Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240975/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-pRJ-240975.jpg 4 1072 1072

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La gang dei sogni, 2008

AlenaV
21.12.2015 3 z 5

Slibný začátek, pěkně rozvyprávěný příběh. Ale pak se něco zaseklo a vše směřovalo k předvídatelnému konci a lá Hollywood.

koblizek8
12.12.2015 4 z 5

druhá knížka autora se mi líbila mnohem víc než ta první. syrové, trochu vulgární, trochu brutální, ale vlastně i trochu naivní.
opravdu čtivé.

achilles
10.12.2015 3 z 5

Škoda...román byl vcelku dobře rozjetý, bohužel se z něho brzy stal laciný příběh, který se snažil napodobit Kmotra či jiné mafiánské příběhy. Víc k tomu nemám co napsat.

orinka3
04.12.2015 5 z 5

Neuvěřitelně silná kniha. Nechci používat fráze, ale jestli něco naplňuje význam slova americký sen, pak je to tento román. Krásná próza, napínavé čtení. Hlavní hrdina ztělesňuje všecko, co má mít správný muž - i ty chyby. Až do poslední stránky jsem trnula, jak to vlastně dopadne. Billovi bych přála ještě horší konec, než který měl. Za všechno zlo, co způsobil jiným. Nádherné čtení o lidech takových, jací jsou, neodtrhnete se, doporučuju, podle mě je na 6 hvězdiček. Zajímavé, ta první kniha o Dívce, která se dotkla hvězd, mě tolik nechytla. Doufám, že se na knižní trh dostanou ještě další knihy tohoto zajímavého a nevšedního autora.

Dejvid
14.11.2015 5 z 5

Charakteristika jedním slovem - syrové. Příběh plný násilí, sexu, chudoby, ale také amerického snu v drsných dobách začátku minulého století.