Dům bez klíče
Earl Derr Biggers
Charlie Chan série
1. díl >
Detektivní román uvádí čtenáře do Honolulu 20. let; napínavá zápletka kolem vraždy místního boháče je spojena s vyzrálou literární formou. Napínavou fabulí, exotickým prostředím i výborným literárním zpracováním uspokojí i nejnáročnější ctitele tohoto žánru. (www.pitaval.cz)
Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: 1928 , neuvedeno/neznámo (s.n.)Originální název:
The House Without a Key, 1925
více info...
Přidat komentář
Je to takový jednoduchý příběh, horší varianta milostných detektivek A. Christie, není to tak promyšlené, spousta věcí není dořečena a dořešena, pachatel nepřekvapil, spíš překvapil důvod. Škoda je taky, že atmosféra Honolulu je taková moc papírová, ač má kniha asi přesvědčovat o barevnosti a živosti místa, ale papírová je i většina postav, což je škoda, nejživější mi tam přišla tetička Minerva. Ale jako oddechovka do autobusu to jde, četl jsem mnohem horší detektivní díla.
Naivní román červené knihovny s detektivní zápletkou.
Jsem schopna přečíst 600 stran za víkend, tohle jsem myslela, že nedočtu. Měsíc mi to trvalo, pokaždé jsem u čtení usla, a to i klidně dopoledne.
Snad je to dostatečně výstižná recenze. :)
Autora moc nemusím,ale myslím,že tahle kniha se mu docela povedla.Bylo to napínavé a celkem i děj nabral brzy obrátky.Takže jsem si v klidu početl.
Také mě nejvíc zaujalo to prostředí Havaje, společnost, která tam žila, chování jejích členů. Ale i samotný příběh se čte dobře, je svižný.
Súhlasím s tým, že pri čítaní je najlepšie vypnúť mozog. Ale viac mŕtvol som ku šťastiu nepotrebovala. Úplne mi stačili popisy nádherného prostredia. Najradšej by som nasadla do stroja času destinácia Havaj.
Tak tohle je čistokrevný román do kapsy, tedy rodokaps. Vypnout mobil, vypnout tablet, vypnout mozek a číst. Jen těch mrtvol mohlo být víc - autor si na to připravil nejednu situaci. A také to mohlo být o třetinu kratší. V daném žánru velmi dobré.
Autorovy další knížky
1986 | Vražda v Honolulu |
1990 | Případu se ujímá Charlie Chan |
1992 | Charlie Chan a černý velbloud |
1935 | Strážce klíčů |
1937 | Čínský papoušek |
Příště si asi rozmyslím, než začnu číst tak starou knihu. Stránky mi spíše přibývali, než ubývali. Nevím proč, ale děj se tak neskutečně táhl, jestli to bylo mluvou...no možná. Zápletka totiž jinak byla dobře vymyšlená, jen to stáří knihy je strašně znát. Vážně se nemůžu nechat nalákat jen prostředím a dobrou vraždou. Jelikož tady jsem si to prostředí vůbec neužila. Naopak až dokonce jsem trpěla, protože to opravdu neodsýpalo a ani na chvíli jsem se do děje neponořila. Věřím tomu, že v době vydání to musela být skvostná kniha, ale na dnešní poměry už to moc čtivé není.