Chci hrát šachy

Chci hrát šachy
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118477/bmid_chci-hrat-sachy-pUw-118477.jpg 5 14 14

Netradičně pojatá učebnice šachu pro začátečníky i pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit. Kniha obsahuje: 1. První kroky 2. Základy 3. Zahájení partie 4. Hvězdy šachového nebe 5. Práce s šachovou literaturou

ZÓNA
30.09.2018 5 z 5

Podzimní večery svádí k šachovnici a jedné notně ohmatané knize... :-)
Provází mě po celý život a dojímá nejen šachovými partiemi, ale především textem o šachistech, kteří tvořili historii této hry.
Vše je krásně podáno a věřte nevěřte, listuji si v této knize již bezmála 45 let.
Kdo nepoznal šach skrze přehrávání partií od šachových velmistrů, byl o spoustu ochuzen.
A pokud to chce napravit, nechť sáhne po tomto skvostu české šachové literatury...

konicekbily
15.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka od našeho předního hráče a publicisty a autora. Dobrý úvod pro začínající šachisty, pěkné partie k přehrání.

Amadys33
10.10.2013 5 z 5

Kniha poslouží jako učebnice šachu naprostým začátečníkům, ale i pokročilým. Seznámí nás s různými strategiemi a typickými kombinačními obraty. Naučíme se orientovat v nespočtu různých zahájení. Poznáme největší šachové velikány.
Můj oblíbenec: Emanuel Lasker, v pořadí 2. mistr světa v šachu (pokud bych hodnotil jen podle šachových dovedností, byli by před ním jiní).
Díky této knize jsem se naučil, mimo jiné "Traxlerův tah" (Traxler - český kněz a šachista jej poprvé použil v roce 1890) - ultraostrá varianta hry dvou jezdců v obraně, jeho úspěšné uplatnění v turnaji (následně i celkové vítězství) mi způsobilo mou největší šachovou radost. :-)

vitavita
07.04.2012

Učebnice pro začátečníky i pokročilé ...