Cesta kolem světa za osmdesát dní

Cesta kolem světa za osmdesát dní
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138665/cesta-kolem-sveta-za-138665.jpg 4 1146 1146

V roce 1872 se vsadí distingovaný Angličan Phileas Fogg o 20 000 liber s členy svého klubu o to, že během 80 dní vykoná cestu kolem světa. V doprovodu svého sluhy Passepartouta se vydá na cestu, jist si svým vítězstvím. V Indii zachrání život indické princezně, která se k němu připojuje. Stále je však sledován inspektorem Fixem, který jej podezřívá z přepadení banky..... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Levné knihy

Tour du monde en quatre-vingt jours, 1873

Mája777
29.12.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem opět otevřela knihu pana Vernea. A uchvátila mě stejně, jako kdysi. Ano, autor velice rád popisuje cokoli - společnost, města, přírodu …, ale musíme obdivovat jeho znalosti. A zároveň i jeho předvídavost. Určitě si znovu přečtu i jeho další knihy.
(29. 12. 22 - 28 877 - 65)

Sisi394
11.12.2022 5 z 5

Precteno jako audiokniha. Bylo to fajn dve a pul hodiny, skvele nacteno vicero lidma.

maja8148
26.11.2022 5 z 5

Poté, co jsem se pokusila přečíst Tajemný hrad v Karpatek a někde zhruba v třetině jsem to vzdala, jsem došla k názoru, že Jules Verne není pro mě a ač se neustále vydává a lidé jej kupují a dříve jeho literaturu vážně četli a dnes je to přežitek a je to jeden z autorů o kterém všichni slyšeli a učili se, ale reálně ho nikdo (nebo skoro nikdo) nečte a jeho knihy se prodávají z povinnosti.

Ovšem pak jsem narazila na člověka, který je opravdu čte a baví jej. Nevěřila jsem tomu. Vážně ne. Ale byla jsem přesvědčena, ať mu dám ještě jednu šanci.

A víte vy co?

Ano Hrad v Karpatech, je pro mě pořád kniha u které by jeden umřel, ovšem toto je něco úplně jiného! Bavilo mě to i když Foga jsem občas nechápala (a ještě více teď nechápu jeho filmovou verzi z roku 2004) a nerozuměla jsem Figovi, ovšem oblíbila jsem si Passepartouta a jeho filmové veze mě už asi nikdy nebudou uspokojovat (jeho animovaná asi i nadále ano).

A hlavně mě tato kniha přesvědčila, že Verne je dobrý spisovatel, který se dá číst i v dnešní době a rozhodně se ještě do nějaké jeho knihy pustím.

Lenka2533
18.10.2022 5 z 5

Mamka Verna v dětství milovala, takže jsem se inspirovala a rozhodla jsem se přečíst si to :D A byla jsem překvapená, protože se to četlo dobře a rychle.
Styl psaní mi vcelku sedl. Příběh mě i bavil, takže hodnotím kladně. Myslím, že na maturitní četbu je to dobrá volba.

Jury
21.09.2022 4 z 5

Lituju, že se mi ta kniha nedostala do ruky v mladším věku…bylo to fakt příjemné víkendové čtení…žádné protahování, krátké kapitoly k věci a supr popisy míst kidy se projíždělo…rozhodně zkusím další knihu autora :)

medlovice
19.09.2022 5 z 5

Je ostuda, že mě ke čtení dostala jiná kniha, romantická Cesta za tebou za 8o dní a nutila mě srovnávat i když jsou každá o něčem jiném . A obě dobré . Ale tato lepší a zábavnější.

Apo73
10.09.2022 4 z 5

Napsal jsem u Vinnetoua, že jsou dvě skupiny - verneovci a mayovci. Já patřím mezi mayovce, ale Vernea ctím. Asi jsem nikdy nepropadl jeho vědecko-fantastickému vizionářskému světu, a ani rozvláčnosti jeho líčení, nicméně: Cesta kolem světa a Dvacet tisíc mil pod mořem jsou opravdu (podle mě) jeho vrcholy. Když si sluha anglického gentlemana po mnoha kilometrech cesty uvědomí, že zapomněl zhasnout a gentleman suše odpoví, že platba za světlo půjde na jeho účet, to jsou klasické dialogy. Takže ano, klasik dobrodružné literatury, které si každý kluk musí přečíst.

alishek
09.09.2022 5 z 5

Nádherně a poutavě napsané dobrodružství anglického gentlemana, který se kvůli sázce vydá na cestu kolem světa a že je to cesta!

Janizoun
19.08.2022 5 z 5

Můj obrovský oblíbenec Jules Verne. Ačkoliv jsem žena, miluju všechny "Verneovky". Vyrostla jsem na nich a jsou má "srdcovka". Jako holka jsem "hltala" stránku za stránkou a nedávno jsem zrovna po letech tuto knížku opět četla a nic se u mě nezměnilo, "hltala" jsem jí jako zamlada :-) Filmy jsou povedené, krásné, ale knihy mají své kouzlo... ;-)

jitka_dankova
09.08.2022 5 z 5

Dobrodružný příběh z roku 1873, který má pořád své kouzlo a dokáže oslovit i moderní čtenáře. Příběh cesty kolem světa budu mít asi navždycky spojený s animovaným seriálem s Willy Fogem, Barnabášem a Romy, nicméně bylo příjemné si přečíst originální knihu. Překvapením pro mne byly celostránkové dobové ilustrace. Jules Verne uměl velmi pěkně vystihnout povahy hlavních hrdinů. Jak naprosto chladně a logicky uvažujícího Fogga, tak milého ztřeštěného a zmatkujícího sluhu, na kterého se prostě nešlo zlobit. Protože pro dobové čtenáře byly cizí země a kraje něčím dost vzdáleným a neuchopitelným, obsahuje kniha poměrně dost popisných částí krajin, památek, zajímavostí, i rostlin apod. Prostě tak, aby si čtenář opravdu dokázal to místo představit pohledem sluhy Pasepartouta (neboť Fogg na nějaké památky a krajinu spíš celkem kašlal :-) ). Vše je naštěstí prokládané fantastickým dobrodružstvím a napjatými situacemi a hodně se pozornost točí i kolem dopravních prostředků, tedy vlaků, lodí, parníků, saní, ... a jako taková perlička na závěr je i jemná a nenápadná romance na konci. Troufám si říct, že tento příběh snad asi nikdy nezestárne. Těším se, až si bude můj syn číst převyprávěnou verzi pro děti.

zuzana4291
30.07.2022 5 z 5

Vrátila jsem se ke svému oblíbenému autorovi z dětství díky čtenářské výzvě. A jsem za to moc ráda. Kniha je napínavá a má pořád své kouzlo.

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

FAKT SKVĚLÝ DOBRODRUŽNÝ A SLAVNÝ ROMÁN.

Čmeláček
27.05.2022 5 z 5

Dnes už by to nebyl problém, kdyby třeba někdo chtěl tuhle sázku vyhrát. Ale za časů pana Verna to fakt žádná sranda nebyla :). Phileas Fogg to ale zvládne s přehledem a svým soupeřům dá pořádně na frak :))).

Xemerius
28.03.2022 5 z 5

Krásný příběh, krásná atmosféra. Cesta kolem světa v 19. století? Kdo by nechtěl? (Teda...já bych brala hnedka:))
Nemám výtky. Suprově vykreslené postavy, (team Passepartout :D), přátelství, risk, napětí a nakonec ta samotná cesta!
S matematickou přesností dávám 5*.

jan7113
13.03.2022 4 z 5

Klasika nejklasičtější od jednoho z nejznámějších a nejslavnějších autorů. Chvílemi si sice připadáte, že čtete učebnici, ale takový Verne prostě je. Nikdy není na škodu se trochu vzdělat. Jinak je kniha plná akce, napětí a dobrodružství. A samozřejmě nechybí happyend. Na dobu svého vzniku (1873) - klobouk dolů.

Dudlík08
21.02.2022 4 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Musím říct, že to byla taková "oddechovka", která se mi ale líbila. Hezky popsána doba, kterou si v dnešním světě vlastně ani nedovedeme představit.

Phoenix16.cz
30.01.2022 3 z 5

Styl vyprávění je hodně podobný Pěti nedělím v balonu, ale ten mě přeci jen bavil o trochu víc. I když v Cestě kolem světa se taky pořád něco dělo a děj ubíhal rychle kupředu, přeci jen se tu objevovala hlušší místa a závěrečná zápletka s časovými pásmy mi připadala překombinovaná.

Tereyciiik
24.01.2022 4 z 5

Četla jsme vydání z roku 2020.
Kniha pěkná, jen na můj vkus celkem těžké čteni. Místo popisu samotné cesty a děje se to točilo více o místech, městech a zemích. Čekala jsem víc děje a napětí, ale to mě asi hlavně ovlivnil film. Každopádně čtení hezké.

Limonadovyjoe
05.12.2021 2 z 5

"Nejkratší lhůta stačí, jestliže ji dobře využijeme. Abyste ji nepřekročil, musíte skákat s matematickou přesností z vlaku na loď, z lodi do vlaku!"
"Budu tedy skákat s matematickou přesností. Vsázím dvacet tisíc liber proti komukoliv, že zvládnu cestu kolem světa za 80 dní, čili za patnáct tisíc dvě stě minut. Přijímáte? "
"Protože dnes je středa 2. října, musí být zpět v Londýně v sobotu 21.prosince, v osm hodin čtyřicet pět minut večer. "

Ostudně přiznávám, že tohle je moje první setkání s Vernem a teda nic moc! Tím, že nemám moc s čím srovnávat nedokážu říct jestli kniha byla dobrá nebo ne, ale jednoduše mě nebavila. Protože miluju cestování vybrala jsem si záměrně cestu kolem světa, ale u přes blízké téma mi kniha moc nesedla. Čtení bylo poměrně náročné, chybělo mi více akce i napětí. A ke konci místo rostoucího napětí z ubývajícího času jsem vynechávala a přepočítávala stránky do konce. Naopak velice se mi líbila postava chladného Angličana Philease Fogga, která mi svou precizností a ledovým klidem byla sympatická, škoda, že ho tam nebylo více. Ale věřím, že na danou dobu byly knihy úžasné. Z pohledu dnešního čtenáře už cesta z jednoho konce světa na druhý není takové terno. Ale v době kdy svět byl mnohem více zahalen tajemstvím bylo setkání s cizími kulturami zajímavé stejně tak cesta skrz Paříž, Indii, Sumatru, Čínu, Japonsko, USA a zpět do Londýna - vlaky, lodí i na saních.

Každopádně kniha je z roku 1873 a já mám tak splněný poslední úkol z letošní čtenářské výzvy - kniha, která má 100 a více let.

former3980
29.11.2021 4 z 5

SVET. Zo začiatku ma to nebavilo. Zasa kecy v nejakom klube, naškrobený hlavný hrdina. Ale potom sa to rozbehlo. Najdominantnejšou postavou je tu sluha, ktorý sa v originále volá Passepartout, ale v slovenskej verzii z neho urobili Prešmyka, čo ma celú knihu dosť rušilo. Highlighty: zachránenie mladej Indky z horiacej hranice, pád mosta po prejdení vlaku, boj s Indiánmi a na záver pálenie drevených častí lode, aby doplávali do Británie. Celkovo veľmi dobré, ale určite to priradím až za Julesovi Top diela. 80 percent. A potom som si pozrel film z roku 1956 s famóznym Davidom Nivenom a pre mňa neznámym Mexičanom Cantiflasom, ktorý bol v postave sluhu úplne dokonalý. Vo filme dokonca na úvod použili na rozdiel od knihy balón... výborné. Akurát si určite nepustite po knihe verziu z roku 2004 s Jackie Chanom...bŕŕŕ