně, o jejím pohledu na život člověka - hlavně žen ve všech životních obdobích. Obsahuje množství receptů na čaje z čínských bylin (to bych se asi bála vyzkoušet) .